środa, 9 lutego 2011

3 miecze Lisa Hunt - Dziewczynka z zapałkami

Któż z nas nie zna tej przejmującej baśni Andersena.. o dziewczynce której nikt nie zauważył, aż zamarła pod czyimś oknem.. do tej pory mam dreszcz, jak czytam tę baśń. Jako dziecko, bardzo ją przeżyłam i wciąż mnie zastanawiało, jak ci ludzie mogli być tak obojętni i jak to się stało że nie zwrócili uwagi, na małe zziębnięte dziecko.. aż łza się w oku kręci..

Może podobnie myślała Lisa Hunt, autorka talii: Talia do obejrzenia TU
3 Miecze to karta specyficzna.. często jak na kartę dnia wypada to łzy z oczu wyciska, śnieg na karcie świetnie pasuje do zimna, przejmującego do szpiku kości.. wstrząs, i szlochanie.. karta strasznych słów które ranią, wielkiej goryczy, rozżalenia..

To karta, która może mówić o ogromnym bólu i rozczarowaniu, stracie.. cierpieniu ponad siły, serce płacze.. to karta samotności w świecie .. co jest baaardzo smutne, mieszkamy na tak zaludnionej planecie i co z tego? Kiedy człowiek człowiekowi wilkiem.

Obojętność jest na świecie, była i będzie, co jest przerażające. Kiedyś zapytałam karty o swoją zaletę i wypadła ta karta - głowiłam się i troiłam i nie mogłam nic wymyślić a potem przyszło olśnienie, to karta pocieszania (słowem), wspierania, akceptacji, karta wypada mi na zawód psychologa, terapeuty, kogoś kto wysłucha, pomoże w potrzebie, doda otuchy, nie opuści w złych chwilach, doda sil, nadziei (jak babcia na karcie)

Na karcie u Lisy jest dziewczynka, siedzi w cieniutkich ubrankach na śniegu, za nią 3 wbite miecze (wyglądają jak grób).. ta karta mówi o wielkim smutku i trudnościach, ale też o fantazjowaniu (wiemy że dziewczynka do ostatniej chwili miała głowę pełną marzeń.. czasem karta wypada mi na zazdrość, czyli coś co jest w naszej głowie tylko, nie ma odbicia w rzeczywistości) i nigdy nie gasnącej nadziei (coś w stylu: fakt, życie znów dało mi w kość , ale otrząsnę się i będę żyć dalej, bo trzeba jakoś żyć dalej).. Mam wrażenie że ta karta zawiera przesłanie: nie można kontrolować tego co nas spotyka, ale możemy kontrolować naszą reakcję ;)
Trudne, ale możliwe.. sama karta sprawia wrażenie pozytywnej bo do dziewczynki zbliża się babcia, by ją "wyzwolić".. można powiedzieć, że symbolicznie jakaś część "niej" umiera.. po to, by narodziło się coś innego - inna myśl (miecze to myśli, umysł)

Kiedy pytamy o radę i wyciągamy tę kartę pozostaje nam tylko wybaczyć, pogodzić się z czymś, przyjąć do świadomości i nauczyć się z tym żyć (najczęściej to jakaś smutna i bolesna prawda).
Jak powiedział Parandowski "Do najpiękniejszych cnót człowieka należy zdolność przebaczania. Zemsta niszczy zarówno wroga, jak i nas samych, nas samych o tyle groźniej, że pustoszy naszą duszę, gdy wrogowi możemy odpłacić tylko szkodą cielesną. Przebaczenie nas pomnaża".

Aleister Crowley zatytułował tę kartę Troska - bo kiedy działają energie tej karty, jedni są zatroskani tym, czy uda im się wprowadzić swoje plany w życie - a drudzy troszczą się o to, by nie znaleźć się po stronie przegranych.

U Starowieyskiej to karta pomyłek i błędów:
"Liczba Trzy, która symbolizuje płodność, w przypadku Mieczy oznacza nagromadzenie pomyłek i błędów, mogących zaburzyć równowagę duchową albo psychiczną. Jest to karta nieprzychylna, która źle wróży sprawom serca - zarówno przyjaźni, jak i miłości. Karta ta zapowiada gwałtowną niechęć, odrazę albo co najmniej niezgodność charakterów i ogólne trudności w kontaktach z ludźmi. Wróży rozwód, zerwanie zobowiązań, nieporozumienia między wspólnikami i współmałżonkami.
Wskazuje na konfliktowy charakter, pesymizm, nietowarzyskość."

Bardzo mi pasuje ten opis do karty, ból serca, kierowanie się rozsądkiem, decyzje wbrew sercu lub niezgoda pomiędzy sercem a rozumem, rzeczywistość okazuje się być dużo gorsza niż przypuszczaliśmy.
4 komentarze:

 1. Witam serdecznie Pani Olu, mam takie pytanie czy karta 3 mieczy i w ogóle karty mieczowe, wypadające zawsze jako ostatnie w zestawie na pytanie o przebieg spotkania z przyjacielem z którym łączy nas jakaś niewidzialna więź może oznaczać to że jemu jest ciężko kiedy się rozstajemy? wszystkie karty na spotkanie zawsze wypadają bardzo dobrze, jest dużo ciepła i uczucia a na koncu zawsze miecz.... którego nie widać w zachowaniu dlatego przypuszczam że on cierpi w ukryciu że już odchodzę, czy dobrze to interpretuję ? pozdrawiam Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miecze mówią, że ktoś "sporo myśli", analizuje, czasem racjonalizuje .. karty mogą oznaczać, to o czym piszesz.. tym bardziej że reszta kart "ładna".. zawsze zależy od tego to pyta, jaka jest obecna sytuacja i wiele innych.. pozdrawiam i życzę szczęścia :)

   Usuń
 2. Co można zrobić by poprawić sytuację i relacje z byłym partnerem kiedy na pytanie co on do mnie czuje wychodzi 3 mieczy? Czy to można uratować?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie zawsze dziwne było to, że 3 mieczy pokazała mi wiele pozytywnych rzeczy. Jakoś tak nawet lubię się z tą kartą (bardziej obawiam się 4 mieczy czy 5 mieczy) :)

  OdpowiedzUsuń