sobota, 2 stycznia 2021

Tarotoskop 2021

Rok dla Polski 2021


8 kielichów Kapłan Świat suma Głupiec
W „starotarotowych” znaczeniach 8 Kielichów obok Kapłana, to „pożegnanie się”, „odejście” od przestarzałych zasad, skostniałych systemów, pójście ku czemuś nowemu, ku nowym zasadom, przy karcie Świat, to mogą być nowe zasady „dla ogółu”, nie tylko dla Polski, ale dla Europy czy Świata ogólnie
Osobiście 8 kielichów kojarzy mi się z nieco innym sposobem działania niż do tej pory. Karta może pokazać wyczerpanie emocjonalne (będziemy przemęczeni sytuacją do ok. 5 miesiąca-Kapłan). Wielki temu, w medytacji z kartą 8 kielichów, usłyszałam „przekroczyć Rubikon”, możliwe że odgórnie (kapłan) podjęta zostanie nieodwracalna decyzja, bez względu na skutki i na niepewność wyniku, być może nastąpi „punkt zwrotny”. Karta Świat sugeruje, że to „odgórne postanowienie” dla „dobra obywateli”, dla „wyższego dobra”, ale suma Głupiec to zawsze 50/50, bo pojawi się coś czego nie potrafimy przewidzieć, czego nikt się nie spodziewa lub coś pójdzie nie tak jak przewidywano ... same karty Świat i Głupiec mówią, że będzie więcej wolności, znów pooddychamy świeżym powietrzem, będzie więcej swobód.. prawdopodobnie za ok. 5-8 miesięcy (dwie pierwsze karty) … świat obok głupca, kojarzy się z rewolucją, być może ludzie się zbuntują, będą domagać się większych swobód?
.. ale zanim to nastąpi to Kapłan obok karty Świat mówi o zamknięciu, izolacji (kiedyś takie ustawienie kart pokazało mi sektę).  

Ogólnie 8 kielichów to dążenie do zmian, stare już się nie sprawdza, to poszukiwanie nowej drogi.
Obok Kapłan, to zasady, postanowienia, prawa odgórne, kontrola, także szkoła, edukacja, prawo pracy, Kapłan to wszelkie upomnienia, nagany, moralność-etyka, wartości, starsze pokolenie, zaangażowanie i wiedza specjalistów, być może z różnorodnych dziedzin bo obok Świat.
Zmiany (8 kiel) nastąpią we wszelkich instytucjach: edukacyjnych, politycznych, finansowych, w kościołach/religii (w końcu to Kapłan) i wpłyną na całe społeczeństwo (Świat), na ogół.

Kapłan Świat i Głupiec to konfrontacja „starego z nowym”, opór wobec zmian, ale zmiany są niezbędne (8 kielichów jako brama i potem Głupiec-skok w nieznane), zmiany będą wymuszone, ale konieczne i to naprawdę dopiero początek (Głupiec).


Dla znaków zodiaku, 3 karty w kolejności:
miłość/uczucia/emocje - ekonomia/finanse - zdrowie
 

Baran
Głupiec Moc 9 Monet
 

Baranki! Odetchnijcie, rok 2021 będzie dużo lepszy niż poprzedni. W Waszym życiu zadzieją się piękne i magiczne rzeczy, widzę tu więcej radości, poczucie sensu istnienia, wzrośnie zaufanie do życia, będziecie coraz bardziej zadowolone, spojrzycie na świat oczami dziecka, będziecie się cieszyć drobiazgami lub docenicie coś, na co wcześniej nawet nie zwracaliście uwagi.

W uczuciach powiew świeżości i odejście od rutyny, w starych związkach ożywienie, wzrost swobody, takie „poluzowanie smyczy” i więcej oddechu, być może inaczej spojrzycie na siebie nawzajem? Głupiec to zawsze coś nowego, co doda rumieńców, to więcej zabawy, radości, to niespodzianka lub zachęta do spróbowania czegoś nowego, eksperymentowania (oczywiście zawsze pamiętajcie o konsekwencjach). Być może Wasze życie towarzyskie rozkwitnie. Dla singli to znak, że możecie poznać kogoś nowego, kogoś kto Was bardzo zauroczy, to nowe znajomości, nowe przyjaźnie.
W finansach dobry rok, widać skupienie, zaufanie do tego co przyniesie los, nawet wzrost finansów. To odwaga, nawet w obliczu strachu, znalezienie w sobie siły, motywacji, to zrozumienie i akceptacja, być może trzeba będzie włożyć trochę czasu i wysiłku np. w biznes, ale opłaci się, zdobędziecie czyjeś zaufanie.
Zdrowie 9 Monet, karta mówi że będziecie się ciszyć dobrym zdrowiem. Zwróćcie uwagę na dietę, to odżywianie się „płodami ziemi”, wszystkim co jak najbardziej naturalne i nieprzetworzone: warzywa, owoce, miód, własne przetwory, wyciskane soki, sery, jaja ekologiczne, grzyby, zioła itp.
To może być delikatna sugestia by odpowiednią dietą doprowadzić ciało do harmonii. Nawet jeżeli pojawi się jakaś choroba, to karta mówi o szybkim dojściu do siebie, wyleczeniu, ewentualnie: zwróceniu się ku medycynie alternatywnej, jednoczesnym leczeniu duszy i ciała.

Byk
Król Mieczy 4 miecze Rydwan
 

Rok przemyśleń, refleksji, być może poważnych/życiowych decyzji. Może być trochę nerwowo (miecze z energią Rydwanu), ale staniecie na wysokości zadania i uporacie się ze wszystkim. Król jako pierwszy, to może być Wasz sygnifikator na rok, ewentualnie spotkacie się z energią tej karty (nieco wymagająca, trudna i kanciasta). Ważny będzie przepływ informacji w tym roku, rozważne i mądre działanie, czasem wycofanie się i nabranie sił (4 miecze), by zadziałać z podwójną mocą (Rydwan) i trafić „w punkt”. Uwaga na wszelkie informacje jakie do Was docierają w tym roku, karty również sugerują, by zachować „zimną krew”, by kontrolować emocje i nauczyć się mądrze dyskutować. Należy działać krok po kroku z planem w dłoni, pewną strategią.
W uczuciach nabranie dystansu, ochłodzenie, pewna kontrola, „szkiełko i oko”, nadmierne oczekiwania/wymagania i może jakieś zranienia (miecz, ranienie słowem, ale też jakaś ujawniona prawda), równie dobrze, może być uporządkowanie spraw uczuciowych, pewna jasność, mówienie głośne o tym - czego się chce, nawet domaganie się tego. To może być sugestia, by przedyskutować (to w końcu Król), ustalić zasady których będziecie się razem trzymać, nie przekraczać pewnych granic. To zawsze pewne ograniczenia, czasem karta pokazuje walkę o władzę/dominację w relacjach. Dla singli możliwość spotkania potencjalnego partnera (prawdopodobnie w typie tego która), to w końcu karta osobowa.
Finanse 4 Miecze, na stałym poziomie, prawdopodobnie będziecie oszczędni w tym roku. W tej karcie nie widzę niepokoju o finanse, raczej uspokojenie, być może po chaosie tego roku, ewentualnie wzrost duchowości-co przełoży się na mniejsze parcie, by osiągnąć sukces zawodowy. To może być sugestia, by pracować z domu, w domu, częściej robić przerwy lub dać odpocząć naszym zmysłom i kręgosłupowi.
Rydwan to dobra karta na zdrowie, poprawa witalności, nabranie sił do działania, być może postawicie na ruch w tym roku: spacery, biegi, rower, gimnastyka-rozruszacie się, ewentualnie to sugestia by tak zrobić. Zwróćcie uwagę na narządy ruchu: ręce, nogi, nawet nasz szkielet (kręgosłup, ale też stawy, więzadła, ścięgna), tych spraw nie bagatelizujcie.

