piątek, 2 stycznia 2015

Tarotowy horoskop na rok 2015

Nigdy się nie bawiłam w tego typu "przesłania", ale zawsze jest ten pierwszy raz.
Oto prognoza dla poszczególnych znaków zodiaku na rok 2015. 
Traktujcie je "z przymrużeniem oka".

Prognoza zawiera:

- cytat, który nam w jakiś sposób "pomoże" w trudnych chwilach

- karta (z krótkim opisem, Tarot Mucha
- i BONUS, książka którą absolutnie trzeba przeczytać w 2015 roku
Baran - Cesarzowa
"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."
Mahatma Gandhi 
Jeżeli jesteś kobietą, w tym roku wyjątkowo zadbasz o siebie, wypiękniejesz, ważna będzie dla Ciebie aparycja. Zadbasz o ciało, skórę, włosy, zęby, wszak w zdrowym ciele - zdrowy duch. Odkryjesz w sobie boginię i zwrócisz na siebie uwagę innych, poczujesz się dobrze w swojej skórze. Być może czeka Cię jakaś diametralna zmiana wyglądu, albo niewielka zmiana, ale taka która nada „charakteru” i w końcu ukaże Twoje prawdziwe piękno. To rok udanej metamorfozy, być może z brzydkiego kaczątka/szarej myszki, przeistoczysz się w piękną/pewną siebie kobietę.
Jeżeli jesteś mężczyzną, ten rok będzie zdominowany przez jakąś kobietę: mamę, być może dziewczynę, żonę, kochankę. Jeżeli jesteś w związku, to uczucie prawdopodobnie się pogłębi, jeżeli zaś jesteś singlem, to jest duża szansa na spotkanie miłości swojego życia. Możliwy płomienny romans. Jakaś zdecydowana kobieta wkroczy w Twoje życie i nada mu sens.

W tym roku odrobinę złagodniejesz, staniesz się spokojniejszy, nieco mniej impulsywny, bardziej wyciszony. Ten rok będzie mlekiem i miodem płynący, nawet jeśli wydarzy się coś, co zburzy spokój, to pohamujesz swój gniew lub wykorzystasz go w zdrowy/mądry sposób. Być może zmienisz/zmodernizujesz swoje mieszkanie, odnowisz, upiększysz? W każdej sytuacji, spadniesz na 4 kopytka. Troskliwa dłoń czuwa nad zodiakalnymi baranami w tym roku.

Książka którą musisz przeczytać: „Król szczurów” J. Clavell - po jej przeczytaniu docenicie własne 4ściany i święty spokój
Byk - 8 Buław

"Świadomość trudności, na jakie napotkamy w realizacji swoich zamierzeń, 
jest już połową zwycięstwa."
George Washington

Ta karta sugeruje że w tym roku "będzie się działo" i nie wszystko będzie zależało od Ciebie. Masz szansę wykonać skok ponad poprzeczkę, ale musisz mieć do tego siłę. Zadbaj więc szczególnie o swoje zdrowie, najlepiej od razu, do czasu urodzin, a zobaczysz że to zaprocentuje. Ten rok będzie obfitował w wyzwania na Twojej drodze, być może rozpoczął się "z grubej rury". Nie będzie czasu do namysłu, trzeba będzie działać szybko, „w locie” i omijać szerokim łukiem przeszkody. Rok może okazać się dosyć niespokojny, mogą pojawić się przejściowe kłopoty i jak to bywa, będą one przychodzić „parami”. Być może coś Was rozdrażni i będziecie woleli uciec, być może zareagujecie zbyt gwałtownie? Pohamujcie swój gniew drogie Byki, to nie będzie dobry czas na wymądrzanie się i pokazanie „kto tu rządzi”, to czas na rozwiązanie problemów lub ich obejście, należy wykazać się szybkością, zwinnością i sprytem. Doklejcie więc do ust szeroki uśmiech. W tym roku Wasz umysł będzie pracował pełną parą, macie świeże/ciekawe pomysły, wykorzystajcie je i wcielcie choć 1% w życie. Nauczcie się „latać”, niech Wasz wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach, być może zainspirujcie innych do działania!
Książka dla byków: "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale Carnegie - czasami to, co oczywiste, bywa najtrudniejsze w realizacji, trzeba sobie „przypomnieć” pewne zasady i wcielić je w życie.

