środa, 4 stycznia 2017

Tarotowy horokop na rok 2017


                              Pamiętajcie, że to tylko prognozy. I to pisane śmiechem-żartem.
Wszystkim Wam życzę wspaniałego i wyjątkowego roku!
W tym roku do horoskopu, dodaję film jak i książkę: starłam się żeby to nie było coś znanego/oklepanego, choć może się zdarzyć, że już to znacie...
Popatrzcie wtedy na znak na Ascendencie. 
Miłego czytania ;)

 Karty pochodzą z talii English Magic Tarot

Baran 2017
Słońce i Sąd
 
Silne pragnienie uporządkowania swojego życia. Bardzo ważny, karmiczny rok. Ujawnienie jakiejś prawdy o Was samych, o Waszych związkach, powołaniu, celu życia. W tym roku dostrzeżecie coś pięknego/istotnego (Słonce) lub dosłownie "dokopiecie" się do czegoś, odkryjecie coś na nowo (Sąd jako Odrodzenie). Przewartościowanie życia. Wasz świat zatrząśnie się w posadach i odmieni się całkowicie, idą bardzo pozytywne zmiany! To może być znalezienie partnera, założenie rodziny, ciąża. Symboliczne „narodziny” czegoś niezwykle istotnego w Waszym życiu. Odkrycie talentu, awans, dostanie się na wymarzony kierunek, zmiana pracy, doktorat, zmiana wizerunku, sława, odważenie się na coś .. Zrobicie generalny remont w swoim życiu. Suma Gwiazda - bardzo kreatywny i inspirujący czas, Wszechświat Wam bardzo sprzyja w 2017 roku, wykorzystajcie to!

Film: Spaleni słońcem (1994)
Książka: Czy to jest człowiek - Primo Levi

Byk
Królowa kielichów 2 kielichy
Aż 2x kielichy, rok niezwykle emocjonalny, uczuciowy.  Te dwie karty obok siebie, mówią o zaangażowaniu, pojednaniu, ugodzie, dzieleniu się uczuciami  - to wyrażanie uczuć. W tym roku ważne będzie: piękno, inspiracja, życzliwość, hojność, troska. Każdy napotkany człowiek będzie dla Was lustrem. Zapowiada się szczęście w miłości, małżeństwie, partnerstwach wszelkiego rodzaju, nawiązywanie lub umocnienie przyjaźni. Uważajcie na wampiry energetyczne i ludzi, którzy swoim zachowaniem wywołują w was negatywne uczucia, w tym roku będziecie wyjątkowo wrażliwi, a nawet nadwrażliwi. Pamiętajcie, że odrobina asertywności jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Suma Kapłanka, słuchajcie głosu intuicji, pracujcie z kartami lub ze snami.  Możliwe że spotkanie z jakąś osobą, odmieni Wasze życie ;) To będzie spokojny i piękny rok, rozkwitną uczucia.

Film:  Godziny (2002)
Książka: Opowieści Sieroty 2 tomy- Valente

Bliźnięta
Wieża Mag
 
Być może rok zacznie się „z grubej rury”.  Jakieś wydarzenie obudzi cię z marazmu i postawi „w gotowości”. Aż 2Arkana Wielkie, ważny rok, trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Wieża jako pierwsza - szykują się zmiany, Mag - trzeba się będzie dostosować lub wykazać nie lada umiejętnościami, by wybrnąć z sytuacji. Równowaga może zostać zachwiana i trzeba będzie zachować zimną krew. W tych kartach widać decyzje i zaczynanie odNowa. Wieża często wskazuje na „życiowy test” który bada naszą wytrzymałość. Mag obok: zbiera fakty, gromadzi „narzędzia”, jest gotowy na wszystko. Dwie karty obok siebie, mówią o manifestacji woli, nawet jak świat się wali, trzeba zachować trzeźwy osąd. Szykuje się życiowa rewolucja która oczyści atmosferę. Czegoś się nauczycie, być może na błędach…   Od Waszych umiejętności zależy wiele. Unikajcie kłótni, nie szukajcie zaczepek. Suma Gwiazda, nie ma tego złego co by nadobre nie wyszło.  

Film: Kod nieśmiertelności (2011)
Książka:  Drogi wolności - Sartre

Rak
Król Kielichów 6 mieczy
Podejmiecie ważne uczuciowe decyzje. Wsłuchacie się w podszepty serca i nie będziecie marnować ani chwili na coś, co Wam nie sprawia radości (związki mogą się rozpaść, ale to energia zbliżona do „drogi się rozejdą”, a nie „krach i pozamiatane”). Z determinacją i bez bojaźni , sięgniecie po to - co kochacie i co daje Wam radość.  6 Mieczy wskazuje na krok milowy, przemiany w związkach/relacjach/uczuciach. Droga pełna miłości i miłosierdzia, natchnione spojrzenie w nowym kierunku.  Król to dojrzałość, profesjonalizm, odwaga, pewność siebie, aparycja. 6 Mieczy, parcie na konkretny cel.  Słuchajcie głosu intuicji! Snujcie dalekosiężne plany i realizujcie je krok po kroku nie oglądając się za siebie. Suma Umiarkowanie. Ważny dla Was będzie święty spokój, jeżeli poszukujecie miejsca azylu - znajdziecie go w tym roku.  W nowym miejscu, wśród nowych ludzi - zaaklimatyzujecie się szybko.

Film: Kochankowie z księżyca (2012)
Książka: Dwadzieścia siedem snów - Trzeciak

Lew
Koło Fortuny 2 Kielichy

Ten rok przynosi Wam w darze karmiczną lekcję. Być może pojawi się ktoś, kto Was „rozrusza”, kto poruszy Wasze serce, rozbudzi do życia? Emocjonalna ruletka, wszystko się może zdarzyć, sytuacja będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Nowe znajomości, nowe zainteresowania, nowe pasje. Bierzcie z życia garściami! Być może czeka Was podróż w niezwykłe miejsce. Ale pamiętajcie, Nie wszystko będzie zależeć od Was i to, co się wydarzy w tym roku niekoniecznie będzie trwałe!
Koło to zmiana, obok 2 kielichy, inny punkt widzenia- być może dostrzeżecie swoje życie  ”oczami” innego człowieka. Zobaczycie sytuację z innej perspektywy, może pojawi się ktoś z przeszłości? Rada, nie powtarzajcie błędów! Nie róbcie czegoś, co prowadzi na manowce. Nie drepczcie w kółko! Suma Głupiec. Koniecznie odkurzcie swoje rowery/dwukołowce, rozruszajcie się!
Cieszcie się życiem, bawcie się, doceńcie to co macie, dbajcie o najbliższych.


Film:  Miasto zaginionych dzieci (1995)
Książka: Locus Solus - Raymond Roussel


Panna
Pustelnik Rycerz Mieczy
Panny zmądrzeją i wydorośleją. Przemyślą pewne sprawy, znajdą w sobie wewnętrzną mądrość. Powoli zaczną wychodzić ze swej pustelni, nabiorą pewności siebie. Być może będziecie dla kimś wzorem, staniecie się bohaterami dnia codziennego? Los da Wam okazję wykazać się mądrością i siłą charakteru. Założycie bloga, będziecie tworzyć, pisać, prowadzić skrupulatnie dziennik.  W Waszym życiu pojawi się pasja, być może zapiszecie się na kurs, podszkolicie się w czymś? W tym roku dotrze do Waszej świadomości jakaś ważna prawda. Zrozumiecie coś i ruszycie z kopyta prosto do celu. Rok może być trudny. Suma Wieża. Ktoś może nagle zniknąć z Waszego życia. Pamiętajcie, że sypie  się tylko to, co nie ma fundamentów.  To, co zbudowane na mocnych podstawach, przetrwa. Karty wskazują na głęboką transformację. Zrozumiecie coś i to w lot błyskawicy, zobaczycie coś czarno na białym (gwałtowny rycerz, piorun z wieży).  To otrzeźwienie, światło na kartach (lampa pustelnik, piorun) dają nadzieję, niczym latarnia morska w czasie sztormu. Tylko nie wypadnięcie z szalupy!!!


Film: Niewidzialny (2007)
Książka: Budowniczy ruin - Herbert Rosendorfer


Waga
As monet 7 Monet
Spokojny rok, na horyzoncie widać  dar od  losu. Dobra nowina.  Być może ważna decyzja finansowa przed Wami: kredyt, kupno czegoś, co wymaga większych nakładów finansowych? Być może szykuje się jakaś extra gotówka? Karty mogą pokazać inwestycję, coś co będzie na siebie zarabiać jak np. Kupno domu pod wynajem. Może zdecydujecie się założyć własny biznes? Cokolwiek to będzie, trzeba się będzie uzbroić cierpliwość, bo w 7 monet na efekt trzeba poczekać. Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli. Suma Kochankowie, w tym roku czeka Was ważna decyzja, być może dotyczyć ona będzie partnera, partnera biznesowego , finansów/wydatków. Wybór, umowy, poważne  decyzje -to słowa kluczowe na ten rok. Ważne, by nie przegapić szansy (as), mieć oko na ”naturalne cykle” (7 monet) i decyzje podjąć w zgodzie z własnym sumieniem (Kochankowie, ewentualnie skonsultować się z ważną dla siebie osobą/specjalistą). As przyniesie Wam wiele szczęścia!