Bliźnięta
5 Buław 3 Buław Paź Mieczy
 

Bliźniaki, szykuje się sporo zmian, być może walki „o swoje”, nowe perspektywy, dużo tu ognia, zaś powietrze ten ogień podsyca. To Wy będziecie inicjować, dążyć do nowego, sięgać dalej, będziecie poszerzać swoje granice w tym roku lub powiecie życiu „tak” - po prostu. Nie obędzie się bez nerwów, być może kłótni, ale to bardziej przepychanki czy nic nie znaczące bitwy - nie wojny! Pokonacie każdą przeszkodę, prawdopodobnie dlatego, że wzrośnie Wasza intuicja, będziecie zmotywowani.
Uczucia, tu pewne przetasowanie, zamiana miejsc, nerwowość, pewne zmagania i zamieszanie. To piątka, uczuć będzie cała gama, presja napłynie z zewnątrz, ale i w Was narodzi się chęć do zmian. Jakaś mała, domowa-uczuciowa rewolucja, buntowanie się, być może ten sam cel, ale inna droga realizacji. Trzeba się będzie dogadać. Karta może wskazać na romans, więcej niż jedna osoba na horyzoncie, ewentualnie głód doświadczeń, otworzenie się na ludzi wokół. Pozytywną cechą tej karty jest odwaga w wyrażaniu siebie, wyrażanie uczuć. Dla singli, więcej niż jeden potencjalny partner na horyzoncie.
W pracy i finansach co najmniej dobrze z naciskiem, że może być jeszcze lepiej. To perspektywy na bardzo pozytywną zmianę, optymizm (tu uwaga, bo czasem karta pokazuje wydatki ponad stan, szczególnie te związane z podróżami, wycieczkami). Postęp, zwiększone uznanie, ale też zwiększona odpowiedzialność. Pracy może być sporo lub może być dla Was ważna w tym roku (pachnie awansem, możliwość rozwoju, przeskokiem na kolejny level) lub szykuje Wam się odmiana np. inne stanowisko, inna praca, inna branża itp.
Zdrowie Paź Mieczy, nie ominą Was bóle wszelkiego rodzaju, głowa czy brzuch (stres?), uważajcie na układ nerwowy. Karta wskazuje na konieczność badań kontrolnych, drobne zabiegi medyczne, ale także upiększające (jak mezoterapia np.). Karta radzi, byście byli czujni, obserwowali siebie i swoje zdrowie w tym roku, nie bagatelizujcie.

Rak
Wieża Gwiazda Kapłanka
 

Ważny rok, aż 3 Arkana Wielkie. Szykuje się zmiana i to taka większego kalibru, być może niezależna od Waszych poczynań, wywróci Wasz świat góry nogami, padną Wasze ideały, coś odejdzie do przeszłości. Cokolwiek by to nie było, nadszarpnie i zburzy, ale nie da Wam zginąć, po trzęsieniu ziemi nastąpi oczyszczenie i uspokojenie i powolne budowanie od nowa. Być może zadzieje się coś „trudnego”, ale wstaniecie, otrzepiecie się z kurzu i pójdziecie do przodu z ufnością. Karta Gwizdy i Kapłanki czuwają, to potężna boska opieka na ten rok, szczególnie dla kobiet. Patrząc na karty, pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to ciąża (Wasza lub u kogoś bliskiego), niekoniecznie chciana lub przeciwnie, bardzo długo oczekiwana.
Wieża na uczucia, potężna energia, to albo zakochanie od pierwszego wejrzenia albo dramatyczna zmiana w relacjach, przewartościowanie, przeciwności, trudne lekcje, także otrzeźwienie w związku (np. odejście z toksycznego związku, pobycie się czegoś, co nie służy). Może być bolesny uczuciowo rok lub zmiany, które będą wymagać olbrzymich nakładów sił do readaptacji.. dla niektórych z Was szykuje się przeprowadzka lub remont generalny domu. Pozytywna strona Wieży to uzdrowienie poprzez łzy i ból, runie to, co niestabilne, runą mrzonki, zostanie tylko to co trwałe, realne, solidne i prawdziwe.
Finansowo dobrze, to wzrost-być może podwyżka, jakieś bonusy, premie, zastrzyk gotówki (inwestycja która przyniesie zysk), pomoc i wsparcie. Ta karta nie da zginąć.
Zdrowie, Kapłanka zwraca uwagę na sprawy kobiece, także układ limfatyczny (może trzeba podnieść odporność). Każda choroba powoli odejdzie w niepamięć, to karta gojenia, uzdrowienia, dochodzenia do siebie, pewne unormowanie (czasem potrzeba suplementacji). Uwaga na „zasiedzenie” w tym roku lub na choroby „utajone”, róbcie badania.

