sobota, 21 stycznia 2017

4 Buław - Muza Talia - Zawody i ZwiązkiKażda talia posiada swoją własną energię, kiedy pracowałam z talią IGD karta 4 Buław objawiła się jako Hestia/Westa. Teraz pracuję z talią Loginova.

Kiedy medytowałam z kartą 4 Buław, do głowy wskoczyło mi słowo Talia.

Loginov
Talia/Taleja muza komedii, poezji pasterskiej 
(też sielanki bukoliki).
Jest obecna na imprezach. Otoczona kwiatami, oznacza bujność czy żywiołowość, świętowanie i płodność. Patronka owocowania. Muza sceny. Oznacza śmiech, rozrywkę, przyjemność. Bóstwo dobrego nastroju, przyjemności, zabawy, ale takiej spokojnej zabawy (dopiero gdy odchodziła, zaczynała się hałaśliwa zabawa).

Córka Zeusa i Mnemozyny. Ma 8 sióstr. Przedstawiona jako kobieta, trzyma śmiejącą się maskę, laskę, często spowita jest bluszczem (lub ma wieniec z bluszczu, zaś bluszcz pęta, łączy, przyłącza, spowija), niekiedy ma ze sobą trąbkę (czasem to inny instrument np. bęben, tamburyn). Jej imię oznacza radosna, kwitnąca, odświętna, rozkoszna. Jest opiekunką komedii, ale też kwiatów, rolnictwa (uprawa połączona z obserwacjami astrologicznymi), geometrii, architektury.

 To właśnie muzy sprawiały, 
że ludzie zapominali o troskach i kłopotach.

Jakie zawody pojawiają się w 4 Buław: 
Mona Lisa Tarot
- szeroko pojęta osoba "publiczna" 
- animator
- komik, kabareciarz, konferansjer, rozśmiesza, zabawia innych
- muzyk, wywołuje uśmiech i emocje
- poeta
- rzecznik prasowy, przedstawiciel firmy czy związków zawodowych
- praca w domu (własny biznes) lub zabieranie pracy "do domu"
- recepcjonista
- organizacja imprez dla innych/catering
- praca twórcza i kreatywna, może być związana z kwiatami np. florystyka (także ziołolecznictwo) czy architektura krajobrazu
- praca związana z robieniem biżuterii, szyciem, projektowaniem
- prowadzenie zajazdu (przy Rydwanie), knajpki, pensjonatu, domu weselnego
- aranżacja wnętrz
- wykończeniówka, remonty, naprawa, wymiana na nowe, konserwowanie, montowanie oświetlenia, budowa fundamentów
- karta może pokazać odpoczynek np. po pracy, urlop, także bezrobocie

Jak widać sporo tu zawodów artystycznych, to może być też rzeźbienie w drewnie, wyplatanie koszyków z wikliny, a nawet pakowanie prezentów (szczególnie przy 6 Kielichów)

Muzy tworzą grupę, trzymają się razem. Karta często pokazuje wspólne dobro, ważna jest grupa, a mniej liczy się jednostka. Karta przedstawia: rodziny, bliskich przyjaciół (czy życzliwych nam ludzi), plemiona, klany, rody. Pokazuje rodziny zastępcze.

Muza Talia ma związek ze słowem "kwitnąca", przedstawia ludzi o bujnych kształtach (nie grubych, kobiety w tej karcie nie zatracają swojego uroku i kobiecości).  W pytaniu o dietę lub "czy schudnę" karta mówi Nie, albo nawet nabierzesz ciałka.

4 Buław pokazuje mi Włochy, postawcie sobie I przed słowem Talia, powstaje Italia!


Związki: To czwórka, a ona ogranicza (np. wolność w związku, a w związku z tym blokuje skok w bok, zdradę; choć jednocześnie pokazuje, że romans wisi w powietrzu). Karta pokazuje stabilną relację, harmonię, parze jest dobrze w swoim towarzystwie.  Akceptują się, są szczęśliwi. Jeżeli jeszcze związku nie ma, to karta wskazuje na czas podniecenia, podekscytowania, między ludźmi rodzą się więzi, krąży energia. Nawet jak coś zgrzyta, pojawia się jakiś problem, to para wie, że to przejściowe, czuje spokój na myśl o wspólnej przyszłości. Karta nie zawsze pokazuje formalne związki, może pokazać oświadczyny/przyrzeczenie bycia razem/wspólne zamieszkanie, okres narzeczeństwa, długoletnie pary.  To też okres, kiedy para poszerza swoje kręgi znajomości, spotykają się raz z jej znajomymi, raz z jego znajomymi, często na neutralnym gruncie np. w knajpie.  4 Buław pokazuje rodziny 2+2.Talia Muza Komedii

Inne:

4 Buław to zbiór, pakiet, paczka, coś opakowanego.

To:  obozowanie, piknik, kiermasz, przedstawienie, impreza np. urodziny, rocznica, biesiady, radość, świętowanie, zjazdy, koncerty, festyny.

Ogólnie:  szczęśliwe chwile, dobry dzień,  spokój, poczucie szczęścia.

Wypada na sytuacje, gdy ktoś czuje szczęście, gdy inni (najbliżsi) są szczęśliwi.

1 komentarz:

  1. Mi wypadła kiedy pytałam czy mój partner dostanie kredyt ma remont mieszkania ;-)

    OdpowiedzUsuń