piątek, 29 maja 2020

Geniusz kart Waite'a i Pameli Colman Smith


Na przykładzie karty Wieża
Przekroczysz granicę i jesteś zgubiony...

Wieża stoi na górze - karta często pokazuje góry, okolice gór, szczyty, wycieczki w góry (rzadziej w inne miejsca turystyczne), także miejsca odosobnienia lub trudno dostępne. Człowiek, który wypada w tej karcie, może być "trudny do zdobycia".

Wieża jako budynek
- karta często pokazuje dom, inny budynek np. jak pytamy o miejsca czyli "gdzie": to w domu, w budynku, karta pokazuje miejsca, gdzie ludzie się "nie rozpraszają" np. miejsca ogrodzone, koncerty, podwórko, ogród itp.

Piorun - to coś nagłego, zaskakującego, olśniewającego, niekiedy groźnego, karta pokazuje dosłownie - katastrofy naturalne jak np. wybuch wulkanu, trzęsienia ziemi, ale nie zapominajmy że piorun, to też symbol olśnienia (to szczyt wieży, czyli nasza głowa, mózg - nasze myśli, plany). To nagłe zrozumienie czegoś, przebłyski geniuszu i intuicji, mistycyzm, wizje, jasnowidzenie, coś staje się "jasne jak słońce". W rzadszych przypadkach, boska inspiracja, wena, coś "komuś chodzi po głowie" lub moc uzdrawiania (poddasz się energii tej karty, a nadejdzie Gwiazda czyli zrozumienie). To otwarta czakra korony i przepływ. Niekiedy coś wyjdzie na jaw, coś zostanie obnażone, to może być skandal. Karta pokazuje specjalistę Feng-Shui, aranżatora wnętrz, architekta, budowlańca itp. Interwencja kryzysowa, zawód związany z potencjalnym ryzykiem jak strażak/policjant np.

Zburzenie budynku, zniszczenie - nic już nie będzie takie jak kiedyś, nieodwracalna zmiana, ta zmiana naznaczy nasze życie fizyczne lub emocjonalne, psychiczne. W praktyce oznacza to zniszczenie naszych planów, ktoś chciał - a los dał mu prztyczka w nos i pokrzyżował plany. W tej karcie coś, co ma gliniane nogi - padnie, rozsypie się na naszych oczach.  W kartach "na co dzień" remont, przebudowa, porządki domowe, decyzja o diecie lub wyeliminowaniu niezdrowego jedzenia.

Upadający ludzie - to nasze zderzenie z twardą rzeczywistością, coś nas otrzeźwi lub ogłuszy lub zszokuje, karta może pokazać bardzo silną reakcję emocjonalna .. ale przez to ogłuszenie, nie zawsze widoczną od razu, czasami to jest reakcja widoczna od razu -  zależy od kart obok. Czasami, to może być informacja, że ktoś próbuje się ratować, wszak oni wyskakują z płonącego budynku, tam czekałaby ich pewna śmierć..

Czarne tło -  smutek, nawet żałoba, negatywne myśli, strach przed nieznanym, ale głównie powaga sytuacji i pewien dramatyzm (czerń przeciwieństwo bieli). cokolwiek się dzieje, pochłania niczym czarna dziura, niekiedy fate czyli przeznaczenie lub "rozdzielenie przez los". Czasami karta pokazuje dosłownie: żałobę, śmierć, pożegnanie się z kimś lub czymś. Nie ma powrotu do tego co było.

Iskry - karta pokazuje fajerwerki, Sylwestra, imprezy połączone z oglądaniem fajerwerków, 

Budynek ogólnie, kojarzy się z biblijną wieżą Babel - karta wskazuje na kłótnie, niezgodę, wzajemne oskarżenia lub niezrozumienie, niemożliwość dogadania się ludzi, coś jak "kobiety są z Wenus, mężczyźni z Marsa", dwa inne światy. Chwilowe zamieszanie i chaos.

Dwoje ludzi spada „na łeb na szyję” - cokolwiek się nie dzieje, zwykle jest bolesne dla obydwojga (jeżeli pytamy o relację), jedno i drugie cierpi. W kartach na dzień/tydzień/miesiąc/rok, podjęcie decyzji o przeprowadzce do innego domu/miasta/państwa, ewentualnie wyeksmitowanie.  Czasem rozstanie. W kartach na co dzień, to zrobienie bałaganu by zrobić porządek ;) Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, oczyszczenie. Czasem dosłownie upadek, wypadek, skaleczenie, potknięcie, oparzenie. Trzeba zachować ostrożność tego dnia. Bardzo często to spontaniczne wyjście z domu, nie planowaliśmy tego, to impuls, nosi nas.

3 okna - mogą sugerować, że była w związku "osoba trzecia", wieża może wskazywać na zdradę, skoki w bok. Nie zawsze, zależy od kart w rozkładzie.

Korona która spada - utrata autorytetu, szacunku, pewnej pozycji, czyjaś słabość i jej obnażenie. W praktyce może oznaczać, że ktoś nas rozczarował, "stracił w naszych oczach", zdegradował. Na pracę: gorsze stanowisko, mniej płatna praca, ktoś ma wysokie kwalifikacje lub sięga wysoko, a nie udaje się, inni nie dają mu szansy, poszukiwanie pracy w innej branży niż chcemy lub w innym mieście. W kartach na dzień, podcięcie końcówek włosów, przefarbowanie, przecięcie butli z balsamem by wydobyć produkt, rozcięcie czegoś, rozpakowanie itp.

Ogień - sytuacja kryzysowa, trzeba będzie zadziałać szybko lub coś ratować na gwałt. W tej karcie najlepiej ochłonąć, zachować zimną krew i pozbierać się, gdyż łatwo jest przekroczyć granicę (a po niej już nic nie będzie takie jak kiedyś). Znacie przysłowie, co nagle, to po diable a Diabeł jest tuż przed Wieżą (to może być przestroga: oddasz się pokusie, a będzie Wieża/upadek).
W kartach dnia może popryskać tłuszcz , sparzyć gorąca para, coś wykipi i zaleje kuchenkę, zranimy się itp. Z ciekawostek, Wieża pokazuje broń palną.

Zwykle karta pokazuje wybuch negatywnych emocji: gniew, złość, upokorzenie. Niekiedy po prostu wybuch emocji np. zakochanie od pierwszego spojrzenia, jakby „piorun w kogoś strzelił”.

Wysoki budynek z płomieniem - karta w seksie wskazuje na orgazm, wzwód, masturbację, wielkie podniecenie, "burzy krew w żyłach" lub "uderza do głowy niczym bąbelki szampana" - dosłownie, coś w nas buzuje. Pokazuje chemię między ludźmi, aż zaślepienie, niepohamowaną "chęć na kogoś" i zwykle seks, ewentualnie duży apetyt seksualny lub szybki wzwód, podniecie na czyjś widok i szybki seks. Ogólnie bardzo fajna karta, wzrost adrenaliny i szybsze krążenie krwi ;) Przy negatywnych kartach - gwałt

Zdrowie - wysokie ciśnienie lub skoki ciśnienia, nietrzymanie moczu, każdy otwór naszego ciała, oczy, uszy, cewka moczowa, odbyt, usta. Złamania, stany zapalne, gorączka, osłabienie, omdlenia, zranienia, oparzenia. Bulimia, wymioty lub ich wywołanie. Biegunka, zatrucie pokarmowe. Zabieg, operacja. Karta pokazuje poród naturalny, żadnych wspomagaczy, kleszczy, ból a potem ulga.

Usunięcie lub wyleczenie bolącego zęba. Trudna energia.

Szczerze, ta ostatnia refleksja na temat karty Wieża jest najważniejsza, usuniecie lub uleczenie. Kryzys i strata, albo usunięcie czegoś z naszego z życia i oczyszczenie, otworzenie oczu na prawdę Aktualizacja systemu! Zrób miejsce na nowe! Otwórz szeroko oczy, właśnie zdobyłeś wolność .. Wieża to ograniczenia, zaś po wyskoku - brak ograniczeń, wolność.

Jeżeli przetrwałeś energię tej karty to otrzep się z kurzu, oczyść się i obmyj w karcie Gwiazda!

Wieża w mojej osobistej wizji, to Wielki Wybuch ekspansja, powiększanie przestrzeni, 
dosłownie przesunięcie granicy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza