wtorek, 21 maja 2013

Wiara czy nauka – niepewność kontra pewnośćczy możemy być czegokolwiek pewni na 100%?Mówi się, że jedyna pewna rzecz na świecie - to zmiana 

 Gaian Tarot - Koło Fortuny


mówi się też: mors certa, hora incerta


jak to jest z wiarą? czy trzeba dotknąć by uwierzyć?

Wiedza, która wciąż jest gromadzona - uczy pokory.. bo im więcej się poznaje, tym bardziej człowiek sobie uświadamia, jak mało wie ... im więcej wiemy – tym więcej stawiamy pytań... 

bo każda odpowiedź - rodzi następne pytania..Czy ludziom odpowiada księżycowa niepewność, lawirowanie, szukanie po omacku? 

– nie sądzę, ale jest to ważna część życia człowieka – odkrywanie tego, co nieodkryte, poznawanie tego - co wydawało się niepoznawalne.

Księżyc pyta nas: czy na pewno wszystko jest takie, jak Ci się wydaje? czy na pewno trafnie oceniasz sytuację? czy widzisz wszystkie aspekty danej sprawy? Czy pokazujesz światu swoją prawdziwą twarz i swoje myśli? Czego tak naprawdę się obawiasz? 
Czego tak naprawdę pragniesz? 

Myślisz jedno, ale prawda może okazać się zupełnie inna... 

Jesteś na to gotowy? czy wolisz trwać w tej iluzji?

Karta wygląda ponuro, jest ciemna i mroczna, tajemnicza i nieodgadniona, 
na niektórych taliach jest pokazany świat jak z postapokaliptycznej krainy.Tę kartę nazywam Xżyc – w rozkładach bardzo często mówi: „bardzo możliwe, 
że nie poznasz prawdy, ale poprzez tę sytuację czy znajomość z daną osobą, 
możesz odkryć cząstkę siebie” 


Dla mnie karta księżyc, wskazuje na proces wewnętrzny i przemianę, jaka zachodzi w nas .. bardzo powolny proces
(na niektórych taliach - kobieta ciężarna), dla mnie to metafora, ciąża oznacza przemianę wewnętrzną, "poruszenie" w nas  .. wszak ciąża to symbol czegoś nowego, nieznanego, coś co dopiero „dojrzewa” i wkracza do naszego życia.. tak naprawdę nie wiadomo, czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.. odważymy się?  Wydamy na świat nasze myśli, pragnienia? Czy na zawsze pozostaniemy w świecie złudzeń ..Karta księżyca, związana jest z żywiołem wody, jej numer to 18


1+8 daje 9 zaś 9+9 to 18


9 to cyfra dojrzałości, tyle miesięcy przebywa płód w łonie matki


Pustelnik ma numer 9


Crystal Tarot - Eremita
Pustelnik to poszukiwacz, poszukiwacz wiedzy i mądrości .. on nie stoi w miejscu (jest przedstawiony w ruchu), jest roztropny, często przedstawiony jest na pustyni – a to odległe i ustronne miejsce, być może poszedł tam by „się sprawdzić”, być może nie zajmują go sprawy materialne, przyziemne.. 

on poszukuje mądrości w sobie .. poza zgiełkiem tego świataDla mnie Pustelnik mówi: jeżeli szukasz – znajdziesz, choć nie zawsze znajdziesz to, czego się spodziewasz/czego szukasz ...po drodze, możesz odkryć wiele innych tajemnic..


Jeżeli czegoś nie wiemy, nie znamy – nie oznacza to, że tego nie ma.. Pustelnik to wie, to stara dusza, on nie narzuca swej prawdy innym (Kapłan), nie czerpie też wiedzy tylko z „suchego tekstu”, z ksiąg .. on idzie dalej, praktykuje, doświadcza, 
mówi nam: żyj w zgodzie z sobą, ale też daj żyć innym ..W numerologii numer 9 to bezinteresowność, współczucie, to duża tolerancja dla ludzkich poczynań i poglądów, dla 9tek wszelkie ramy są "za ciasne", nie mogą być ograniczone, bo tracą wtedy oddech lub uciekają, 9tki potrzebują "własnej/osobistej przestrzeni" jak powietrza.


18 zaś, to bardzo wrażliwa dusza, może być niestabilna emocjonalnie, podatna na wpływy, ale nie brakuje jej 6 zmysłu, intuicji, ma nieograniczoną wyobraźnię. 
Tak jak odnajduje się w świecie marzeń, podświadomości, snów, wizji – tak czasem, ciężko jej żyć w realiach tego świata, trudno jej się dostosować, bo tak naprawdę świat, to niezbyt przyjazne miejsce dla człowieka wrażliwego czy nadwrażliwego .. gdzie czasem dosłownie -  "człowiek człowiekowi wilkiem", to często „rybie” charaktery – wydają się być "dziwne"
numerologicznie, to może być konflikt między własnym ja, świadomością , duchem (1) a materią (8)


Lekcja dla 18: nauczyć się asertywności i odwagi, werbalizowania myśli, ale nie kąsania słowami – jak drapieżny wilk, tylko przyjaznych słów,  trwałych przyjaźni (pies), 
18 musi się nauczyć  jak żyć wśród ludzi i nie zatracić siebie/nie zwariowaćten post też jest księżycowy - nie odpowiada na pytania -  tylko je mnoży.. 

Pozdrawiam Czytelników

3 komentarze:

 1. Nie ma czegoś takiego jak 100% pewności , czy też 100% niepewności. Między czarnym i białym jest jeszcze szarość i wiele inny kolorów palety . Tak też jest między pewnością , a niepewnością …. między tymi skrajnymi elementami jest jeszcze element atrakcyjności, ponętności… taki pociągający element który korci wszystkich tych , którzy grzebią w tajemnicach... ile w tym co mówię jest pewności, czy też nie pewności. To taka mała forma hazardu w której gra się o rację , albo jej brak; o pewność bądź niepewność. Odpowiedź leży zawsze gdzieś pomiędzy, i to pomiędzy sprawia ,że skrajności stają się atrakcyjne. Dopóki istnieje tajemnica, istnieje ciekawość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie napisane, nic nie jest czarne ani białe.. to co napisałaś od razu skojarzyło mi się z Yin i Yang i mądrością Księgi Przemian ..

   a "odpowiedź leży gdzieś pomiędzy" - wspaniale wpisuje się między dwie wieże na karcie .. wszak ścieżka wiedzie dokładnie pomiędzy ...

   jak dla mnie, "księżycowi ludzie" (sygnifikator) mogą mieć problem z wytyczeniem granic.. one są u nich "rozmyte" ..
   przy "obcowaniu" z nimi, nie wiadomo na co można sobie pozwolić a na co nie.. łatwo można ich urazić..

   Dziękuję za głos :)

   Usuń
 2. WOW, doskonały tekst

  OdpowiedzUsuń