Lew
8 mieczy Cesarzowa Cesarz
 

Karta brama i para królewska, na pierwszy plan wysuną się związki, zarówno partnerskie jak i biznesowe, relacje z ludźmi „jeden na jeden”. Być może ważne decyzje partnerskie i biznesowe. W 8 mieczy widzę komunikację lub jej próbę (miecze), ale też chaos, czy pewne „niezrozumienie”, jakbyście mówili do siebie w innym języku, to może być sugestia, byście się upewnili czy zostaliście dobrze zrozumiani przez drugą osobę. To może być rok wyzwań partnerskich. W 8 Mieczy istnieje poczucie utknięcia, uwięzienia lub ograniczeń, mam wrażenie, że na lwy najbardziej negatywnie zadziałała izolacja i w tym roku, będą z niej powoli wychodzić.
8 Mieczy na miłość i uczucia, to często poczucie utknięcia, niemożliwości wyjścia z sytuacji, pewnej niewygody, uwierania, braku przestrzeni, bezsilności, ciągłego wracania do starych i nigdy nie rozwiązanych problemów (to ósemka). W trwałych związkach nie widzę większych zmian, raczej chęć wyrwania się i ucieczki choć na chwilę, karta radzi byście zeszli na ziemię i szczerze porozmawiali co dalej. Pozytywna strona, wytrwacie, przejdziecie przez to, będziecie razem (nie ma tu rozstania). Dla singli to wbrew pozorom dobra karta, być może poznacie w tym roku kogoś, z kim zwiążecie się na poważnie, na dłużej (karta zawsze pokazuje pewnego rodzaju „związanie”).
To może być bardzo karmiczna energia-związkowy rok.
Finanse w porządku, nawet bardzo dobrze, Cesarzowa zadba by było Wam komfortowo i wygodnie, miło i bezpiecznie. Możliwe że nabędziecie coś nowego/ekskluzywnego do domu, co Was niezmiernie ucieszy. To stabilizacja, brak zmartwień, być może czyjeś wsparcie?
Zdrowie Cesarz, karta wskazuje na dobre zdrowie, dużą witalność (baran), dobrą odporność. Nie przejadajcie się w tym roku, nie zasiedźcie, karta radzi by zadbać o kręgosłup, barki-Cesarz to zawsze pewna sztywność.


Panna
10 Buław Cesarzowa 9 Mieczy
 

UUU, ja tu widzę bardzo dużą ambicję, nawet przeciążenie, chęć wybicia się, wyróżnienia i przepracowanie, ale mam wrażenie że tak trzeba w tym roku. Musicie zabrać się do pracy, nadrobić zaległości, nauczyć się czegoś nowego, bo znajdziecie w sobie siłę i motywację i tę energię trzeba wykorzystać. W tym roku Panny będą bardzo zajęte, pamiętajcie by czasem się zrelaksować i kiedy trzeba, to totalnie odpuścić! Odrobina samozaparcia i w rym roku zdacie każdy test, a już na pewno spróbujecie do niego podejść i przygotujecie się bardzo solidnie. Rok trudny i wymagający, ale tylko dlatego, że sami sobie postawicie poprzeczkę i to bardzo wysoko. Jeżeli coś już robicie jakiś czas (10 Buław), prawdopodobnie zostaniecie nagrodzeni po ciężkiej pracy (Cesarzowa), jeżeli nie, to nic straconego, gdyż mam wrażenie, że to co się w tym roku wydarzy, jest dla Waszego dobra, bardzo dojrzejecie. Może się pojawić stres, lęki, wyrzuty sumienia (czasem jak coś „ciśniemy” w jednej dziedzinie, to zaniedbujemy inne), więc to rada, byście czasem nie były takie perfekcyjne (10 Buław Cesarzowa), byście wrzuciły na luz i po prostu czerpały radość z „tu i teraz”, bo istnieje bardzo realne ryzyko wypalenia (Cesarzowa 9 Mieczy). To może być sugestia by wybaczyć innym, także sobie.
Uczucia, tu ciążo, wspólna droga jest trudna i przynosi wyzwania, ale dacie radę. Ważne jest by w związkach i wszelkich układach ten ciężar rozłożyć na barki Wasze i partnera, w innym wypadku istnieje ryzyko ucieczki w objęcia kogoś innego, bądźcie czujni, ale nie paranoiczni (9 Mieczy). Buławy to ogień, ale zbyt silny sprawia, że spalacie się od środka i wtedy rodzi się uczucie pustki, jakiegoś braku.. to podpowiedź by związkowo nie poddawać się w tym roku, bez względu na okoliczności. Single, nie będą miały czasu na amory.
Finanse, bardzo dobry rok. Duży komfort życia, wsparcie, potrzeby będą zaspokojone.
Zdrowie, fokus na nerwy, 9 Mieczy to okresowe lub nawracające problemy ze zdrowiem, problemy z emocjami (tak silne, że nie dają zasnąć lub wybudzają ze snu), bezsenność, praca nocą, która wyczerpuje (chyba że macie czas na odespanie w dzień). Ogólnie uważajcie na siebie w tym roku, nawet z katarem marsz do łóżka na dzień czy dwa, jakikolwiek inny problem - absolutnie do lekarza, choćby dla świętego spokoju duszy. Stan psychiczny bardzo wpływa na Wasze zdrowie, więc szczególnie zadbajcie o układ nerwowy, każdy choćby najmniejszy odpoczynek jest dla Was wskazany.