Bliźnięta - Paź Buław

"Nie ma drogi do szczęścia. To droga jest szczęściem."

Przysłowie buddyjskie.


To rok w którym nieco odsapniecie od pracy i obowiązków, no bo ileż można? Jest czas na pracę, ale jest też czas na odrobinę szaleństwa, relaksu, zabawy, jakieś hobby. Będzie Was ciągnąć do rozmów, plotkowania, spotkań w gronie ludzi młodszych od siebie lub spotkań wśród ludzi „młodych duchem”. Możliwe że zapiszecie się na jakiś kurs lub intensywnie będziecie się udzielać na forum. Możliwe podróże. To rok zawierania nowych znajomości, rodzenia się nowych pomysłów, wcielania w życie nowych idei. W tym roku, poznacie co to miłość, motylki w brzuchu, entuzjazm na widok drugiej osoby. Jeżeli macie partnera, to zakochacie się w nim ponownie. Jeżeli nie, to poznacie kogoś naprawdę wyjątkowego, kogoś kto oczaruje i pobudzi Was do życia. To rok, który może przynieść wiele dobrego, ale musicie być gotowi na zmiany. Pamiętaj że świat sprzyja odważnym, nie bój się sięgać po szczęście. Ten kto ryzykuje może przegrać, ale ten kto nawet nie spróbuje - przegrywa zawsze. Komunikowanie z drugim człowiekiem, pasja, wyrażanie siebie będzie ważne dla Ciebie w tym roku
Książka dla bliźniąt: "Życie Pi" Yann Martel - zabawna, wzruszająca, pełna przygód, dostarczy Wam wiele emocji

Rak - 7 Monet

"Człowiek jest geniuszem, kiedy śni
Akira Kurosawa
Trochę przehibernujecie ten rok, będzie spokojnie, miło, domowo-kapciowo. Być może staniecie się 100% domatorami, zszyjecie się w 4kątach. Na horyzoncie niewiele zmian, raczej zostanie tak jak jest. Praca - ta sama, związek - ten sam, jeżeli jesteście singlami - to prawdopodobnie jeszcze trochę poczekacie, nim wejdziecie w poważny i długotrwały związek. W tym roku nic nie przyjdzie szybko i trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość. Nie będziecie czuć takiej presji "z zewnątrz", że coś trzeba zrobić, zdobyć, osiągnąć. Nie dla Was zdobywanie Mount Everest, co najwyżej poczytacie o ciekawych wyprawach w swoim wygodnym, mięciutkim fotelu z kubkiem herbaty w ręku. To dobry rok na naukę, przekwalifikowanie, podszkolenie się, kursy, dokształcanie czy pogłębianie wiedzy (np. tarotowej, astrologicznej). Dobry rok, bo spokojny, stonowany, bez wstrząsów i nietypowych wydarzeń. Ta karta sugeruje porządki i „pewne przetasowanie”, możliwe że Wasz dom zyska nowy wygląd, coś odnowicie, poprzestawiacie, odświeżycie a mimo zmian, wszystko będzie „po staremu”.
Książka dla raka: "Alef" Jorge Luis Borges - przeniesie Was w niesamowity poetycki świat, to potężny zastrzyk niezwykłej wyobraźni.

Lew - 6 Kielichów

"Nawet to, co odeszło, nie zawsze musi być zupełnie stracone."

Věroslav Mertl


W tym roku zrobicie bilans i rozrachunek. Powrócicie do miejsc z dzieciństwa lub pojedziecie do miejsc w które zawsze chcieliście pojechać. Znajdziecie swój azyl, miejsce które Wam sprzyja, odpoczniecie tam, podładujecie akumulatory. Być może odwiedzicie rodzinę, naprawicie jakąś więź którą wcześniej spisaliście na straty? Przyjaźnie zawarte w tym roku mogą okazać się trwałe lub będą z jakiegoś powodu niezwykle dla Was ważne. Ten rok daje Wam szansę na „emocjonalne ukojenie”, na odzyskanie spokoju ducha. Bardzo możliwe, że czeka Was karmiczne spotkanie w tym roku, poznacie kogoś, kto okaże się być niezwykły. Jeżeli mieliście wrażenie, że coś się dzieje „nie tak jak trzeba”, czy zmierza w niewłaściwym kierunku, to w tym roku wrócicie na szlak. To może być rok w którym poczujecie się naprawdę kochani, ktoś otoczy Was opieką. Bardzo możliwe że w tym roku odnajdziecie  w sobie wewnętrzne dziecko.  
Książka dla lwów: "Baba Jaga zniosła jajo" lub znana pod innym tytułem "Życie jest bajką" Dubravka Ugrešić - Może nietypowa dla lwów, ale warto.

