sobota, 11 stycznia 2014

Mag - refleksje

"Nasza świadomość to jedyne, co mamy w sobie żywego a może i świętego."
Kurt Vonnegut."


Mag i jego najważniejsze zadanie - odkryć kim tak naprawdę jest i jak wiele jego osoba znaczy dla świata. Mag ma wiele talentów, można powiedzieć że on żongluje talentami, jego "talent"/zdolność może "pójść" w każdym kierunku i tak naprawdę osoba w Magu "może wszystko", czy mówiąc inaczej: wszystko jest w rękach Maga.

Sytuacja w tej karcie - wszystko kręci się wokół danej osoby, ona jest w centrum zainteresowania lub co najmniej: "ten ktoś jest ważnym elementem układanki".

Karta Mag ma numer 1 - oznacza nowe plany, nowe projekty, pokazuje coś co dopiero wkracza w nasze życie, to wdrażanie planów i rozpoczęcie czegoś nowego, świeżość.

Karta może kojarzyć się ze styczniem i Nowym Rokiem, z początkiem miesiąca czy dnia (świt, początek dnia, początek zajęć/pracy). To nowość w naszym życiu, nowy sposób działania, pokazanie się (autoprezentacja) i swoich atutów, swojej siły.

 

W związkach zazwyczaj pokazuje kogoś "otwartego", kogoś kto chce i nie boi się eksperymentować. 
To mężczyzna który uwodzi kobietę, zaczepia, zaprasza na randki. 
Mag to inicjatywa, otwartość, podanie ręki, pierwszy impuls.

Ludzie\cechy charakteru\osoby
Karta pokazuje uczniów, studentów, nauczycieli, kogoś kim jesteśmy zauroczeni czy zainteresowani.  To często niezwykły człowiek, absolutnie nie da się go zamknąć w pewnych ramach czy zaszufladkować. Może robić co chce i kiedy chce, może nie robić nic, ale zawsze nasze spojrzenie jest na niego zwrócone. Ludzie "w Magu" są bardzo pewni siebie, uroczy, opanowani, zręczni, świetnie się prezentują i władają słowem. Najczęściej wywierają piorunujące wrażenie na rozmówcach. Wiedzą czego chcą i uciekają się do przeróżnych sposobów by to zdobyć. (patronuje im mitologiczny Hermes). Mag odpowiada za czakrę gardła. 


Hermes

Czakra gardła którą włada Mag mówi, że ludzie pod patronem tej karty mają „gadane”, świetnie się komunikują, bez problemu werbalizują myśli, są niezwykle inteligentni i zdecydowani w tym co robią. Potrafią zagadać zawsze i wszędzie i w każdych okolicznościach, zawsze mają coś do powiedzenia i nie jest to czcza paplanina. Osoby te, posiadają charyzmę i mają niesamowity urok, są pociągające i zmysłowe. Potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji i miejscu, są bardzo sprytne i elastyczne, łatwo się dostosowują do zmian. Są bardzo elokwentne i mądre, szybko się uczą, zapamiętują. Posiadają „umiejętności” niemal w każdej dziedzinie, wiedzą jak postępować, rozmawiać, co zrobić. Potrafią dyskutować na każdy temat, mają dużo ciekawych pomysłów i są zdecydowane. Szybko „zapalają się” do nowych rzeczy. Błyskotliwi i dowcipni, roztaczają wokół siebie czar któremu naprawdę ciężko się oprzeć.

Na przyjęciach czy imprezach lubią być w centrum uwagi. Bardzo często karta pokazuje osoby zdolne, inteligentne o wielu talentach także ezoterycznych (hermetyzm od słowa Hermes-patron Maga), to osoby  parające się MAGią, czarami, to wiedźmy, magowie, szamani. To ludzie, których się "nie zapomni". Inteligentni, utalentowani, wnikliwi o bardzo silnej osobowości.

Często to ludzie bardzo popularni, inni zbliżają się do nich a nawet lgną do nich jak pszczoły do miodu, 

to osoby bardzo zabawne, skłonne do żarów, o miłej aparycji, słodkim uśmiechu, nie zawsze mówią prawdę. Sama karta mówi o wielkim indywidualizmie i pewnych cechach szczególnych, osobę w Magu zawsze "coś' wyróżnia i niejako stawia na piedestale.

Na "co dzień" to ludzie "samowystarczalni", to może być "człowiek orkiestra", osoba do tańca i do różańca.

.... w mojej medytacji Mag pojawił się jako lis. 