Waga
As Buław 10 Mieczy Paź Buław
 

Coś Was popycha do przodu, w tym roku już tak łatwo nie wysiedzicie w domu. Ogień x2 i powietrze które ogień podsyca, czas zabłysnąć w tym roku. Pokazać swoje najlepsze strony i zrobić to szczerze, naturalnie. Karty bardzo ogniste, entuzjastyczne czy romansowe, to albo rozkwit uczuć, albo zmiana np. w rodzinie, w pracy. Niespodzianki od losu i ponowne obudzenie do życia (po 10tce jest paź). Możliwe, że narodzi się w Was zainteresowanie (as), która bardzo szybko minie (10 mieczy), stracicie zapał lub przerzucicie się na inną aktywność (paź). Inna opcja, zapałacie do czegoś entuzjazmem (lub do kogoś, ewentualnie ktoś do Was) i nic z tego nie wyjdzie (10 mieczy to coś jak „zakazany owoc”), potem z jeszcze większa mocą, spróbujecie ponownie (paź). Coś Wam doda skrzydeł w tym roku. Przestroga: możliwe wypadki, kontuzje, stłuczenia, obtarcia, złamania (uważajcie na szybkość, przyśpieszanie, nawet na ulicy np. na przejściu czy za kółkiem), ewentualnie dziwne i nieoczekiwane wydarzenia, które mogą Was zszokować (w pierwszej chwili informacje Was dosłownie „powalą na łopatki”).
Uczucia, zakochanie lub zauroczenie, zwiększone podniecenie, siła i wzrost uczuć, nowość, świeżość. Wyrwanie z rutyny, zwiększone zainteresowanie, wzrost atrakcyjności, ktoś kto zauroczy, sprawi że krew zacznie krążyć szybciej, adorator w otoczeniu. W stałych związkach możliwość romansu lub ponowne zaiskrzenie. Single, ktoś niezwykle zainteresowany na horyzoncie.
Finanse-praca, coś się zakończy, ewentualnie coś będzie bardzo ograniczać, to może być pozorny wybór, ale tak naprawdę wyboru brak. Trudna sytuacja ekonomiczno-finasowa, to może być strata pracy, ograniczony lub zmniejszony czas pracy, mniejsza płaca, brak dodatków, będziecie żyć dużo oszczędniej niż zwykle. Pozytywną stroną tej karty jest to, że ta energia szybko mija, po niej następuje zwrot, ponowna ocena i odbicie od dna. Jeśli jesteście uczniami czy studentami, to energia pozwoli Wam wszystko pozaliczać zgodnie z ustalonymi terminami.
Zdrowie Paź Buław, wyjdziecie na świeże powietrze i rozruszacie kości. To dobra karta na zdrowie. Karta zwraca uwagę na układ krążenia, uda, podudzia, nogi ogólnie. Wypadki spowodowane szybkością, pośpiechem, nieuwagą.

Skorpion
10 Mieczy As Monet 4 Monet
 

Dla Skorpionów odbicie od dna i skok na wyższy level, zaakceptowanie losu, dostrojenie do nowych (as), bardzo konkretnych zasad (4 Monet). To będzie rok „wychodzenia z cienia”, coś zrozumiecie (10 Mieczy) i podążycie nową ścieżką, to jak wejście w zakręt i zobaczenie całkiem nowej drogi (as Monet jako brama), która okaże się być rozwijająca, wszystko się powoli ustabilizuje (4 Monet). Poczujecie się bezpiecznie (2x monety) i osiągniecie spokój, poczucie bezpieczeństwa. Naprawdę odetchniecie z ulgą. Jakakolwiek zmiana, która by się nie pojawiła, będzie dla Was dobra (nawet jeżeli wydaje się być zła). To też takie karty, które mówią że po długim postoju, nastąpi rozruch, który przyniesie korzyści (czerwone światło, żółte a potem zielone i jazda!). Obudzicie się ze snu niczym Śpiąca Królewna.
Uczucia 10 mieczy, chaos, zamęt, przytłoczenie, jakieś zawirowania. To test wytrzymałości. Trudne położenie. Dla singli, nikt nowy na horyzoncie lub nikt nie warty uwagi. W stałych związkach, „być albo nie być”, szykują się nieodwracalne zmiany. W tej karcie już „nie boli”, to bardziej zobojętnienie, znieczulenie, być może coś się zakończy na dobre lub zresetuje, po prostu.
Praca, jakieś zastrzyki gotówki na horyzoncie, premie, bonusy, dodatkowa praca, także więcej wydatków (może remont), być może w coś zainwestujecie lub kupicie i sprzedacie z zyskiem. 
Jakaś delikatna poprawa.
Zdrowie 4 Monet, stabilne, czasem karta pokazuje mi zatkane uszy, zasiedzenie, zaparcia, problem z prawdziwie głębokim oddychaniem, nic groźnego.

