czwartek, 24 listopada 2011

Tarotowe ćwiczenia dziś :)

Ćwiczyć trzeba, każdy wie ... oto co mi się dziś pokazało...
ćwiczyłam w ten sposób, że w myślach powtarzałam hasło i losowałam dwie karty z całej talii:
(Tu podobny post)

strajk as buław 5 buław - ktoś podda ideę, inicjatywę, "rzuci hasło" i ludzie ciałem i duchem się zaangażują 2xogień suma Kochankowie, najważniejsze decyzje i negocjacje przed nimi..

dobry ojciec Cesarz 6 Kielichów - trzyma sie ustalonych zasad, jest konsekwentny, dba o poczucie bezpieczeństwa i okazuje miłość, jest ciepły i bezwarunkowo akceptuje suma Sąd - rodzina na pierwszym miejscu ;)

dobra matka Rydwan As buław inspiruje do samodzielnego działania, pod jej bacznym okiem... suma Moc, łagodnie walczy z problemami, łagodzi konflikty

powieściopisarz 4 Miecze 7 mieczy praca w domu, od "zrywu do zrywu".. przebiega etapami, nie da się jej napisać na raz , wymaga odsunięcia się od świata i obrania pewnej strategii (7 Mieczy - musi nazmyślać, by było ciekawe, nie wyjawiać wszystkiego od razu, albo chronologicznie poprzestawiać itp) suma Sprawiedliwość, ma to, co sam wypracował i napisał ..

agencja reklamowa  5 Buław Sąd - burza mózgów, duża konkurencja, przepychanki, wygrywa najlepszy Sąd, odgórne wezwanie do działania, praca w grupie, badania i analiza poszczególnych grup ludzi, anioł na karcie jako nagłaśnianie: radio, prasa, telewizja, internet suma Cesarzowa - płodność pomysłów, piękna szata graficzna, imprezy plenerowe, zachowana estetyka

Klasyczna wersja karty Sąd Rider Waite - nagłaśnianie

Tarot 78 drzwi - dobre pomysły przechodzą, złe są odrzucane

3 komentarze:

 1. Ciekawy pomysł na ćwiczenia :)
  Irsis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zapytałam o książkę. Wypadła 5 monet, Arcykapłan.
  5 monet (także) jako wyraz ubóstwa duchowego, niedostatek świadomości. Arcykapłan jako okres duchowego rozwoju.
  Mój Arcykapłan wygląda jak średniowieczny kapłan z filmu "Imię róży". A tam tylko księgi i księgi...Duchowni byli wtedy, na tle innych, bardzo oczytani, oświeceni. Sami nieśli oświaty kaganek (biblioteki klasztorne, pierwsze szkoły- parafialne itd.)
  Może te karty pokazują, że książka jest drogą od ubóstwa aż na szczyt wiedzy, świadomości. Trochę górnolotnie, ale tak wyszło:)

  OdpowiedzUsuń