czwartek, 4 czerwca 2020

Karty na zaćmienie Księżyca 5 czerwca 2020

 
                                     10 Kielichów Rycerz Mieczy 

Zaćmienie wpłynie na relacje, międzyludzkie/kontakty z innymi/aktywność społeczną/pewien system 10 kielichów oraz komunikację/pojawią się dylematy/salomonowe decyzje/pewne nowe idee się narodzą (rycerz, to dążenie do zmian, pewien chaos, zburzenie).

Ogólnie: ochłodzenie lub zracjonalizowanie uczuć. Otrzeźwienie i „kamienna twarz”, choć emocje buzują,  Z chmur, wylądujemy na ziemi, to może być twarde lądowanie, ale tak ma być! Spadnie nam opaska z oczu (już nie ma energii Księżyca), zobaczymy prawdę, iluzja będzie się powoli rozwiewać. To zwiększenie świadomości (rycerz) społecznej (10 kielichów) lub potrzebujemy cudu (10 kiel), by wznieść się na wyżyny i coś zrozumieć. Pamiętajcie, że zaćmienia wpływają na ok. 6 miesięcy czyli mniej więcej do końca tego roku.

kielichy obok mieczy - łagodzenie nerwów, 10tka to zwykle silne emocje, ale rycerz obok, będziemy je "trzymać na wodzy" (popatrzcie na kartę), lub co najmniej będziemy się je starać ujarzmić,
Rycerz mieczy ma tendencję do kontrolowania, nie waha się działać drastycznie gdy trzeba.

Karty mogą pokazać realne podstawy do czegoś, bardzo konkretne zmiany, które nie będą  wprowadzone natychmiast, Rycerze pokazują Proces, to potrwa.

Karty dosyć kontrastowe, energia się wymiesza: spokój, dom, rodzina, bliscy, a obok rycerz m. czyli pewna harmonia zostanie nadszarpnięta, być może dokona się to przez jakieś informacje (rycerz m.) lub czyjeś działania i to zburzy spokój, coś nam się ukarze w nowym/innym świetle, być może naświetli się palący problem (np. w 10 kielichów, udawaliśmy że go nie ma, a rycerz mówi "jest", a jak już dostrzegłeś, to działaj w sposób ukierunkowany). 

Możliwe kłótnie w rodzinie/trudne dyskusje lub dystansowanie się od problemów rodzinnych, ucinanie dyskusji albo „ucieczka” np. do swojego pokoju/gabinetu/pracy/przed komputer/telewizor/na powietrze. Poczucie niepokoju, jakby ktoś rzucił kamyk na taflę wody i on powoduje, że woda zatacza coraz szersze kręgi, to symfonia, w którą wkradają się nowe, niepokojące nuty i to właśnie te obce nuty, zmianą całe brzmienie wszystkiego.

Może podejmiemy jakieś decyzje, dotyczące rodziny, powrotu do domu (do Polski), dotyczące podróży ogólnie (np. biura wycieczkowe się odezwą w sprawie wyjazdów itp. - mam specyficzną kartę). Być może, wyjdziemy z domu, by choć chwilę pobyć na łonie natury, przy rycerzu mieczy poczujemy „zew wolności”, potrzebę ruchu i odświeżenia, wyjścia poza pewne granice, Szykują się nam wycieczki bliższe, dalsze, plany dotyczące podróży, wypoczynku, tegorocznych wakacji/spędzania wolnego czasu lub wycieczki mentalne/astralne, w snach, umysłach.

10tka wskazuje na grupy ludzi, rycerz - to ideologia, wprowadzanie zmian w stosunku do pewnych grup, to może być atak grupy na grupę, ideologii na ideologię, walka ugrupowań. Przy rycerzu, legalna, bardzo świadoma, nastawiona na efekt (wybory?). Potencjalni kandydaci, będą prezentować się w jak najlepszym  świetle (ale tęcza to iluzja! Obok tego rycerza: to może być rzucanie słów na wiatr).

