czwartek, 3 lipca 2014

10 buław - moje spojrzenie

W pozytywie to obowiązek, poczucie obowiązku czy odpowiedzialności za
siebie i innych, za rodzinę lub zespół pracowników. To nadprogramowe
obowiązki czy nadgodziny, najczęściej brane dobrowolnie (z większą lub
mniejszą chęcią zgadzamy się na nie).

W negatywnie
karta może oznaczać brak asertywności (dosłownie inni nas
"zawalają" np. prośbami, zaś my nie potrafimy odmówić). To destrukcyjny wpływ innych na nas np. to nasz szef,  który wciąż dokłada nam kolejne obowiązki, nie pytając nas o zdanie, wszak do tej pory wywiązywaliśmy się najlepiej ze wszystkich.

To może być też niechęć do obowiązków, do wzięcia odpowiedzialności "na siebie", uciekanie od obowiązków, przy odpowiednich kartach to człowiek pasożyt.

Czasem karta pokazuje zaległości, coś się "nazbiera" a my będziemy musieli się z tym uporać, bo nikt tego za nas nie zrobi. To psi obowiązek.

Inne skrzywienie tej karty, to chęć bycia najlepszym, olbrzymia ambicja i branie na swe barki
więcej, narzucenie sobie dyscypliny, karta pokazuje bardzo ciężką pracę.

Karta może pokazać trudny i wyczerpujący czas przed nami, ale mówi też, że poprzez ciężką i systematyczną pracę możemy osiągnąć coś naprawdę wielkiego. To może być karta, która prowadzi do "rozliczenia się". Może mówić że nasz sukces staje się ciężarem. To karmiczna karta.Osoba:
Bardzo ambitna (czasem nadmiernie ambitna) i honorowa (co obiecała, tego dotrzyma), pracowita, bardzo dojrzała jak na swój wiek, może być przeciążona obowiązkami, dąży do doskonałości (może mieć potrzebę uznania czy zabłyśnięcia w świecie). Ma bardzo silną wolę i jest uparta, chce przewodzić, być liderem, ma predyspozycje, ale często brak jaj woli walki (lub inaczej, walczy - ale czegoś jej brak, jest ograniczona w swoim działaniu). Człowiek wrażliwy, ale na zewnątrz nie zawsze daje to po sobie poznać, nie chce pomocy, bo  "przecież poradzi sobie sam", jest wytrzymały, bardzo wiele wymaga od siebie.

Karta pokazuje trudne rodziny, borykające się z problemami np. emocjonalnymi, finansowymi czy zdrowotnymi. Bardzo często to ktoś, kto na co dzień nie ma życia społecznego, w związku z natłokiem obowiązków - jest zbyt zajęty by bawić się czy wychodzić z przyjaciółmi. To może być osoba niewyluzowana, bardzo spięta (karta pokazuje sztywność karku np.).


W seksie
: ktoś lubi czuć ciężar na sobie. Niekiedy problemy seksualne.

Rada:
Bądź bardziej asertywny, wyznacz sobie osiągalne cele, czyli zasadę "nie wszystko na raz", ale nie obciążaj się zbytnio. Pamiętaj że najważniejsze jest Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.
Samodzielność jest niezbędna i ważna w tym świecie, ale bywają momenty że trzeba poprosić o pomoc lub zwyczajnie ją przyjąć, odciążyć się. Jeżeli niedawno wydarzyło się coś złego, nie obciążaj się winą, wina zawsze leży pośrodku. Czasem zaś karta mówi: nie rezygnuj zbyt szybko, jeszcze tylko trochę i wygrasz, zdobędziesz to o co walczysz. 

Wskazówka:
To co się dzieje, wydarzyło lub niebawem wydarzy się w Twoim życiu służy do Twojego samopoznania, poznania własnych granic: co możesz a czego nie. To bardzo karmiczna karta, ona zabiera "do krawędzi" i pokazuje prawdę o sobie samym.

Moja medytacja:
Droga krzyżowa.

8 komentarzy:

 1. Taka Zosia samosia:)) wszystko sama bo przecież nikt tego nie zrobi tego lepiej ode mnie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam .. Bardzo piekne karty biało-czarne. Ja osobiście lubie mniej niz więcej. Zauroczyły mnie karty A.Jasniak biało czarne. Duze arkana ,ale..pracujac z nimi trochę mi sie zlewały. Dodałam 3kolory ;zieleń,niebieski i czerwień. Troche je pokolorowałam i jestem bardzo zadowolona. Są przejrzyste a minimum koloru dodało uroku. Pozdrawiam bardzo..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, doskonały pomysł :)
   Wlałaś w karty "trochę siebie" - super .. pozdrawiam

   Usuń
 3. Często przerost ambicji nad formą:-P ktoś kto cały czas mówi że chce coś osiągnąć, mieć jakiś wielki biznes, dojść do czegoś a dopiero na koniec czerpanie radości z życia jak wycieczki imprezy itd:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi - jako karta dnia - pokazała dźwiganie ciężkich siat z zakupami. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Praca od rana do wieczora.
  Brak czasu dla siebie,znajomych,rodziny.
  Zmęczenie.
  Brak życia osobistego.

  OdpowiedzUsuń
 6. A co może oznaczać 10 buław w pytaniu o czyjeś zamiary w stosunku do pytającego? W moim układzie pasowałoby mi zmuszenie pytającego do zaakceptowania stawianych mu warunków lub planu działania. Bardzo proszę o podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny opis, idealnie pasujący do mojego pytania o rozwiązanie problem (rada). Dzięki!

  OdpowiedzUsuń