Film: Kontrolerzy (2003)
Książka: Ciemno, prawie noc - Joanna Bator


Skorpion
Głupiec  3  Monet

Takie trochę przeciwstawne karty. Głupiec - dobra zabawa,  spontaniczność, indywidualizm, uśmiech  i obok 3 Monet - praca, dokładność i perfekcjonizm, „siła tkwi w zespole”, powaga .
Być może praca/szkoła/nauka/kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, da Wam sporo zabawy? Głupiec to nowatorstwo, świeże spojrzenie na coś, obydwie karty kojarzą się z projektowaniem, grafiką, pracą twórczą. Być może przekwalifikujecie się w tym roku, obierzecie nową drogę zawodową, nowy kierunek studiów, zainteresuje was zupełnie inna dziedzina niż dotychczas. Tylko teraz.. solo czy team? Możliwe, że zrobicie krok w stronę jakiejś grupy (ha, będziecie w grupie studiować karty tarota czy np. astrologię ;P). Być może czeka Was renowacja np. mieszkania, pokoju. Suma Śmierć.  Idą zmiany i to poważne, już nic nie będzie takie jak kiedyś.. śmierć to zmiany bardzo naturalne, a nawet pożądane! Idzie nowe, wielkie, potężne, pokochacie Się w tym roku, odkryjecie na nowo (ha! To może być nawet zmiana wizerunku np. schudnięcie, wyćwiczenie ciała/zmiana fryzury .. widząc się w nowej odsłonie, już nigdy nie wrócicie do starego wizerunku). Szykuje się wydarzenie, po którym nic już nie będzie takie jak kiedyś. 

Film: 21 gramów (2003)
Książka: Autopsja - Robert McLiam Wilson

Strzelec
8 Monet 10 Buław
Rok wypełniony pracą i obowiązkami. Albo sami zechcecie zdobyć doświadczenie, albo coś Was przymusi, no bo w końcu trzeba jako przeżyć/zarobić na chleb. Obydwie karty mówią o kontynuacji energii z poprzedniego roku. Niewiele zmian, dążenie do obranego i już znanego sobie celu, dążenie do tego by „nie wypaść z kursu”. Rok bez szaleństw, ale też bez wstrząsów. Będziecie „robić swoje”. W kartach widać dobrowolną odpowiedzialność przyjętą na barki: utrzymać pracę/partnera/rodzinę. Nie zbaczać z wytyczonego toru. Być może ambitnie nadrobicie jakieś zaległości: 2 kierunki studiów, praca na dwa etaty, połączycie studia z pracą, pracę z wychowaniem dzieci? Zaletą jest to, że Codzienność was tak pochłonie, że rok zleci Wam mega szybko! Suma Kochankowie, być może będziecie się tak starali dla Kogoś... macie dobre dusze, więc zależy Wam by innym było dobrze ;) Tylko nie zapominajcie o sobie!

Film:  Bezdroża (2004)
Książka: Fikcje - Jorge Luis Borges


Koziorożec
Sprawiedliwość Umiarkowanie
Bardzo ważny karmiczny rok. Stanie się coś, co się miało stać. Obydwie karty kojarzą się z przywróceniem zaburzonej równowagi. Porządek, organizacja, siła spokoju.  W tym roku zaczniecie od zrobienia bilansu swojego życia, ocenicie je obiektywnie i powolutku zaczniecie wprowadzać zmiany. Hasło przewodnie roku: dążyć do harmonii (np. rozregulowanie hormonalne, czy bałagan w związku, niepewna sytuacja w pracy), zsynchronizować się z wszechświatem. Przywrócicie wewnętrzną harmonię swojemu życiu. Być może coś Was kiedyś zajmowało, ale do tej pory nie mieliście na to czasu? W tym roku, możecie powrócić do przerwanego projektu czy starej pasji.. Może pojawi się partner z przeszłości? Jeżeli tak, to należy szczerze porozmawiać, wyjaśnić sobie wszytko. Sprawiedliwość radzi , by nie ulegać emocjom, opanować się, Umiarkowanie to Wstrzemięźliwość.  Traktuj innych tak, jakbyś sam chciał być traktowany! Mówi się, że jeden drobny gest nic nie zmienia, ale jakby każdy człowiek na świecie co dzień zrobił jeden dobry uczynek.. W tym roku karma przerodzi się w dharmę ;) Bądź kowalem swojego losu!