Panna - Paź Monet

"Jeśli nie znajdujesz już drogi , którą mógłbyś pójść aby zaznać choć odrobinę szczęścia..

Idź po prostu drogą prowadzącą do najlepszego przyjaciela
P. Schnotale


Panny będą w swoim żywiole. W tym roku skupicie się na dokształcaniu i szlifowaniu tego co już umiecie. To dobry czas na podnoszenie kwalifikacji, naukę języka. To rok doskonalenia, zdobywania doświadczenia, być może spróbujecie zupełnie nowych rzeczy, może znajdziecie nowe hobby. W tym roku będziecie bardzo ambitne, Wasza praca osiągnie uznanie, Wasz prestiż wzrośnie. Cegiełka po cegiełce będziecie budować swój świat i poprawiać wizerunek. Wszelkie przyjaźnie nabiorą kształtów, koleżeństwo przerodzi się w coś wartościowego i trwałego, relacje intymne umocnią się i nabiorą rumieńców. Być może obkupicie się w poradniki? Np. Kamasutrę, przećwiczycie co nieco w domu angażując w to ciało umysł i partnera. Nie macie partnera? To nic, już niebawem ktoś może zapukać do Waszych serc. W tym roku wyjątkowo wyjdą Wam na dobre: joga, pilates - wszelkie ćwiczenia wzmacniające mięśnie.
Książka dla panny: "Czerwona Bogini" Peter Grey - będziecie czytać z wypiekami na twarzy

Waga - 9 Monet

"Wiedza kosztuje, ale płaci się tylko za niewiedzę." 
A. Klawitter


Bardzo dobry rok, sporo pracy, ale na horyzoncie już widoczne soczyste owoce. Uznanie, prestiż, pieniądze, niczym ręka Midasa niemal wszystko czego się dotkniesz, zamieni się w złoto. Uważaj być nie przeholował, bo nie wszystko złoto co się świeci i zawsze należy zachować umiar. Dobry rok, nawet bardzo dobry, niewielkim kosztem będziesz mógł zdobyć to, o czym marzysz. Gwiazdy Ci sprzyjają, szczególnie w strefie finansowej. Jeżeli już co nieco zdobyłeś, ten rok pozwoli się „nacieszyć” swoim skarbem i trochę odsapnąć.Dobry rok na wszelkie inwestycje. Jeżeli będziesz samotny, to tylko z wyboru.
Książka: "Siostra" Małgorzata Saramonowicz - zainteresuje i na chwilę wytrąci z równowagi

Skorpion - Wisielec

"Warto się uczyć, nawet od wroga."

Owidiusz


 
Rok nietypowy, swoją uwagę skierujcie "do wewnątrz". Rozbierzecie „ludzkiego ducha” na części pierwsze. Zainteresuje Was coś, o czym byście nigdy nawet nie pomyśleli lub coś, co Was interesowało kiedyś, ale dopiero teraz ten pomysł odżyje. Coś będzie w Was dojrzewać. Wasze myślenie zmieni się diametralnie. Zrozumiecie, że aby osiągnąć cel trzeba się poświęcić a byc może oddać cząstkę siebie na zawsze. W tym roku wszystko jest możliwe, możecie wpaść na genialne pomysły, gorzej będzie z realizacją. To może być dosyć skomplikowany rok, jeżeli chodzi o strefę związkowo-uczuciową. Być może czekają Cię niezręczne sytuacje, stagnacja, poczucie bezsilności. Przejdziesz przez test wytrzymałości, być może poczujesz że utknąłeś lub wpadłeś w pułapkę. Pomoże Ci nieszablonowe myślenie, z każdego problemu da się wybrnąć! Tymczasem trzeba cierpliwie poczekać czy nawet coś poświęcić. Uważaj na wydatki, pieniądze w tym roku mogą Ci przeciekać przez palce. To bardzo dobry rok na medytację, pogłębianie wiedzy ezoterycznej, na pracę z runami.
Książka dla skorpiona: "Atlas chmur" - David Mitchell niecodzienna, głęboka, poruszająca smakowity kąsek

