niedziela, 26 maja 2013

Śmierć kliniczna i doświadczenia bliskie śmierci w kartach tarota - moje spojrzenie


śmierć kliniczna 2 karty, które wypadają mi najczęściej to:

8 kielichów – karta również pokazuje szamańskie podróże, zdolność do chwilowego „oderwania się” od rzeczywistego świata, wycieczki w nieznane, to bardzo często "nie zamykanie sobie furtki", odejście z możliwością powrotu


                                                       Anna K. Tarot 8 Kielichów
oraz Król Kielichów

 król ten wypadł mi kiedyś na "poświęcenie się" w imię „czegoś” jak Jezus, który umarł za nasze grzechy, ale zmartwychwstał dnia trzeciego, karta wypada na spowiedź i ostatnie namaszczenie (sakramenty), pokazuje osobę zwaną " truly believer ", kapelana, wielkiego nauczyciela. 
To człowiek, który przychodzi na świat "w imię miłości", jest „głęboko duchowy” i może jedną nogą "żyć  w innym świecie”. Nazywam go storyteller, bo w tej karcie wypadają ludzie, którzy mają swoją filozofię i tworzą swoją prawdę, swe historie pięknie ubierają  w słowa i przekazuję je innym (na co dzień to może być ojciec, który wspaniale opowiada dzieciom baśnie) . Ma zdolności uzdrawiające  duszę i ciało.  Karta pokazuje osoby, które bardzo kochają dzieci, traktują je bardzo poważnie (Korczak np).

doświadczenie bliskie śmierci - też Wisielec - tu dosłownie, życie "zawiśnie na włosku", też ktoś, kto doświadcza czegoś „trudnego” z w swoim życiu

czasem Moc As Mieczy Wieża – staniemy  "oko w oko" z czymś groźnym dla życia

i tu bardzo osobiście i eksperymentalnie: co mnie czeka po życiu?
3 buław Głupiec As Kielichów - suma Umiarkowanie ;)

Ciekawe karty .. Głupiec koło asa kielichów, kojarzy mi się z ponownym narodzeniem, ale w zupełnie nowej roli, koniec cyklu w tym życiu, zupełnie nowy początek w następnym   ..

sam Głupiec ma numer 0 co też jest bardzo wymowne, 0 kojarzy się z jajem, łonem matki, absolutem, to duch eteru (na drzewie życia) ,  zero przypomina koło, koniec i początek, ouroboros, nowy cykl życia, to dusza która ponownie wciela się w ciało, to chyba najbardziej kontrowersyjna karta, do dziś trwają spory nad jej interpretacją, czasem ma numer 0 czasem 22, karta Głupca kryje  w sobie największą tajemnicę, mi osobiście kojarzy mi się z płodem, nowym życiem „w macicy”  a as kielichów – z narodzinami ;) Wierny przyjaciel pies, to dobra zaprzyjaźniona dusza, która nam będzie towarzyszyć i „kąsać  w łydkę”, gdy będziemy zbliżać się do krawędzi. Dla mnie osobiście Głupiec to karma, w której ktoś się już „napracował” i przerobił cały cykl a teraz (pomimo że nie musi) zaczyna od nowa, to nasz wolny i nienarzucony wybór – dusza chce iść do przodu, uczyć się nowych rzeczy, doświadczać…

 Tarot Initiary Golden Dawn Głupiec
3 Buław - buławy - będzie światło :) trójka – karta brama Δ
Trójki bardzo często pokazują „spotkanie” być może ktoś mnie powita, statki na horyzoncie (statki mogą oznaczać „komitet powitalny” w postaci dusz bliskich mi osób które znałam za życia lub są mi z jakiegoś powodu bliskie)

 Hanson Roberts Tarot


Sama karta również ciekawa, zaznaczony żywioł wody (złota zatoka), woda – to umowna granica, ona łączy (obydwa lądy), ale też dzieli – trzeba się przez nią „przeprawić” i dostać na drugi brzeg.

3 Buław nazywana jest kartę podróży, to voyager, karta pokazuje mi świat astralny, zawsze jak ja pytam: „co mi się przyśni”, to nie są zwykłe sny, to świadome i kontrolowane sny – przebudzenie świadomości we śnie, to nowa przestrzeń która roztacza się przed nami .. a może powrót do „prawdziwego domu”? wszak następna karta to 4 buław – czyli świętowanie w gronie najbliższych i radość.
Być może to nowe życie? U Crowleya to Słońce w baranie, moment kiedy świat budzi  się do życia.

