środa, 7 stycznia 2015

7 Kielichów - mroczna strona

.. czyli kiedy niespełnione marzenia, prowadzą do rozczarowania lub kłopotów..

Ogólnie to używki wszelakie jak: alkohol, narkotyki, leki. To sny na jawie, dziwne wizje, czasem bujna/ponadprzeciętna wyobraźnia, która koloryzuje szarą rzeczywistość. Przyjemności, które nam szkodzą. Kulty, sekty. Należy być bardzo czujnym kiedy wypada w rozkładach.  

Karta może pokazać sekrety z przeszłości (ale takie, których nie do końca sobie uświadamiamy), konfabulacje (wspomnienia rzekome, zmyślenia) lub wspomnienia zawoalowane przez nasz umysł.

Głębokie emocje, wszelkie autodestrukcyjne zachowania, włącznie z objadaniem się, piciem, narkotyzowaniem, bulimią. W "lżejszej wersji" ucieczka w świat gier/komputera, seriali telewizyjnych (czy skakania po kanałach) a nawet w świat książek.

To brak myślenia przyczynowo-skutkowego.

To "gorączka złota", pogoń za marzeniem (może się okazać, że gonimy za złudzeniem).
Można się wzbogacić ale też zatracić.

W 7 kielichach są umieszczone wszelkie ludzkie słabości, niektórzy upatrują się tam 7 grzechów głównych.

Słabości można przezwyciężyć, ale żeby to zrobić, trzeba sobie zdać sprawę z ich istnienia.

Zdrowotnie: karta pokazała mi zabieg pod narkozą, "znieczulenie" u stomatologa. To także omdlenia, utrata przytomności, śpiączka, problemy z nadmierną sennością, bóle fantomowe. Problem ze zdrowym odżywianiem, zatrucie. Czasem konieczność dopasowania okularów/szkieł (problemy z widzeniem). Problemy ginekologiczne.  Wizyta lekarska i badanie w pozycji horyzontalnej np. na fotelu ginekologicznym, czy na kozetce (np. badanie powłok brzusznych itp).

Tę kartę, można nazwać Upojenie.

To fantazje/marzenia o seksie lub uleganie pokusom, także seks po alkoholu. Niekiedy zdrada "po drinku", ktoś nie bardzo pamięta w jakich to było okolicznościach, jak do tego doszło.

To karta "uważaj czego sobie życzysz".
Ogólnie o energii tej karty pisałam już TutajTarot of the Nymphs1 komentarz:

  1. Najważniejsze i najstarsze to Wielkie Arkana, które mówią o drodze człowieka przez meandry ludzkiego życia.
    twojeprzeznaczenie.com.pl/Przepowiednie-z-Tarota.html
    Pierwsza a zarazem ostatnia karta Dużych Arkanów – Głupiec- mówi o odrodzeniu, nowym początku, wejściu w nowe życie. Kolejna karta Mag- mówi o początku działania, o nowych możliwościach, możliwościach aktywności człowieka, który stara się uczyć i poznawać świat.

    OdpowiedzUsuń