Jakie cechy karty Maga kojarzą mi się z lisem:
- sprytny i podstępny
- pewny siebie
- to przebiegłość i wielki urok osobisty, charyzma
- lis jest mądry i inteligentny, to świetny myśliwy
- jest przebiegły, potrafi czekać jeśli trzeba (w pewnych okolicznościach okazuje się być naprawdę cierpliwy)

- ale zazwyczaj działa bardzo szybko
- doskonały obserwator, działa w "idealnym momencie" 
- zarówno Mag jak i lis to Pośrednik między światami

Mag to kreator, mitologiczny Hermes-Merkury.
Jak wiadomo z mitologii Hermes był niezwykłym bogiem. Był nieślubnym dzieckiem Zeusa (króla bogów) i Mai (jednej z Plejad), "od malucha" był niezwykły. Zdolny, szybki, wielki był z niego spryciarz i niejako oszust, zaledwie kilka dni po urodzeniu zrobił psikus wielkiemu bogu Apollinowi a co najważniejsze, wszystko "rozeszło się po kościach" i uszło mu to płazem (zadziałał jego wielki urok i to, że nie działał  w złej wierze, warto to pamiętać kiedy wypada karta Maga).


Karta Mag mówi, że mądrość przychodzi z zadawania odpowiednich pytań i inicjatywy, to brak strachu: czy się uda czy też nie - to nie ma większego znaczenia, ważne że ktoś próbuje i działa, to MAGnetyzm i oczarowanie, zwrócenie na siebie uwagi.

Mag to Yang - działanie (a nie zaniechanie i bierność jak Kapłanka), świadomość (a nie nieświadomość czy podświadomość), Mag mówi "ja chcę" - nie zawsze "wiem czego chcę, ale po prostu chcę" i wyciąga po to rękę. To bardzo męska karta (ma kształt "męski"/falliczny).


Mag to ktoś, kto topi lód, sięga po coś (nawet jeżeli to owoc zakazany). Mag to osoba która szuka sposobu na przekroczenie granic, mówi o poczuciu mocy i woli, o pewnej kontroli nad swoim życiem (podporządkowane żywioły), to karta która bardzo często wskazuje na "przekształcanie" sytuacji, pewną zmianę spowodowaną przez konkretną osobę.

Mag uczy nas, że życie jest pełne możliwości i szans, należy "chwytać dzień" i korzystać z ofert jakie niesie życie.

Mag - to niekiedy Wymuszenie (szczególnie kolo karty Moc czy Diabeł-to wtedy dodatkowo oszustwo), kobieta która spotyka mężczyznę w karcie Maga, musi "jakoś" zareagować na jego działanie, Hermes jako patron złodziei może "podkraść' kobitę która jest już w trwałym związku, oczaruje ją i skusi. To Hermes, bóg "przekonującej wymowy". z drugiej strony to sprinter, nie maratończyk - jakby miał w nieskończoność czekać na kobietę - to nie zrobi tego, raczej zmieni obiekt westchnień na kogoś bardziej dostępnego, kogo ma w zasięgu ręki. 


W negatywie to brak pewności siebie, słaba wola: nie dam rady, nie jestem silny, mi się nie uda (słaba energia karty), lub oszust i kłamca, wielki manipulator, ale ogólnie karta hartu ducha i stwierdzenia "mogę wszystko".
10 komentarzy:

 1. Bardzo ladne ujecie zalet i wad Maga.
  Ja nazywam go "Czarusiem"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nazwa Czaruś, jak najbardziej adekwatna.

   Bardzo dziękuję za miłe słowa :)

   Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 2. Rewelacyjny opis :) Prawdziwe źródło epitetów, określających Maga. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kompletny opis Maga jak to mówią nic dodać nic ująć, a jeszcze przy Arkanie Diabła czy Mocy to już całość.
  Pozdrawiam Bacha

  OdpowiedzUsuń
 4. Mag jako karta dnia - zafarbowałam ciemne włosy za jasną farbą i odrosty wyszły rude ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)

   Lisi kolor, lisio-wiewiórze pasemko, odblask - bardzo pasuje do karty, dzięki :)

   Pozdrawiam ciepło i niemal wiosennie ;)

   Usuń
 5. Czyli rude jednak nie fałszywe? Hmmm,

  OdpowiedzUsuń
 6. z jakiej talii jest pierwsza karta?

  OdpowiedzUsuń
 7. Z jakimi przedmiotami kojarzy się karta Maga?

  OdpowiedzUsuń