Rycerz to rozmowy, dyskusje, przy 10 Kielichów  - z rodziną, członkami rodziny, zarówno bliskimi jak i dalszymi.  Może jakieś ustalenia rodzinne, dalekosiężne plany, spisywanie czegoś, gromadzenie dokumentacji, problemy prawne, akty, regulacje.

10 to obfitość, rycerz dzierży miecz (a w zasadzie miecz i kosę) - ograniczenie jedzenia lub odrzucenie niezdrowego jedzenia tym „mieczem”, pozbycie się niezdrowych nawyków, sprzątanie naszych szaf, pokoi, strychów piwnic, przewietrzenie! Pozbycie się tego, co nie służy, rozleniwia, nie daje nam rozwijać potencjału, hamuje lub trzyma w miejscu (z wygody np.10 kielichów).

Rycerz obok 10tki, to może być „obrońca interesów” grup ludzi, cos a’la związki zawodowe, wolność słowa, wolność myśli, wolność działania (byleby nie krzywdzić innych 10 kiel, ważne jest dobro ogółu i świadomość tego-obok rycerz).

Ogólnie, ważne są dni, których jeszcze nie znamy! 
To, co najważniejsze, jeszcze przed nami!

Jak wpłynie zaćmienie na poszczególne znaki zodiaku?Baran 3 Kielichy zaćmienie wpłynie na Wasze życie społeczne, 3k to większa swoboda wyrażania siebie, dzielenie się emocjami z innymi, znalezienie grupy, w której baran się odnajdzie, ludzi których łączy wspólna pasja/podobne zainteresowania. Robienie czegoś, co sprawia radość i może rozwijać, barany będą chciały doświadczać, poczuć przygodę we krwi. Coś może rozkwitnąć lub się narodzić na nowo, odżyć, dobrze byłoby „dzielić” te emocje z najbliższymi. Poczujecie radość życia, pozwolicie  sobie na większą swobodę. To lekkość, realizowanie tego, co Was cieszy, co raduje Wasze serce. Rada: nie kłócić się, nie dolewać oliwy do ognia.Byk 6 Mieczy Śmierć Bardzo silne pragnienie zmian, po to, by przywrócić życiu równowagę, 6 Mieczy to obranie kursu, wyjście z impasu lub trudnej sytuacji, Śmierć - nie oglądanie się za siebie. Pożegnanie się z czymś, odcięcie od czegoś, wypłynięcie na nowe wody i nowy teren, tylko zastanówcie się x5 bo powrotu nie będzie. Przekroczenie trudnej do przekroczenia granicy. Bardzo możliwe, że osiągniecie święty spokój. Byki muszą monitorować zdrowie, bo w karcie Śmierć widzę jakieś nieodwracalne zmiany, marsz do lekarza jeżeli dzieje się coś niepokojącego!


Bliźnięta Koło Sprawiedliwość
Silne karty, karmiczne /życiowe zmiany i stres. Mogą dotknąć każdego aspektu w Waszym życiu: partnerzy, rodzina, praca, uczucia, zdrowie. Trochę Wami „potrząśnie”, tyko po to, by coś obnażyć .. i dobrze, bo tylko wtedy łatwiej spojrzeć z dystansem i uporządkować pewne sprawy. Obydwie karty mówią o zrównoważeniu. Intensywne miesiące pełne doświadczeń, zmienią wiele w Waszym życiu, musicie wykazać się elastycznością i dostosować się do zmian. To też karty „nawarzyłeś piwa, wypij”. Konsekwencje Was dopadną. Dzieje się to nie bez powodu i po latach ocenicie te konkretne wydarzenia jako wartościowe i wzbogacające. Ważna lekcja w najbliższych miesiącach dla Was.Rak Cesarzowa Kobiety wypięknieją, mężczyźni znajdą miłość. Piękna energia, wzrost uczuć, troski o najbliższych, ciepła, poczucie bezpieczeństwa i spokój. Jednocześnie duża siła by działać zgodnie z sercem, rozwijać siebie i swój potencjał! Kto ma dzieci, musi o nie zadbać szczególnie mocno i nie spuszczać z nich oka. Duża motywacja, siła woli, upiększanie siebie lub otoczenia (pokoju, domu, ogródka, balkonu itp). Coś doda Wam skrzydeł, poczujecie się wyjątkowo, dowartościujecie się lub poczujecie się ważni. Potrzeby zostaną zaspokojone.Lew Rycerz Monet Kontynuacja czegoś lub niewiele zmian. Ten rycerz, co postanowi, to dotrzyma, niczym czołg, przejedziecie przez najtrudniejsze chwile, byle do przodu! Lwy - nie spieszcie się z wprowadzaniem zmian, czasem lepiej być żółwiem, niż zającem.  Macie siłę by podjąć się długoterminowych działań. Ten rycerz to sumienność, determinacja, poczucie celu. Być może będziecie zbierać pieniądze na coś wielkiego, ważnego. Co postanowicie, uda się. Działajcie małymi kroczkami do swojego celu.


Panna 3 Miecze Wieża
Tu trudne energie, panna zda sobie sprawę z czegoś, coś odkryje lub sobie uświadomi, bardzo możliwe że chodzi o związki/rodzinę/najbliższe otoczenie. Oceni coś na trzeźwo, być może krytycznie. W tych kartach widzę smutek i pewne decyzje, które już dawno trzeba było podjąć, ale... że one są bolesne dla innych/otoczenia, to odwlekły się w czasie.. teraz nadszedł ten czas, najbliższe 6 miesięcy pokażą wszystko. To może dotyczyć rodziny (rozpad, rozstanie), albo domu ogólnie (remont, przeprowadzka, duże zmiany), zmiany dotyczące decyzji związkowych, decyzji dotyczących szkoły/uczelni, wyboru drogi. W 3 Miecze, wszystko będzie dokładnie przemyślane, ogólnie przed Wami trudne decyzje, być może rozstania z kimś na horyzoncie, czyjś wyjazd, rozejście dróg z kimś ważnym. Tak ma być, nie rozpaczajcie... 3 Miecze pokazuje mi dosyć bolesne zabiegi na twarz, być może przy karcie Wieża to będzie zabieg na ciele? np. tatuaż lub cokolwiek innego jak np. mezoterapia.. ogólnie jakieś igły na ciele.Waga 10 Mieczy Królowa Mieczy Wagi coś sobie dobitnie uświadomią, jasno zakomunikują czego chcą, a czego nie. Rozmowa, dyskusje, komunikowanie .. to wszystko będzie ważne w najbliższym czasie. Odcięcie od toksycznych ludzi lub od czegoś, co nie służy wzrostowi lub trzyma w miejscu (10 mieczy wbija i nie daje pola do manewru, nie daje się ruszyć). Spojrzycie obiektywnie na pewne sprawy. To pewne wyzwolenie, narodziny w bólach, dla waszego wyższego dobra.


Skorpion Królowa Buław Uuu piękna energia. Postawicie na swoim, to spełnienie siebie. Zrealizujecie pewne projekty, wcielicie w życie decyzje. Być może romans na horyzoncie, będziecie czyjąś tajemnicą lub odkryjecie jakiś sekret. Poczujecie się jak kocice w swojej skórze. Zmysłowe, tajemnicze, a jak coś pójdzie nie tak, to pokażecie pazurki.  Nie dacie się zdominować w najbliższym czasie. Dla mężczyzn, kobieta wkracza do waszego życia, silna, zdeterminowana, fascynująca, będzie rządzić, a wy się podporządkujecie. Duży rozwój osobisty i zmotywowanie. Ogólnie: bądź wierny sobie a znajdziesz prawdę, coś zrozumiesz.


Strzelec 3 Monet
Zaćmienie wpłynie na relacje z ludźmi, przyjaźnie, pogłębianie wiedzy, pracę. Realizowanie czegoś, naukę, skupienie, dopracowywanie szczegółów, umacnianie tego co już macie. Będziesz działać niezależnie, ale też musicie zważać na ludzi obok siebie, bo to trójka (ważne związki w tym czasie).  Zapowiada się pracowity i bardzo pozytywny czas. Być może czeka Was nagroda, wyróżnienie, awans, jeżeli nie - to nieco większa presja, ale być może przez to nabierzecie doświadczenia Zaangażowanie i profesjonalizm. Możliwe nowe przyjaźnie lub pogłębianie przyjaźni. Jeżeli los Was stawia przed nowym doświadczeniem, nie unikajcie go lecz przyjmijcie.Koziorożec Król Buław Pozytywny wpływ, nabierzecie energii, podejmiecie kroki by coś osiągnąć, przepchnąć na kolejny level, zwrócicie większą uwagę na swoje ciało, na to jak się prezentujecie światu. Zadbacie o siebie, swoje zdrowie, wdrożycie zdrowe nawyki, być może duzo ruchu na powietrzu np. biegi, rower? Zrealizujecie każde zaplanowane zadanie. To powiew świeżego powietrza, chęć realizowania, stanie oko w oko z wyzwaniem i uda się! W negatywie, coś Was rozzłości, będzie wkurzać na maxa, denerwować, uwierać i w trudnych momentach możecie uciekać.. a potem wracać z podkulonym ogonem, szczególnie gdy macie rodzinę. Tak, ten król to pewne zobowiązania.


Wodnik 7 Monet
Poczucie że jesteście tu i teraz i tylko to się liczy. Przeszłość Was kształtuje, w przyszłość zaglądacie z nadzieją, ale najważniejsza jest chwila obecna. To oddech wytchnienia, rozmyślanie co dalej, przewartościowanie, poukładanie sobie wielu rzeczy, czas na przemyślenia i poprawki, być może trochę zmartwienie. Cierpliwość i troska o to, co pod nosem. Dojrzejecie lub dojrzejecie do jakiejś decyzji, wóz albo przewóz, poczekacie tylko na odpowiedni czas. Karta na to wskazuje, ona mówi: nie teraz. Pokazuje ciążę lub czas"trwania" czegoś np. zapisanie się na kurs, gdzie dyplom otrzyma się po jakimś czasie. To takie zasadzenie ziarenka, a czas pokaże co z tego wyniknie.


Ryby Rydwan Coś wymaga Waszej uwagi. Ujawnienie daru, talentu lub pójście naprzód, po prostu. Rydwan to wojownik w nas, więc witaj w podróży swej duszy. Rybki przestaną się lękać i wyjdą do ludzi, powiedzą co myślą bez lawirowania, ale z pewną delikatnością i odpowiedzialnością za słowa Zabłyśniecie, zadziałacie, to jakby ryba wypłynęła na powierzchnię i realizowała pragnienia Serca. Rydwan to przeskok na kolejny level. Poczujecie przypływ sił by się pokazać światu z jak najlepszej strony. Tylko Rybko, nie poddawaj się, nie wątp w siebie! Bierz sprawy w swoje ręce, działaj zgodnie z wolą/intuicją.

5 komentarzy:

 1. Kolejna miła niespodzianka! Prognoza na dwa tygodnie sprawdziła się co do przecinka.. (baran)
  Ta prognoza dotyczy kolejnych 6 miesięcy?
  Pozdrawiam bardzo serdecznie i jeszcze serdeczniej dziękuję 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to zaćmieniowa.. czyli może się zrealizować do 6 miesięcy, może być szybciej.

   Pozdrawiam :D

   Usuń
 2. Kocham czytać Pani wpisy. Od jakiegoś czasu interesuje się tarotem i sama trochę próbuje stawiać karty, Pani blog jest ogromną skarbnicą wiedzy.

  Bardzo dziękuję, że poświęca Pani swoj czas oraz dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem ������

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bardzo mi miło! Naprawdę, każdy taki głos mnie cieszy!

   Pozdrawiam ciepło i owocnej współpracy z kartami ;)

   Usuń
 3. Panna remont generalny

  OdpowiedzUsuń