3 buław obok Głupca i asa może mówić: nie ma końca, śmierć to dopiero początek, co więcej wygląda to na zupełnie nowe, pierwsze wcielenie, zupełnie odmienne od tego, co to tego czasu przeszłam, nowa dla mnie rola, być może coś związanego z emocjami, przelewaniem na papier emocji? 

As Kielichów Tarot 78 Drzwi
 

Żywioły ogień (duch, wola) powietrze (eter) i woda – brak tu żywiołu ziemi .. 
ukorzeniania i namacalności

Suma Umiarkowanie - nic na świecie nie ginie..  
panta rhei kai ouden menei jak pisał Heraklit, byt nie ginie i nie powstaje - tyko zmienia się, wszyscy jesteśmy złączeni w wielkim kręgu życia:)


7 komentarzy:

 1. Droga Olu.

  Wyjątkowy wpis.

  Szczególnie Dwunasty Arkan - Powieszony, zrobił na mnie wrażenie. Doszedł mi nowy element, którego nie będę mógł pominąć podczas interpretowania rozkładu "o zdrowiu".

  Poszłaś dalszym tropem - "Co mnie czeka po życiu?". Pokazały się bardzo ciekawe karty, które zinterpretowałaś w/g mnie bardzo trafnie.
  Co ja piszę? Już dawno przyzwyczaiłem się do Twoich "tarotowych" analiz.

  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoich Bliskich. :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo rzadko wyciągam karty na tematy, których się nie da zweryfikować, ale czasem trzeba :)

   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Zainspirowana wpisem też musiałam sobie postawić to pytanie:)
  wyszły 8 monet 4monet królowa mieczy suma świat

  ogólnie ze wszystkich moich karmicznych rozkładów wnioskuje że mam dość starą duszę:-P myślę że po życiu czeka mnie duża weryfikacja i w 4monet uzbieram sporo doświadczeń.. Karta świat kojarzy mi się z pełnią więc jeśli jeszcze raz się reinkarnuje to chyba tylko po to żeby coś uzupełnić wnieść jakieś poprawki by mieć już tą "całość" po za tym nie sądzę bym szybko tu wróciła 8 monet kazałaby poczekać przeciągneła by wczasie tą reinkarnację no i ta królowa mieczy hula w powietrzu więc mi się tak kojarzy z unoszącą się duszą:-P popuściłam trochę wodze fantazji ale co tam;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. we wszystkich książkach o karmie jakie mam, Świat mówi o pozytywnym zakończeniu :) co więcej , mówi się że to dusza tak stara czy zaawansowana w rozwoju duchowym, że w następnym życiu (jeżeli się zdecyduje wcielić), będzie mieć przebłyski i będzie pamiętać swoje poprzednie wcielenia .. oraz zachowa swoje duchowe, psychiczne dary .. ewentualnie będziesz nadzorować inne dusze.. to taka pierwsza myśl..

   a ogólnie, to myślę że wcielisz się ponownie (8 Monet, wszystkie ósemki to dla mnie karty karmy), ale najpierw będzie poczekalnia (4 Monet) i jakieś nauki (Królowa)

   :)

   Usuń
  2. O o o a to ciekawe:) rano z ciekawości zapytałam ile wcieleń miała już moja dusza i wyciągnęłam asa buław i sąd ten sąd to właśnie prawie w każdym rozkładzie karmicznym się pojawia.. A on mi się ze starością kojarzy:-P nie wiem bardzo jak tu ugryźć tego asa bo on znowu by wskazywał że to pierwsze wcielenie jeśli bym brała pod uwagę cyferki kolejno to bym miała 122:-P nie potrzebnie w sumie te karty wyciągnęłam bo mi tylko mętlik zrobiły:-P

   Usuń
  3. Sąd - 20 + asik czyli 1 to znów 21 - Świat
   być może w tym wcieleniu musisz coś zakończyć, postawić kropkę nad "i", as to często w moich kartach "przepchnięcie" w jakimś kierunku (w zależności od żywiołu)

   Asy to bardzo silne karty, to "surowy" żywioł.. same niewiele znaczą, ale obok silnych kart (Arkan Wielkich) nabierają dla mnie specjalnego zabarwienia..

   Pozdrawiam :)

   Usuń
  4. No to mi teraz dałaś do myślenia:-P dziękuje za informacje:) sporo się można od Ciebie dowiedzieć:) pozdrawiam również:)

   Usuń