Film:  Ale jazda (2002)
Książka: Jej wszystkie życia - Kate Atkinson

Wodnik
Królowa Mieczy Rycerz Monet
Rok zbierania doświadczeń, wcielanie pomysłów (królowa) w życie (rycerz doda sił, to upartość w dążeniu  do celu). Rok dobry dla „mózgów”, intelektualistów, filozofów, pisarzy, studentów. Wasz umysł będzie pracował na wysokich obrotach. W każdej sytuacji, zachowacie trzeźwość osądu i logiczne myślenie. Z wnioskami nie będziecie się śpieszyć, decyzje będziecie podejmować po głębokim przemyśleniu. Analizowanie, interpretowanie - będzie was zajmować od świtu aż po zmierzch. A najbardziej Was zaciekawi: jak ma się teoria (królowa Mieczy), do praktyki (rycerz)? Ta królowa włada słowem. W związkach, postawicie na asertywność i jasne zasady. To może być odcięcie "od starego" np. zmiana pracy i nadejście nowego -rycerz - na nowych, lepszych warunkach. Karty mogą mówić o realizacji jakiegoś długotrwałego projektu, dyscyplinie, samorealizacji. Suma Kochankowie, to karta dosyć kapryśna i rożnie wypada na efekt. Uważajcie by się nie rozpraszać i zawsze bierzcie pod uwagę głos własnego serca i życiowego partnera!

Film:  Palo Alto (2013)
Książka: Ziemia jałowa - T.S. Eliot

Ryby 
Księżyc Król kielichów
Ukryte uczucie, mętlik uczuciowy, romans, niepewność uczuć, zdezorientowanie. Uczucie/związek karmiczny na horyzoncie. Doświadczenia mistyczne, ezoteryczne. Doskonały rok, jeżeli chodzi o rozwój duchowy, pracę z podświadomością, ze snami, praca z intuicją. Wsłuchanie się w siebie, obserwowanie własnych, wewnętrznych procesów, a może transcendentalne doświadczenie. Księżyc jest wielką niewiadomą, ale tuż obok król. Doświadczenia jakie pojawią się w tym roku sprawią, że dojrzejecie, zmądrzejecie. Być może to znak, by poddać się terapii. W tym roku będziecie płodni i kreatywni. Suma Moc: minimalizuj ryzyko, powstrzymaj sie przed zrobieniem czegoś lekkomyślnego, nie buduj murów - otwórz się na innych. Karty wskazują na szeroko pojęte uzdrowienie/zrozumienie. Ale uwaga: bądźcie czujni w tym roku (nawet nie myślcie że wiecie już wszystko!), nie dajcie się złapać w sidła zależności (uzależnień) i stąpajcie twardo po ziemi i choć dusza się wyrywa, to nie uciekajcie od codziennych obowiązków.  

Film:  Dróżnik (2003)

Książka: Samotność bogów - Terakowska

9 komentarzy:

 1. Ojej.. co za miła niespodzianka!
  Już widać, że prognoza ma wiele wspólnego z prawdą (baran, ryby, wodnik, strzelec) :)
  Dziękuję dziękuję dziękuję!!! i biegnę szukać książek :)
  Pozdrawiam bardzo serdecznie!
  E

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, powiedziałam sobie że spełnię pierwszą prośbę jaka pojawi się na blogu w 2017 roku..

   Pozdrawiam, Ola :)

   Usuń
 2. Ciekawa interpretacja, jak zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, choć takie horoskopy to jak rzucać ślepej kurze ziarno.. ale fajnie mi się pisało.. Buziaki!!!

   Usuń
 3. Bliźnięta. Być może rok zacznie się „z grubej rury”. Jakieś wydarzenie obudzi cię z marazmu i postawi „w gotowości”- pasuje jak ulał. Na początku roku miałam nie miłą sytuację z koleżankami,musiałam się nieźle nagimnastykować,żeby uspokoić sytuację. Na szczęście wszystko jest już ok :) Ciekawe co jeszcze ten rok przyniesie?? :)
  Bardzo często zaglądam na Twój blog. Sporo się dzięki nim dowiedziałam, mam nadzieję,że z każdym dniem będzie przybywać notatek ;)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy w lwie nie zaszła pomyłka? Na rysunku jest Wisiał a w opisie Koło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moniko, dziękuję! Już poprawiłam. Jesteś jak okulary z mojego snu, pokazałaś mi coś, czego nie dostrzegałam! :D Pozdrawiam ciepło :*

   Usuń
 5. Jestem zodiakalnym baranem i już w tamtym roku na jesień czułam ze rok 2017 będzie dla mnie tak jak go opisałaś. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za polecenie filmu "Spaleni słońcem"... Pozdrawiam ciepło i nie ukrywam że marzę o przeczytaniu horoskopu na 2018 :)

  OdpowiedzUsuń