Strzelec
Rycerz Monet 5 Buław 10 Buław
 

Pracowity rok, wiele na głowie, stałe obowiązki do których dołączą nowe obowiązki. Mogą pojawić się zmiany, ale niewielkie, niewiele wnoszące, bardziej przetasowanie niż konkretne i namacalne zmiany. Będziecie się starać wyrwać z rutyny, ale może być ciężko w tym roku. Wasz czas wolny zostanie zajęty do granic możliwość, być może dlatego, że potrzebujecie pracy, potrzebujecie gotówki. Rycerz Monet (najwolniejszy z rycerzy) i 10 Buław mogą mówić o opóźnieniach, choć każdy Strzelec chciałby „już”, teraz, szybko (5 Buław), w tym roku trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość a wszystko ładnie się poukłada i wróci na swoje miejsce. Pozytywne strony kart, to silna motywacja, determinacja i korzystanie z rezerw sił. W potencjalnie trudnych momentach, znajdziecie w sobie moce które Wam pomogą.
Uczucia Rycerz Monet, w stałych związkach bez zmian, lojalnie, wiernie i rutynowo. Dla singli możliwość poznania kogoś na stałe, dosłownie, ten rycerz często pokazuje obrączkę w dłoni (moneta), możliwość zaręczenia a nawet ślubu. To może być bardzo lojalny przyjaciel, którego poznacie w tym roku lub jakaś znajomość się zacieśni, rozwinie.
5 Buław może mówić o wydatkach, ewentualnie kilku różnych źródłach dochodu, będziecie się dwoić i troić by coś zarobić, być może będziecie się przemieszczać by zarobić? Tutaj sukces zależy od komunikacji i współpracy z innymi, należy unikać kłótni, ważny jest wspólny cel. Może być lekko stresująco ekonomicznie, bo w kartach widać wyzwanie związane z finansami. Ewentualnie karta wskazuje na kłótnie o pieniądze.
Zdrowie 10 buław, absolutnie uważać na kręgosłup, szczególnie gdy mieliście z nim problem, karta wskazuje na ból pleców, ból karku, ból i drżenie mięśni. Nie przeciążać się w tym roku, każda wolną chwilę należy poświęcić na odpoczynek. Pomocą może być masaż lub specjalista np. osteopata.

Koziorożec
8 Monet Kapłanka Głupiec
 
 

W tym roku ważna będzie praca, domowe-rutynowe obowiązki, kobieta w rodzinie (żona, matka, babcia itp.), oraz dzieci (jeżeli macie, bo jeżeli nie, to nowa droga życie, totalna zmiana i zresetowanie). Koziorożce muszą zrównoważyć te 3 dziedziny, co łatwe nie będzie. Praca (8 Monet, także ulepszanie) nad relacjami z kobietami (Kapłanka) i ważnymi dla Was dziećmi (Głupiec), ewentualnie nowa praca lub jej intensywne poszukiwanie (ale jeszcze nie zmiana, bo Kapłanka oddala w czasie). Dosyć ważny rok, ósemka i Dwa Arkana Wielkie. Ogólnie w 8 Monet i w Głupcu, będziecie mieć silną motywację by działać, by nie przerywać tego co zaczeliście, by coś robić i nie zaprzestać, próbować nowych rzeczy, być może to sugestia, by działać nieco inaczej niż do tej pory, wprowadzić coś nieszablonowego (Głupiec lub znaleźć frajdę w tym co robicie, zająć się tym co Wam sprawia radość). Kapłanka w środku jako łącznik, zaufajcie intuicji, cokolwiek nie robicie, róbcie zgodnie z sercem, nie śpieszcie się i nie wymuszajcie zmian, ona przyjdą w swoim czasie (prawdopodobnie pod koniec roku). Pamiętajcie że wszystko się zmienia i dla Was powoli nadchodzi czas na zmiany. Ogólnie to będzie dobry rok, ważny, bo posłuży wzrostowi Waszej duszy, musicie się mocno postarać w tym roku i dać z siebie wszystko.
Związki i uczucia, tu trojako: albo relacje zejdą na drugi plan, bo ważniejsza okaże się praca, utrzymanie pozycji, zarabianie, albo „praca nad relacją”, „praca nad poprawą związku”, ewentualnie monotonia, rutyna i nic nowego. Single najprawdopodobniej nie będą miały czasu na romansowanie, skupią się na sobie i na swojej pracy w tym roku.
Pieniądze, praca, wbrew pozorom da ukojenie, mam wrażenie że w tym roku będziecie uciekać z domu do pracy, bo tam cisza, spokój, robicie swoje, będziecie się czuć dobrze w pracy. Finansowo ok., bez wzlotów i upadków, będzie stabilnie i bezpiecznie a nawet jeszcze lepiej, karta wskazuje na wsparcie, polepszenie, podwyżkę, poprawę, to karta „ochronna”, nawet jak coś się „złego zadzieje” to zadziała czynnik ochronny. Macie boską opiekę nad sobą w tym roku.
Zdrowie, dobre, naprawdę dobre, jedynie na co karta zwraca uwagę to upadki, wypadki przez nieuwagę (dosłownie, należy na przejściach czy za kierownicą bacznie patrzeć na drogę) i nieplanowana ciąża (to znacznie mniej prawdopodobne).

Wodnik
Królowa Monet As Mieczy Paź Buław
 

Hm, aż dwie karty dworskie i as, szansa na „przepchnięcie czegoś” lub istotny pomysł wcielony w życie (paź). Mam wrażenie, że uczucia/miłość zejdą na dalszy plan, najważniejsze okaże się Ja (królowa), „moje pragnienia”, „moje aspiracje” (as), „mój rozwój”, „moja istota”. Paź to silna motywacja, ciekawość dziecka, euforia i żywe zainteresowanie wszystkim co na otacza. Jeżeli jakikolwiek Wodnik do tej pory zaniedbywał siebie i swoje potrzeby, to ten rok będzie inny. Wiele Wodników wypięknieje, zadba o siebie i swój wizerunek, zmieni wygląd, wystrój wnętrza, garderobę, być może zrzuci kilogramy (as Mieczy, na pewno ograniczy niezdrowe jedzenie), na 100% odmłodnieje (z królowej do pazia) lub wzrośnie Wasz optymizm, entuzjazm, ekspresja (paź). Mam wrażenie że to będzie naprawdę dobry rok na „wyjście ze skorupy”. Zdecydowanie widzę tu wzrost pewności siebie. Bardzo duża kreatywność (królowa i paź), inspirowanie się, bogate myśli (as), ewentualnie odcięcie się od czegoś co Was "ciągnęło w dół", nie dało się Wam rozwijać, pokazać potencjału.
Związki stałe: kobieta będzie rządzić i nadawać ton, to mała Cesarzowa. Zadbacie o siebie nawzajem, ale też znajdziecie czas dla siebie i na swoje pasje. Single, najprawdopodobniej bez zmian, królowa pokazuje wysokie wymagania i naprawdę musiałby pojawić się król/Cesarz by im sprostać. Bardzo możliwe, że w tym roku czeka Was sporo pracy, Królowa Monet zwykle wskazuje na zapracowana kobietę (praca, ogarnięcie domu, opieka nad dziećmi , to wielozadaniowiec), dlatego mam wrażenie, że uczucia zostaną zepchnięte na boczny tor. Najważniejsze będzie "ja".
Praca, as Mieczy wskazuje na nowy świeży początek, zaczniecie działać w konkretnym kierunku, być może to będzie praca umysłowa/językowa/związana z logiką/prawem? Prace teoretyczne, badania, programowanie. Być może ograniczycie wydatki, będziecie kupować tylko to, co niezbędne, ewentualnie karta radzi by skupić się na jednej pracy, jednej działalności - resztę należy odrzucić. 
Może być podpisana nowa umowa o pracę lub renegocjowane warunki.
Zdrowie dobre, choroby nawet jeżeli się pojawią to szybko minął. Uwaga na wszystko co związane z pośpiechem (brawurowa jazda, przyśpieszanie, ruchliwe miejsca jak przejścia dla pieszych) oraz na nogi, uda, podudzia, łydki. Paź Buław mówi o szybkim powrocie do zdrowia.

Ryby
7 Buław Cesarzowa Głupiec
 

W tych kartach dla Ryb na rok 2021, widzę obronę przed czymś lub obronę siebie, swoich granic. 
7 Buław to niemal zawsze stres, przy Cesarzowej, stres związany z jakąś kobietą w Waszym życiu (matka, babcia, siostra, przyjaciółka itp.) lub dzieckiem, ewentualnie stres, spowodowany wkroczeniem czegoś nowego do Waszego życia (głupiec), to może być także konflikt pokoleń (Cesarzowa-Głupiec). Widzę wzrost pewności siebie, sukcesy (Cesarzowa, docenienie siebie i tego co robicie), ale też chaos i zamieszanie, być może zwrot w innym, nowym kierunku (Głupiec). Będziecie walczyć o swoje w tym roku, być może o to, by wolnym czasie robić to (cesarzowa), co pragnie Wasze serce, Wasza dusza (Głupiec), będzie walczyć o Wasze przekonania. Na 100% „postawicie na swoim” w tym roku (Cesarzowa i 7 Buław), to może być silna determinacja (7 Buław) by coś osiągnąć (Cesarzowa), nawet wymuszanie lub narzucanie zdania, ewentualnie kłótnie w relacjach w tym roku. Jest ogniście i przez to będzie nieco inaczej niż zawsze. Być może ważne relacje matka-dziecko, straszy-młodszy. Te karty sugerują by nie walczyć ze sobą, ze swoją naturą, tylko zaakceptować i pokochać siebie, uwolnić siebie, odnaleźć w sobie element boskości i jednocześnie obudzić w sobie wewnętrzne dziecko. Karty się tak ułożyły, że macie szansę na uwolnienie od wszystkiego co bolesne, stresujące, macie szansę na uzdrowienie, to podążanie ku coraz większej wolności, wyzwolenie.
W uczuciach, walka o swoje i „domaganie się” pewnych rzeczy, być może kryzys lub trudne energie w relacjach. To sugestia by dać drugiej osobie więcej przestrzeni, tak naprawdę każdy z nas pragnie wolności, w tym, roku karty doradzają spokój, unikanie starć „oko w oko” a nawet ucieczkę by ochłonąć (Głupiec-najlepiej w pasję, coś Wam sprawi radość, raczej drobne rzeczy: spacer, rysowanie, tworzenie, czytanie itp.), nie róbcie nic na siłę w tym roku.
Finanse Cesarzowa, wzrost finansowy lub stabilizacja, szykuje się całkiem udany rok. To co chcecie - dostaniecie. Komfort, wygoda, poczucie że to czego pragniecie, po prostu jest. To może być upiększanie domu, zakup czegoś co ucieszy, ewentualnie każdy zastrzyk gotówki przeznaczycie na siebie i swoje potrzeby. Czas rozwoju osobistego w pracy, w tym roku dacie z siebie wszystko.
Zdrowie, uwaga na wypadki, upadki, wszystko co niespodziewane, co związane z nieuwagą lub szybkością, ewentualnie uważajcie "na wysokościach" np. drabiny, schody, góry-jeżeli się wybieracie. To także może być przestroga by unikać alkoholu, wszelkich używek i więcej wypoczywać na świeżym powietrzu, spacery są jak najbardziej ok.

6 komentarzy:

 1. Przecudowny wpis.. dzień spokojny senny, już miałam udać się na drzemkę a tu potężny zastrzyk energii!!! 100% motywacji żeby zdjąć szlafrok, zabrać pieski na spacer, przyrządzić coś zdrowego, docenić i celebrować życie!
  Cudownego Roku dla wszystkich odwiedzających stronę i oczywiście dla Pani Autorki! :)
  Baranek.. a nawet owieczka ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, I tak trzymać kochana ;)
   Pozdrawiam i życzę cudownego roku!

   Usuń
 2. Dziękuję za Tarotoskop, wyczekiwany z niecierpliwością. W poprzednich latach Pani horoskop sprawdził się nie tylko mi ale także moim najbliższym, powiedziałabym że w 101% ��, chwilami z przerażającą dokładnością.
  Bardzo dziękuję za każdy wpis, pracuję z kartami Tarota od lat ale Pani blog jest dla mnie zawsze skarbnicą wiedzy i podpowiedzi do interpretacji.
  Pozdrawiam serdecznie oraz życzę wszystkiego dobrego w 2021 roku.
  Nat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja z całego serca dziękuję za komentarz. Każdy się liczy, mam wtedy większą motywację do pisania, bo wiem że ktoś to czyta ;)

   Pozdrawiam Cię Nat, wszystkiego dobrego w 2021 Roku!

   Usuń
 3. Mam nadzieję, że 2021 będzie o wiele lepszy, niż 2020. Zaczęłam się niedawno uczyć tarota i pogłębiam wiedzę o wróżbach i mam nadzieję, że uda mi się też samej wykonywać proste wróżby.
  Śledzę Twojego bloga od kilku miesięcy i jest tu naprawdę sporo ciekawych i wartościowych wpisów. Świetna robota!

  OdpowiedzUsuń
 4. oo... Dopiero się zorientowałam, że w tym roku pojawiły się u Ciebie nowe wpisy. Mam co nadrabiać :)

  Pozdrawiam,
  Airi

  OdpowiedzUsuń