piątek, 7 czerwca 2013

Liczby zdrowia. Violetta Kuklińska-Woźny - recenzja


Tytuł: Liczby zdrowia
Podtytuł: Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia.
Autor: Violetta Kuklińska-Woźny
Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 256
Oprawa: miękka
WydawnictwoStudio Astropsychologii 


Matematyka jest uniwersalnym językiem wszechświata.
Numerologia jest siostrą matematyki, zdaniem numerologów wystarczy dodać do siebie datę urodzenia a otrzymamy tzw. drogę życia.
Liczby w naszym portrecie numerologicznym pokazuję naszą karmiczną lekcję, uczą nas czegoś, pokazują nasz charakter/osobowość, potencjał, podpowiadają, czasem ostrzegają. 

Numerologia bada wpływ liczb na życie człowieka, pani Violetta Kuklińska-Woźny idzie w swych rozważaniach dalej, w swej książce Liczby Zdrowia, określa wpływ liczb na nasze zdrowie.

Autorka:  Violetta Kuklińska-Woźny, wybitny numerolog, autorka wielu książek, urodziła się i mieszka w Świdnicy. Na co dzień interesuje  się parapsychologią, praktykuje jogę, medytuje.  Numerologia jest jej pasją, być może wynika to po części z jej zawodu/wykształcenia, gdyż jest nauczycielem nauk ekonomicznych, ukończyła Akademię Ekonomiczną na wydziale inżynieryjno - ekonomicznym.
Więcej o autorce tutaj

Książkę czyta się rewelacyjnie, jest arcyciekawa i nie wątpię, że informacje zawarte  w owej pozycji, wykorzystam do „badań własnych” w temacie: Tarot i zdrowie. 

Pozycja zawiera: wstęp, cześć właściwą oraz zakończenie.

Wstęp, jest niejako wprowadzeniem do tematu. Autorka nawiązuje do holizmu,  pisze o medycynie zachodu i medycynie wschodu, zwraca uwagę na szkodliwy wpływ negatywnych myśli na nasze zdrowie. Wstęp jest krótki i treściwy, to zaproszenie do przeczytania książki. 

Cześć właściwą autorka rozpoczyna od omówienia symbolicznych znaczeń części ciała takich jak głowa, włosy, twarz, usta, uszy, tułów, nogi, brzuch, piersi itp. Te informacje przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, gdyż można je spokojnie wykorzystać na bardzo wiele sposobów (to taka „mowa ciała” w pigułce). Mamy też rozdział poświęcony przyczynom chorób, omówiony jest wpływ emocji (lęk, smutek, żal, złość, radość, wstyd itp.) na nasze zdrowie, pojawia się twierdzenie, że nasze myśli, postawy, to co jemy - wszystko ma wpływ na nasze zdrowie, autorka zahacza o zagadnienie zdrowia i karmy (coś a’la Odważne dusze). 

Kwintesencją publikacji jest opis cyfr od 1 do 9.
Wszystkie „numerki” opisane są w ten sam sposób: ogólna symbolika (pozytywna energia i energia zablokowana), wpływ liczby na narząd/część ciała, nadmiar oraz niedobór energii w diagramie, powiązanie z czakrą.

Następnie mamy rozdział: co choroba mówi o nas, czyli „choroba nauczycielem życia” 

(to z kolei przypomina książkę którą już czytałam: Co choroba mówi o tobie)

Autorka rozsądnie i szczerze przyznaje, że sama numerologia to "za mało" by się wyleczyć, 

to specyficzna dziedzina która podpowie czy naprowadzi, ale sam diagram nie wystarczy do uzdrowienia. Zachęca więc do korzystania z wszelkich technik terapeutycznych, które wymienia pod koniec książki.

Polecam:
- osobom, które cierpią na wszelkie dolegliwości, chorują, czują się wyczerpane
- dbającym o swoje zdrowie
- pozycja idealna dla numerologów, to dodatkowa informacja o liczbach i ich wpływie na zdrowie
- idealna dla ludzi, którzy traktują ciało i duszę "na równi", holistycznie
- idealna, dla ludzi którzy przewlekle chorują lub pewne choroby czy dolegliwości do nich "wracają", Pani Kuklińska-Woźny podpowiada jaka może być tego „psychiczna” przyczyna. Co dane schorzenie czy choroba oznacza
- można ją potraktować jak podręcznik, ja już wiem że będę wracać do tej pozycji
- dzięki książce możemy nauczyć się diagnozować choroby, wyłapywać „piętę achillesową” naszego ciała


Dodatkowo: myślę że bardzo łatwo można sprawdzić czy numerki mają wpływ na nasze zdrowie, wystarczy znać imię i nazwisko danej osoby oraz schorzenia czy choroby na które dana osoba cierpi i porównać - wtedy czarno na białym okaże się, czy to co pisze autorka "się sprawdzi" np. wiemy na co choruje nasza babcia, mama, sąsiad, czy też na jakie dolegliwości się skarżą, wystarczy mieć odrobinę wolnego czasu i chęci.. i posprawdzać - czy odnosi się to do rzeczywistości czy nie.
Co jeszcze na pa plus - umieszczenie literatury źródłowej/bibliografii na końcu książki, autorka porusza wiele ciekawych i bardzo różnorodnych kwestii (numerologia, medycyna wschodu, zachodu, psychosomatyka, symbolika poszczególnych części ciała, techniki terapeutyczne), zainteresowani mogą zapoznać się z literaturą źródłową.

Minusy:
- brak diagramu, nie ma przypisanych cyfr do liter (by wyliczyć naszą energetyczna średnią musimy mieć litery alfabetu przypisane do poszczególnych cyfr).  Tej tabelki brak, nie mogłam obliczyć swojego diagramu energii, pani Kuklińska odsyła nas do innej swojej pozycji w której jest umieszczony owy diagram a potem do kolejnej, niestety owych książek nie posiadam
- w związku z tym, że nie mogłam obliczyć średniej, nie wiem czy hipoteza o wpływie liczb na nasze zdrowie jest prawdziwa/sprawdzalna i w jakim stopniu sprawdzalna, nie mogłam tego wybadać i porównać

Podsumowując, uważam że to bardzo wartościowa pozycja (zakladając że będziemy miec inne książki autorki).


Ocena 5/6

                                                   Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:


                                                          Książkę można kupić w sklepie2 komentarze:

 1. Droga Olu.

  Bardzo ciekawie napisana recenzja.

  Co do samej książki, a właściwie braku w niej diagramu, to być może nie jest przeoczeniem Autorki, ale raczej spowodowane, by kupić książkę, w której ten diagram można znaleźć.

  Cieszy mnie, że autorka książki jest prawie moją krajanką. Ona mieszka w Świdnicy a ja 20 kilometrów dalej - w Wałbrzychu. Chcę dodać, że Pani Violetta Kuklińska-Woźny jest nauczycielką w Zespole Szkół Hotelarsko- Turystycznych w Świdnicy.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się domyśliłam Edwardzie,
   w tych poprzednich pozycjach było bardzo dużo wyliczeń m.in. owy diagram :)

   Nie zmienia to faktu, że książka mi się bardzo podobała .. z czystym sumieniem polecam :)

   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń