piątek, 17 września 2010

Śmierć - jak mi się objawia w kartach tarotaKilka razy brałam udział w ćwiczeniach.. Jak się potem okazało, tematem była śmierć.
Jak mi się to objawia w kartach:

5 Mieczy - chyba najczęściej objawiała mi się jako śmierć. obok Króla Monet- śmieć ojca, obok Królowej Kielichów - mamy i jeszcze kilka razy np przy 6 Kielichów jako wspominanie zmarłego - stypa.. chyba ta 5 Mieczy mi na żałobę wypada, zaniedbujemy wówczas codzienność i cierpimy, opłakujemy, chodzimy w czerni, zasłaniamy twarz.Śmierć - 2x pokazała mi dosłownie śmierć, dokładnie chodziło wtedy o dzień pogrzebu, czyli śmierć jako miejsce spoczynku ciał, cmentarz


Diabeł - straszna śmierć - bo zaplanowane morderstwo, dziwne okoliczności, niewyjaśnione..


Wieża - śmierć, chłopak spadł ze skał wysoko w górach


Rydwan, Głupiec - wypadek, który przy poparciu innych kart może doprowadzić do śmierci

Królowa mieczy - utrata matki lub bliskiej nam kobiety

Na moim drugim blogu więcej do poczytania: Jaka śmierć

13 komentarzy:

 1. Dla mnie śmierć pokazuje się również w karcie 10 mieczy,chociaż też i chorobę mi pokazuje.A zestawienie w układzie śmierci i 10 m to faktycznie śmierć fizyczna.Pozdrawiam Arivo

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Arivo za podzielenie się uwagą.. masz rację 10 Mieczy to bardzo złówróżebna karta.. też zawsze zwracam na nią swoją uwagę..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tez 10 Mieczy +Smierc ,pokazuje smierc.
   Za to Sad wypada na pogrzeb, wiadomisc o smierci.

   Usuń
 3. dla mnie smierc fizyczna obrazuja
  SMIERC+SWIAT

  OdpowiedzUsuń
 4. A co może pokazywać kombinacja kart wieża, śmierć i 6 mieczy? Wie ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 5. To miało pokazać najbliższą przyszłość mojego ukochanego :(

  OdpowiedzUsuń
 6. ... to karty wielkich zmian w życiu człowieka i transformacji, dosyć niepokojące w takim ułożeniu .. to może być śmierć (niekoniecznie jego ale np. kogoś bliskiego dla niego: tata, mama, rodzeństwo itp.), może być diagnoza jakiejś choroby (u niego lub kogoś bliskiego), może być odwyk (jeżeli jest uzależniony on lub ktoś bliski), może być wyjazd za granicę, albo podróż - np. wycieczka z Tobą, to może być rozłąka z Tobą albo przeciwnie Wasze wprowadzenie się do jednego mieszkania (jeżeli nie mieszkacie razem).. jeżeli nie pytałaś o czas, to karty "przewrotnie" mogły opowiedzieć że umrze (jak każdy z nas zresztą)

  suma kart Śmierć.. znów..

  piramidka
  Rydwan Słońce Słońce
  Cesarz Wieża
  Sąd

  karty mi się kojarzą rodzinnie, jakby wiele osób było zaangażowanych w wydarzenie (Sąd jako grupa ludzi)... bardzo poważne karty, ale niekoniecznie złe.. one mogą się też z wypadkiem kojarzyć i np. rehabilitacją później, poradź mu by uważał na siebie szczególnie gdy jeździ (Rydwan), jest na wysokościach (Wieża czy robi coś ekstremalnego) lub jest w wodzie (6 Mieczy np. pływa, skacze itp)


  A żeby się uspokoić ja proponuję dopytać, zrobić jakiś rozkład z określeniem czasu np. na najbliższy miesiąc, z dopytaniem na co szczególni musi uważać, czy grozi mu coś złego w sensie urazów fizycznych, czy wewnętrznych..

  Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.
  Aleksandra.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiedziałam mu już o tym. On jest motocyklistą i czasami przesadza. Miał już kilka wypadków i raz mało się nie zabił i się boję, że znowu coś będzie nie tak. Niestety lubi ekstramalną jazdę :( Powiedziałam mu już o tym. Przestraszyłam się nieźle. Dzięki za interpretację.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam i z góry przepraszam że odświeżam ale bardzo prosiła bym o interpretacje rozkładu miał on pokazać najbliższą przyszłość,pierwsza karta to wieża którą przykryło 8buław ,nastepnie była śmierć-sąd-rycerz mieczy dalej nie pamietam

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam,
  nie interpretuję rozkładów innych. Informacja podana jest na mojej stronie tutaj:
  http://tarotmojapasja.pl.tl/Strona-startowa.htm
  punkt 8.

  Pozdrawiam,
  Ola.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam A u mnie pokazala sie jako 4 mieczy przy 2 miecze. Samobóstwo. Tak mi pokazalo. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Dostalam na jutro takie karty tarota śmierć, diabeł i dwa miecze

  OdpowiedzUsuń