śmierć kliniczna 2 karty, które wypadają mi najczęściej to:
8 kielichów – karta również pokazuje szamańskie podróże, zdolność
do chwilowego „oderwania się” od rzeczywistego świata, wycieczki w nieznane, to bardzo często "nie zamykanie sobie furtki", odejście z możliwością powrotu
Anna K. Tarot 8 Kielichów
oraz Król Kielichów
król ten wypadł mi kiedyś na "poświęcenie się" w imię „czegoś”
jak Jezus, który umarł za nasze grzechy, ale zmartwychwstał dnia trzeciego,
karta wypada na spowiedź i ostatnie namaszczenie (sakramenty), pokazuje osobę
zwaną " truly believer ", kapelana, wielkiego nauczyciela.
To
człowiek, który przychodzi na świat "w imię miłości", jest „głęboko
duchowy” i może jedną nogą "żyć w innym
świecie”. Nazywam go storyteller, bo w tej karcie wypadają ludzie, którzy mają
swoją filozofię i tworzą swoją prawdę, swe historie pięknie ubierają w słowa i przekazuję je innym (na co dzień to
może być ojciec, który wspaniale opowiada dzieciom baśnie) . Ma zdolności
uzdrawiające duszę i ciało. Karta pokazuje osoby, które bardzo kochają
dzieci, traktują je bardzo poważnie (Korczak np).
doświadczenie bliskie śmierci - też Wisielec - tu dosłownie, życie
"zawiśnie na włosku", też ktoś, kto doświadcza czegoś „trudnego” z w
swoim życiu
czasem Moc As Mieczy Wieża – staniemy "oko w oko" z czymś groźnym dla życia
i tu bardzo osobiście i eksperymentalnie: co mnie czeka po życiu?
3 buław Głupiec As Kielichów - suma Umiarkowanie ;)
Ciekawe karty .. Głupiec koło asa kielichów, kojarzy mi się z
ponownym narodzeniem, ale w zupełnie nowej roli, koniec cyklu w tym życiu,
zupełnie nowy początek w następnym ..
sam Głupiec ma numer 0 co też jest bardzo wymowne, 0 kojarzy się z
jajem, łonem matki, absolutem, to duch eteru (na drzewie życia) , zero przypomina koło, koniec i początek, ouroboros,
nowy cykl życia, to dusza która ponownie wciela się w ciało, to chyba
najbardziej kontrowersyjna karta, do dziś trwają spory nad jej interpretacją, czasem
ma numer 0 czasem 22, karta Głupca kryje
w sobie największą tajemnicę, mi osobiście kojarzy mi się z płodem,
nowym życiem „w macicy” a as kielichów –
z narodzinami ;) Wierny przyjaciel pies, to dobra zaprzyjaźniona dusza, która
nam będzie towarzyszyć i „kąsać w łydkę”,
gdy będziemy zbliżać się do krawędzi. Dla mnie osobiście Głupiec to karma, w
której ktoś się już „napracował” i przerobił cały cykl a teraz (pomimo że nie
musi) zaczyna od nowa, to nasz wolny i nienarzucony wybór – dusza chce iść do
przodu, uczyć się nowych rzeczy, doświadczać…
Tarot Initiary Golden Dawn Głupiec
3 Buław - buławy - będzie światło :) trójka – karta brama Δ
Trójki bardzo często pokazują „spotkanie” być może ktoś
mnie powita, statki na horyzoncie (statki mogą oznaczać „komitet powitalny” w
postaci dusz bliskich mi osób które znałam za życia lub są mi z jakiegoś powodu
bliskie)
Hanson Roberts Tarot
Sama karta również ciekawa, zaznaczony żywioł wody (złota
zatoka), woda – to umowna granica, ona łączy (obydwa lądy), ale też dzieli –
trzeba się przez nią „przeprawić” i dostać na drugi brzeg.
3 Buław nazywana jest kartę podróży, to voyager, karta pokazuje mi świat
astralny, zawsze jak ja pytam: „co mi się przyśni”, to nie są zwykłe sny, to
świadome i kontrolowane sny – przebudzenie świadomości we śnie, to nowa
przestrzeń która roztacza się przed nami .. a może powrót do „prawdziwego domu”?
wszak następna karta to 4 buław – czyli świętowanie w gronie najbliższych i radość.
Być może to nowe życie? U Crowleya to Słońce w baranie,
moment kiedy świat budzi się do życia.
3 buław obok Głupca i asa może mówić: nie ma końca, śmierć
to dopiero początek, co więcej wygląda to na zupełnie nowe, pierwsze wcielenie,
zupełnie odmienne od tego, co to tego czasu przeszłam, nowa dla mnie rola, być
może coś związanego z emocjami, przelewaniem na papier emocji?
As Kielichów Tarot 78 Drzwi
Żywioły ogień (duch, wola) powietrze (eter) i woda – brak
tu żywiołu ziemi ..
ukorzeniania i namacalności
Suma Umiarkowanie - nic na świecie nie ginie..
panta rhei kai
ouden menei jak pisał Heraklit, byt nie ginie i nie powstaje - tyko zmienia
się, wszyscy jesteśmy złączeni w wielkim kręgu życia:)




















