piątek, 14 stycznia 2011

10 Kielichów - czy na pewno taka sielankowa...............?

Ha, bardzo często mi ta karta wypada i nie zawsze dobrze wróży.. już mówię o co chodzi...

Najpierw symbolika: na karcie w talii RW para, mężczyzna i kobieta, obok bawią się dzieci, w tle - przeuroczy domek, piękna zieleń i rzeczka.. wizualnie, jedna z piękniejszych kart tarota, pełna ciepła, karta bardzo "rodzinna".. niestety w moich rozkładach często wypada na tzw. "mrzonki" .. niespełnienie a to wszystko przez .. tęczę..

Rider  Wait
Jakoś nigdy nie zwracałam na ten symbol uwagi a powinnam ..

Tęcza - zjawisko występujące na naszej planecie, jedno z piękniejszych ;) potrzeba specjalnych "składników" by powstała.. szczerze mówiąc, niewiele zjawisk na ziemi wywołuje taką radość i euforię ;)  ale... musimy pamiętać, że tęcza to Iluzja i kiedy zabraknie któregoś z elementów, tęcza znika.. a my wracamy do codzienności... poza tym, nie da się "dojść" do tęczy.. ona jest złudzeniem którego nigdy nie osiągniemy..

Tęcza symbolizuje most pomiędzy niebem a ziemią, w mitologii greckiej patronką tęczy była Iris (tęczówka oka nosi łacińską nazwę iris!), w Biblii była symbolem pokoju, porozumienia, mówiła o nadziei.. 

Iris
Jak każda z kart tarota - 10 Kielichów, może mieć zarówno pozytywne i negatywne przesłane.. w zależności od kart towarzyszących i od pytania..


O czym mi mówi 10 Kielichów:

- w sytuacji "na teraz" - zależy od tego jak jest, jeżeli ok, to powinno być wciąż ok a nawet lepiej ;)  jeżeli zaś są problemy, to będzie bardzo ciężko je "wyprostować", nie osiągniemy nic ponad to, co jest Teraz :(..

- "na przyszłość", zazwyczaj bardzo dobra karta.. mówi o radości, spełnieniu, symbolizuje nadzieję na zmiany i to dobre.. ślub, związek, dziecko, rodzina, nowy zwierzak w domu, akceptacja..itp.. Jeżeli pyta osoba "trzecia" często oznacza to że On powróci na łono rodziny..karta mówi wtedy, wycofaj się zawczasu, być boleśnie nie ucierpiała..

- może mówić o pięknym połączeniu świata duchowego z materialnym... wypośrodkowanie..

- mówi o spełnieniu, 10tki to kres, osiągniemy to o czym marzymy.. 

- w rozkładzie na 3 karty, kiedy  wypada jako pierwsza, to u mnie oznacza, że jest źle a co najmniej z problemami... jako ostatnia - będzie dobrze ;) po burzy pojawi się nadzieja na polepszenie sytuacji..

- często mi pokazuje imprezę rodzinną 

- uwaga! karta może być też piękną karta , pokazuje zgodę między ludźmi skłóconymi, pogodzenie się.. pamiętajcie że w Biblii tęcza była symbolem pokoju pomiędzy ludźmi a Bogiem (po potopie)

 Druid Craft Tarot
16 komentarzy:

 1. hmmm.. mnie zawsze ta karta mówiła o szczęściu... ale takim prawdziwym :) że się znajduje swoje miejsce w świecie... pełna harmonia :) tylko nie taka, że po tygodniu zaczynamy się nudzić... raczej taka dynamiczna równowaga - czasem jest gorzej, czasem lepiej, ale zawsze masz pewność, ze jesteś tam gdzie trzeba (w przeciwieństwie do 9 Kielichów, która mi mówi o tym, że jesteśmy, tak gdzie CHCIELIŚMY się znaleźć - co najczęściej ma więcej wspólnego z samozadowoleniem niż prawdziwym szczęściem)...

  a tęcza... przede wszystkim jest po burzy :D no i ja zawsze zwracałam uwagę na nią bardziej jako na "tęczowy most" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak tak Tuome.. masz rację, baaardzo często ta karta mi tak wypada bardzo fajnie, ale na przyszłość..... bo "na tu i teraz" mówi często o tym, że więcej nic nie da się nie da wycisnąć, ponad to, co jest Teraz.. trzeba "dopomóc" szczęściu by rozwinąć znajomość w zadowalającym nas kierunku.. Stworzyć odpowiednie Warunki..

  Poza tym to moja wizja.. ;P "Kanon tej karty" jest bardzo pozytywny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. :) z interpretacją na teraźniejszość w sumie się zgadzam :) w zależności od kontekstu, albo już więcej z sytuacji nie wyciśniemy, albo - nie musimy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziesiątka w tarocie mówi, że to co było do zdobycia już mamy. Pora rozpocząć kolejny etap:)
  10 pucharów - Po weselu zaczyna się życie, goście się rozchodzą, zostają prezenty, pamiątki, zdjęcia, wspomnienia i uczucia, które łączą ludzi -- taki "kielich do kielicha". Karta pokazuje, że możemy cieszyć się pełnią, ale te puchary nie mogą pozostać puste:) Źródło musi wciąż pełne uczuć. Tak w skrócie ode mnie :)
  Dobranoc:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Mystery :*
  Jak zwykle cała kwintesencja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzieś na forum czytam, że 10 pucharów do końca nie jest tak wspaniałą kartą ponieważ na horyzoncie widoczna jest tęcza, a z tęczą wiadomo teraz jest a za chwilę znika. Chociaż w biblii jest napisane, że na zakończenie potopu na niebie ukazała się tęcza. Znak przymierza.
  Chyba nie pokręciłam, jestem początkująca jakby to powiedzieć w powijakach.
  Łączę pozdrowienia bardzo fajny i przemyślany blog.


  Bacha

  OdpowiedzUsuń
 7. a jak można zinterpretować 10 kielichów+5 kilelichów

  OdpowiedzUsuń
 8. zależy jakie pytanie:))
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 9. szczęście rodzinne i spokój zapowiadane przez 10 kielichów - to w istocie mrzonka, nierealny pomysł, ułuda-to jedynie mylne wyobrażenie stanu rzeczy panującego w małżęństwie, podczas gdy rzeczywistość jest banalnie inna (kochanka, kłamastwa o pieniądzach, itp.), a wszystko przez tą tęcżę! Tęcza to klucz do wyjaśnienia symboliki karty, przynajmniej w moim przypadku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj :)
  I ja dołoże swoje 10 groszy o 10 kielichów.
  Póki co nie pokazała mi nic dobrego i fantastycznego jak to archetypowo jest 'rodzina, związek, szczescie'- a raczej takie 'marzenie o szcześciu- iluzja 10 bo na maxa jest i TA TĘCZA! troche mi się z księżycem kojarzy.... a i ciut ze słońcem. Taka bańka mydlana, marzenia, ale jestem dopiero początkująca, więc może kiedyś mi pokaże cos fantastycznego:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczęście spełnione - ale czasem jeszcze trzeba powalczyć. Ale w sposób honorowy - jak w 7 buław.
  Lub w piosence: The Script - Hall of Fame ft. will.i.am

  OdpowiedzUsuń
 12. 10 pucharow nadzieja na dobre rodzino-domowe emocje-[ chwilowe ]---!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Witajcie, dzis wylosowalam 10 kielichow jako karta dnia, jestem poczatkujaca w tarocie I jak zobaczylam ta karte to sie bardzo ucieszylam, piekna rodzinka 2 dzieci, ale niestety macie racje co do teczy -dzis mialam wizyte u lekarza I wszystko zapowiadalo sie doskonale gdyby nie fact ze przytylam 1kg I moje leczenie jest wstrzymane dopuki nie schudne wiec nic jeszcze nie jest Stracone Bo jak schudne to mam zadzwonic do mojego lekarza I bedziemy kontynuowac ale oczywiscie chodzi mi o czas moze 1 miesiac mi wystarczy dodam tylko ze staramy sie o dzidziusia wiec jak zobaczylam Te karte to sie Strasznie ucieszylam ale wiadomosc od lekarza szybko rozwiala moje Marzenie I znikla szybko jak tecza na niebie

  OdpowiedzUsuń
 14. Witajcie, dzis wylosowalam 10 kielichow jako karta dnia, jestem poczatkujaca w tarocie I jak zobaczylam ta karte to sie bardzo ucieszylam, piekna rodzinka 2 dzieci, ale niestety macie racje co do teczy -dzis mialam wizyte u lekarza I wszystko zapowiadalo sie doskonale gdyby nie fact ze przytylam 1kg I moje leczenie jest wstrzymane dopuki nie schudne wiec nic jeszcze nie jest Stracone Bo jak schudne to mam zadzwonic do mojego lekarza I bedziemy kontynuowac ale oczywiscie chodzi mi o czas moze 1 miesiac mi wystarczy dodam tylko ze staramy sie o dzidziusia wiec jak zobaczylam Te karte to sie Strasznie ucieszylam ale wiadomosc od lekarza szybko rozwiala moje Marzenie I znikla szybko jak tecza na niebie

  OdpowiedzUsuń
 15. witam, mam pytanie, może ktoś coś podpowie... zrobiłam sobie rozkład na talenty, numerologiczny, choć akurat numerologia budzi we mnie mieszane odczucia. I teraz takie pytanie, bo na pozycji 7, ezoteryka, magia właśnie itp. pojawiła mi się w pozycji prostej 10 kielichów. I właśnie, niby wszystko super, ale czy na pewno? Czy może, jako początkująca, mam tarota, zrobię parę rozkładów, i się skończy "zabawa"? Korzystałam z talii Mystical Tarot, wydanej w tym roku przez Lo Scarabeo, wzorowanej na RW, ale takiej bizantyjskiej w klimacie, nie wszystko jest identyczne, np. Głupiec nie ma róży, a na 10 kielichów nie ma tęczy :) proszę o jakieś sugestie :)

  OdpowiedzUsuń