Strzelec - As Monet


"Jeśli zapatrzymy się w mistrzów, nigdy się nimi nie staniemy, 
nigdy sami niczego swojego, wyjątkowego nie stworzymy." 
A. Młynarczyk


Wielka szansa na rozwój w tym roku. Niezwykle szczęśliwy i dobry rok. To po co sięgniesz, może okazać się żyłą złota, to co rozpoczniesz - opłaci się. Rok manny lecącej z nieba. Ważne, być nie przegapił szansy i nie osiadł na laurach. Na sukces składa się talent, szczypta szczęścia, ale też ciężka praca, determinacja i skupienie się na celu. Ta karta wskazuje najczęściej na dobra materialne, być może w tym roku się wzbogacisz? Dopisze Ci szczęście i wygrasz na loterii? To niezwykła brama za którą czają się bogactwa, także te duchowe dary. To szansa na poprawę bytu, zdrowia, związku, pracy. "Ziarno zasiane" w tym roku może obrodzić i przynieść wielki zysk. W miłości zapowiada się poprawa, jeżeli coś zgrzyta, to "dłoń" wychodzi z prezentem, to wielka szansa na uzdrowienie relacji. Dla singli to szansa na poważny związek. Korzystny rok, z dobrymi perspektywami.   
Książka dla strzelca: "Księgi Jakubowe" Tokarczuk- wciągnie Was na wiele godzin

Koziorożec - Wieża


"Wszystko coś znaczy."
 Autor nieznany

W tym roku Koziorożce zostaną oddarte ze złudzeń. Runą stereotypy, skruszeją kajdany. Doświadczenia jakie pojawią się w tym roku, mogą być nagłe i nadszarpnął nerwy. To co Was spotka, może być doświadczeniem karmicznym. Piorun może być oświeceniem, w tym roku coś dotknie Was głęboko, do bólu i być może odkryjecie „jakaś” prawdę, coś zrozumiecie. To rok - wyzwanie. Bardzo możliwe, że to będzie rok budowania czegoś od podstaw. Tym razem - na Twoich zasadach Koziorożcu. Być może to, co budowałeś wiele lat, okazało się być za małe, za ciasne, za niewygodne, teraz nadszedł czas by to zmienić. Możliwe, że jakiś związek się posypie, przyjaźń rozpadnie, coś się potoczy nie tak, jak się spodziewałeś. Wieża „wyburza”, niszczy, wybija z rytmu. To może być rok poszukiwania gruntu pod stopami. Pozytywne przesłanie - odetniesz się od tego, co było fałszywe. Radykalne zmiany były nieuniknione, ciesz się, bo tak naprawdę, pozbyłeś się tylko swojego więzienia, czegoś co Cię ograniczało. Otrząśnij się, weź drugi oddech i głowa do góry. Od teraz będzie już tylko lepiej.
Książka dla koziorożca: "Istota człowieczeństwa. Co sprawia że jesteśmy wyjątkowi" - Michael Gazzaniga. Skupcie się na rozdziałach: Wewnętrzny kompas moralny, Czuję twój ból i Pokonać ograniczenia

Wodnik - 3 Kielichy

"Nudzić się może tylko ten, kto sam jest nudny."
T. Kotarbiński

Rok niezwykle emocjonalny, bardzo „społeczny”, Wodniki „wyjdą do ludzi”, zaszaleją, same siebie zaskoczą (wszak u Wodników to możliwe), ewentualnie zaskoczą otoczenie bardziej niż zwykle. Rok "dzielenia emocji" zarówno dobrych, jak i złych. Rok, który może okazać się „niezwykle płodny”, Wasze działania mogą zaowocować czymś, co „ucieszy” innych a nawet ich „pozytywnie zarazi”. Bardzo dobre stosunki społeczne, dobre stosunki w pracy, pogłębienie przyjaźni bądź narodziny nowych, ciekawych znajomości (nawet internetowych). Co tu pisać, dobry rok, dla singli więcej imprez, wyjść, poznanie interesujących osób. Nawet mogą się pojawić perspektywy na relację, to niekoniecznie będzie związek "na śmierć i życie", raczej znajomość która ucieszy, wzbogaci o nowe doświadczenia związkowo-emocjolnalne i doda barw. Dobry rok dla stałych związków, być może pomyślicie o powiększeniu rodziny albo staniecie na ślubnym kobiercu? Trójka to poszerzanie granic i ekspansja, dążenie do "więcej". Uwaga! Karta pachnie romansem..  
Książka dla Wodnika; "Dusza" Luiza Dobrzyńska - bo tak, Wodniki pokochają tę książkę
Ryby - As Mieczy

"Życie jest zawsze straszne. Nie jesteśmy winni, a mimo to jesteśmy odpowiedzialni."
H. Hesse

To rok remanentu, bilansu i odcięcia od tego co stare, złe, zbutwiałe, męczące i niedające satysfakcji. Odetniecie się od tego co niszczy, spowalnia i podcina skrzydła. Wystartujecie jak z armaty, odkryjecie czego tak naprawdę pragnie Wasza dusza i to właśnie w tym roku zdobędziecie się na odwagę i głośno to powiecie. Ten rok może okazać się trudny, bo trzeba będzie oddzielić ziarno od plew.  Ktoś może przez Was cierpieć. Na co warto zwrócić uwagę: baczcie na swoje słowa. To słowa mają moc zmieniania świata, czasem ranią do bólu niczym miecz, czasem pobudzają i motywują do walki. W tym roku naucz się używać słów rozważnie. To tak naprawdę będzie dobry rok, może niełatwy, ale oczyszczający! Bez strachu wyrazisz swoje zdanie, w dyskusji wyłapiesz istotę, będziesz drążyć temat do bólu - aż wszystko stanie się jasne. To może być rok wyjaśnień, zrozumienia czegoś, podjęcia ważnej decyzji (karmicznej).
Książka dla rybek: "Dom w którym" Mariam Petrosyan - chyba tylko rybki zrozumieją i pokochają tę książkę

9 komentarzy:

 1. Ola dzięki :) Szczególnie za cytat :) Niech to, jest po porostu fantastyczny bo taki dosłowny :)

  "Wiedza kosztuje, ale płaci się tylko za niewiedzę."
  A. Klawitter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie będę szaleć wodniczka ?
   rok co roku nudny tak jest lepiej
   Święta Bożonarodzeniowe szybko miną i będzie lepiej
   tylko praca ,praca i praca i sport to wszystko nie piję bo tak jest lepiej
   Rok spokojnie minie i jest lepiej fajerwerki miną nudnawe tak jest lepiej

   Usuń
 2. Olu... wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok!
  A karta dla mnie- bardzo obiecująca :) Oby się spełniło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie,
  kto jest autorem książki dla Koziorożca, która została polecona do przeczytania?

  Koziorożec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, autorem jest Michael Gazzaniga, zaraz uzupełnię.. pozdrawiam ciepło, Ola.

   Usuń
 5. Jako zodiakalny Strzelec mam nadzieję, że faktycznie wizja "manny z nieba" się spełni. Na razie jest krucho, ale mam nadzieję, że jeszcze się poprawi :). Zresztą nie byłabym Strzelcem bez wrodzonego optymizmu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. oj tak...ja rybka w tym roku wyjątkowo intensywnie szukam swojego miejsca na ziemi....dlaczego? Nareszcie poznałam kim wróg, kim przyjaciel,czy aby ukochany to nie zobojętniały ignorant a pozornie zimny i nazbyt rozsądny osobnik- staje się czułym,pomocnym i wyrozumiałym partnerem na dłuższy związek.Opuściłam dom naładowany złą energią dla miejsca gdzie spokój i zgoda pasują.Ten rok to wyjątkowa tułaczka dla ryb i ciężka praca...pożyczcie trochę swej pogody ducha i optymizmu inne znaki ")) Z góry dziękuje.

  cierpiętniczka syrena :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie bardzo ....ale jeszcze trochę do końca roku, więc może się sprawdzi :-) Pzdr

  OdpowiedzUsuń