środa, 27 czerwca 2012

Paź Monet - moja refleksja..

Paź Monet

Zapraszam czytelników do poczytania moich "wypocin", refleksji o tym paziu :)
(niektóre informacje już były na blogu)

... Jako że przymierzam się do napisania książki (powoli brak miejsca na blogu), jestem otwarta na Wasze sugestie, opinie, szczególnie te krytyczne..  piszcie w komentarzu lub bezpośrednio na email, czego za dużo, za mało, co dodać..

tarotmojapasja@gmail.com

Księżniczka Ziemi, paź, giermek, sługa Ziemi.
czas: od 23 sierpnia do 23 września (panna)
żywioł: ziemia
astrologia: Mars w Koziorożcu

Ludy Lescot Tarot


Osoba:
Karta pokazuje zarówno chłopca jak i dziewczynę.  Najczęściej dzieci, młodzież, osoby od 0 do 33 roku życia (rzadko starsze osoby, chyba że młode duchem).  Karta pokazuje ludzi wykształconych lub w momencie kształcenia. Bardzo często młode ciało a umysł osoby dorosłej. Ktoś mądry, rozsądny, osoba praktyczna, obowiązkowa, sumienna. Jako uczeń niezwykle poważnie podchodzi do obowiązków, nie ma wrodzonej inteligencji Pazia Mieczy, ale niezwykle szybko przyswaja wiedzę, jest zorganizowana, sumienna, można ją pytać na wyrywki i zawsze zna odpowiedź a jak nie zna, to zaraz biegnie do biblioteki by ją poznać. To często bardzo dobry uczeń, wykorzystuje swój potencjał. Czyta wszelkie nadprogramowe lektury a nawet te spoza kanonu szkolnego. Na lekcjach czy spotkaniach w pracy, dokładnie wszystko notuje. To osoba bardzo ambitna i rzetelna, może należeć do kółka biologicznego/fizycznego, prowadzić własny zielnik, codziennie obserwować i notować spostrzeżenia na konkretny temat. Lubi wyzwania, "czystą grę", jest bardzo uczciwa, nie zataja, nie koloryzuje, interesują ją fakty. Często w tej karcie, pokazuje się uczeń, student, ktoś, kto dopiero "poznaje", także stażysta, praktykant, jeżeli pracownik, to na niższym szczeblu kariery. Osoba elastyczna, szybko dostosowuje się do zmian, zdyscyplinowana, poukładana, ma zawsze plan A i B, bardzo praktyczna. Często emocje mają dla niej mniejsze znaczenie, liczą się fakty (u kobietki w Paziu Monet bukiet róż sprawy nie załatwi), ona twardo stąpa po ziemi. Można na nią liczyć w potrzebie, to zaufany przyjaciel, zawsze pomaga, pomoże załatwić. Kocha przyrodę i dba o nią, często w tej karcie pokazuje się rolnik, ekolog, leśniczy, zielarz, przyrodnik, biolog. Ktoś bardzo wrażliwy, szczególnie na krzywdę ludzi i zwierząt. Służy pomocą innym, lubi to, jest głęboko zainteresowany nauką, doszkalaniem się, dokształcaniem, dąży do doskonałości w każdym calu. Tkwi w niej ogromny potencjał, zaletą jest to, że się nie poddaje a mozolna praca czy powtarzanie czynności nie są dla niej problemem.
Nie łatwo ją zrazić do siebie, trzeba się mocno "namęczyć" by jej zajść za skórę, niezwykle uparta osoba. Lubi czuć się niezastąpiona, może mieć wysokie mniemanie o sobie, swojej pracy, czasem może zadzierać nosa. Może wydawać się arogancka, apodyktyczna i pedantyczna, ale to tylko przez to, że ma wielkie ambicje (być najlepszą). Zdeterminowana może zmienić się w zołzę, ale zazwyczaj jest wesoła i towarzyska. Nie ma problemów z komunikacją, niestety czasami brak jej poczucia humoru (albo ma dziwne poczucie humoru). Często musi się "dopraszać o coś", ale nie ma z tym większych problemów. Nie ma oporów z wydawaniem pieniędzy(szczególnie że od lat młodzieńczych często je samodzielnie zarabia). Co zarobi, to zazwyczaj wydaje z przyjemnością, na wlasne potrzeby.  Raczej nie czuje pędu do bogacenia się, natomiast lubi "mieć zabezpieczenie" w postaci jakiejś kwoty na swoim koncie czy zestawu znaczków który można sprzedać w przyszłości "na czarną godzinę". Nigdy się nie spóźnia (chyba że to miało "planowane" spóźnienie), zawsze działa według planu, nie zdarza jej leniuchować. Ten pazik jest stały w poglądach, ambitny, ma niezwykłą zdolność do adaptacji (nawet w trudnych warunkach), ma praktyczny i logiczny umysł, można na nim polegać. To może być wieczny student lub samouk, wciąż dąży do gromadzenia wiedzy, uczy się , studiuje. Karta czasem pokazuje lizusostwo, łapówkarstwo, donosy, wydawanie pieniędzy na niepotrzebne rzeczy lub na coś, co szkodzi zdrowiu (nałogi, hazard). Karta może pokazać osoby, które już coś posiadają np. z racji dziedziczenia (pochodzą z bogatej rodziny, ale takiej w której szanuje się pieniądze i np. rodzice zaraz po urodzeniu dziecka założyli mu fundusz). Osoba w Paziu Monet uwielbia być chwalona, uwielbia komplementy, lubi być doceniana. To mogą być osoby które mają nawyki (moneta w dłoni - kolo -powtarzalność).

Trochę pisałam tutaj

Ulubiony alkohol: jabłecznik, red's jabłkowy i żurawinowy. Piwo pszeniczne lub korzenne.
Ulubiony typ filmu/kanał: dokumentalny (np. przyrodniczy), Discovery Science, ID Investigation
Ulubione zajęcie: studiowanie czegoś, zdobywanie nowych wiadomości, prace ręczne, wszelkiego rodzaju, rzemiosło (efekt jest widoczni i "namacalny"), robienie czegoś ambitnego, długoterminowego, czegoś w czym można się wykazać.
Najlepszy prezent: zestaw płyt, komplet książek, medalion, ramka ze zdjęciem, karnet do muzeum. Dla dziecka: klocki, układanki, gra eurobiznes, segregator, organizer.
Dla mężczyzny: portfel, wizytownik.

Uczucia:
To raczej koleżeństwo, silna i trwała przyjaźń, powolne zacieśnienie znajomości. Ten pazik bardzo powoli pozwala sobie na zakochanie, musi być całkowicie pewny swego wybranka. Ma ogromną potrzebę miłości. Jak już się zdobędzie osobę w Paziu Monet, może okazać się zaborcza, zazdrosna i podejrzliwa. Osoba w tym paziu jest stała w uczuciach, wierna, lojalna. To może być osoba bardzo wybredna, może długo czekać na idealnego partnera (ceni sobie osoby pracowite, wykształcone), najlepiej by przyszły partner był przystojny i już "dorobiony". Zależy jej na ślubie (formalnym), ale absolutnie nie śpieszy się z ożenkiem, musi być w 100% pewna. Ten Pazik pokazuje czasem racjonalizowanie uczuć lub łączenie przyjemnego z pożytecznym, rozsądek w uczuciach. Jak już się zakocha to sercem, duszą i ciałem. Uwaga - w związku musi się czuć bezpiecznie i komfortowo. Wchodzi tylko w związki poważne, to długodystansowiec. Czasem to sugestia, że związek wymaga czasu, pracy, zaangażowania.

Wydarzenia:
Pożyczka, założenie konta, staranie się o kredyt, złożenie podania o kartę kredytową. Sesja, okres egzaminów wstępnych, matura. Pisanie pracy dyplomowej (praca licencjacka, magisterska - raczej odtwórcza), prowadzenie badań własnych, interpretacja wyników. Oferta nowej pracy lub dodatkowe zadanie do wykonania, aplikacja, składanie papierów, wniosków. Pisanie książki. Nowe hobby, pasja w życiu, zainteresowanie. Szkolenie, wyjazd z klasą na zieloną szkolę. Ogólnie - pisanie prac, repetytoriów, podsumowań, syntez. Kredyt studencki karta pokazuje. Łączenie przyjemnego z pożytecznym. Układanie klocków czy puzzli, wybranie się na film dokumentalny. Ten pazik to tez krytyka i wnikliwość czy "ocena" nas (lub my kogos oceniamy). To czas w naszym życiu, w którym się intensywnie uczymy i zdobywamy doświadczenie życiowe. Często konkretna szansa np. podjęcia pracy czy fajna propozycja np. kurs dokształcający (daje nam potem namacalny dowód np. w postaci dyplomu), dobra - praktyczna rada od kogoś życzliwego. Karta pokazuje drobne prezenty jakie możemy dostać, rozmowę kwalifikacyjną, sporządzanie dokumentacji, gromadzenie danych. Wystawianie aukcji na allegro czy ebay. W kartach dnia uczenie się danego dnia np. nowego materiału z lekcji. Wydawanie orzeczeń lub opinii (czy nam będzie potrzebna opinia o nas np. od profesora/pracodawcy). Czytanie książki/książek, dokładne studiowanie jakiego zagadnienia. Spotkanie z przyjaciółmi ze szkoły, praca w konkretnym celu, obgadanie ważnej kwestii na spotkaniu. Regularne treningi sportowe. Pójście do parku, lasu, wycieczka krajobrazowa. Przelew pieniężny, stypendium, otrzymanie wiadomości, dokonywanie opłat. Dokładne "studiowanie" czegoś, głęboka analiza. Masaż ktoś nam zrobi (masowanie okrężnymi, kolistymi ruchami uciskanie), czyli przyjemność typowo "ziemska". W negatywie karta może pokazać "podbieranie czegoś" np. przy 
7 Mieczy podbieranie drobnych monet rodzicom lub w szerszym znaczeniu "przemyt".  Karta może pokazać adopcję, zarówno dziecka jak i zwierzaka ze schroniska.  Jeżeli sport - to tylko taki, który wymaga wytrzymałości, dużej siły lub wielu godzin treningu, utrzymania równowagi np. Qigong.


Miejsca:
Szkoła (także zawodowa np. gastronomiczna), sale do nauki, sale SKS, czytelnie. Grunty ziemskie, nieużytki, pola, działki pod zabudowę, ścieżki w lesie, wzgórza, lasy, parki, ogrody, alejki. Miejsca gdzie przebywają młodzi ludzie np. miasteczka akademickie, obózy przetrwania. Restauracje, biblioteki szkole, sklepy typu Empik. Chodniki i pobocza, stała trasa, znana nam - codzienna. Jak w domu to raczej nisko, na niższym piętrze, na niższych pólkach, w piwnicy, na ganku. Miejsce gdzie można wydać pieniądze np. klub, restauracja, sklepy, bary, imprezy studenckie itp.

Zdrowie:
Problemy z trawieniem, trzustką, jelitami, problem z dolną częścią układu pokarmowego. Skręcenia lub zwichnięcia, naderwanie ścięgna.

Seks:
Może się późno decydować na inicjację seksualną, musi być pewna swojego partnera. Sam seks sprawia osobie w Paziu Monet olbrzymią przyjemność, jest bardzo naturalną koleją rzeczy w relacji, to jeszcze jedna dziedzina "nauki" którą należy zgłębić czy przetestować, doświadczyć. Czasami temu Paziowi brak spontaniczności (lubi mieć wszystko zaplanowane, dopięte na ostatni guzik), ale to osoby bardzo zmysłowe i oddane. Bardzo lubi dotyk (czy masaż, przytulanie), szczególnie w okolicy brzucha (pępka), nawet bardziej niż sam akt. To osoba bardzo namiętna i potrzebująca czułości, całkowitej akceptacji, ale te swoje namiętności trzyma głęboko schowane. Sami mogą być niedoświadczeni (paź), preferują więc osoby dominujące w seksie czy przejmujące inicjatywę.

Moda, styl:
Ubiera się niedrogo i z wyczuciem, ma w szafie "klasyki" jak i nowinki modowe.
Kieruje się wygodą, stroje wybiera dostosowując je do okoliczności, do biura - kostiumiki, na rower - strój sportowy, na ślub - elegancką suknię (prostą w kroju). Ubrania zawsze czyste, schludne, pachnące, wyprasowane. Jednolite kolory, nie żadne ciapki, kwiatki, kratki. Buty najlepiej na płaskim obcasie, liczy się dla nich wygoda i komfort np. balerinki.
Ulubione kolory, kolory ziemi (najczęściej jednolite): piaskowy, kremowy, brąz, rudy, zieleń, pomarańcz, oliwka. Kolory naturalne. Osoby w Paziu Monet lubią dodatki takie jak pierścionki, naszyjniki, bransoletki, zegarki, kolczyki (ale nie są obwieszone jak choinka).

Wygląd:
Średni wzrost 165-170cm. Włosy o odcieniach blondu po brąz, poprzez rudy, kasztan, często długie lub do ramion, związane w kitkę, warkocz lub luźno puszczone. Łagodne rysy twarzy, kształt twarzy - owalna lub okrągła (bardzo regularna rysy), cera brzoskwiniowa, oliwkowa (odcień ciepły, śródziemnomorski, może ładnie się opalać). Łagodne spojrzenie, oczy często piwne, ewentualnie zielone. Wyraz twarzy poważny, zamyślony. Sylwetka harmonijna, nie szczupła i nie gruba, może być wysportowana, silna, często "wyćwiczona", często o kształcie gruszki (dolna cześć ciała zaakcentowana mocniej) lub sylwetka "chłopięca". Porusza się dosyć energicznie (jak na królestwo Monet). Ten paź ma dwa typy, albo naturalny (prawie zero makijażu), taki typ zdrowej "wiejskiej" dziewczyny lub bardzo zadbany a nawet sexi (moneta jak lustereczko), to może być dziewczyna, która lubi dobrze wyglądać i np. co przerwę biega do łazienki i sprawdza makijaż. Nawet po 30tce wygląda młodzieńczo. Cecha charakterystyczna piegi i dosyć wysokie czoło.
Więcej tutaj

Rada:
Podejmij wyzwanie, zaufaj sobie i swoim siłom. Nie zniechęcaj się, próbuj do skutku i nie odkładaj nic na później. Jeżeli trzeba - dokształcaj się, przyda się dodatkowy fakultet czy drugi kierunek studiów, szkolenie, studia podyplomowe. Naucz się, badaj dogłębnie zanim się za coś zabierzesz. Bądź konsekwentny i wytrwały. Zadbaj o kondycję fizyczną, zdrowo się odżywiaj.

Ostrzeżenie:
Wrzuć na luz, odpocznij, bądź bardziej spontaniczny. Pamiętaj że pieniądze to nie wszystko. Przed podpisaniem dokumentów - dokładnie przeczytaj.

Zawód:
To zazwyczaj "początkujący" w swoim zawodzie, dopiero zaczyna, uczy się, jest w okresie próbnym. To często uczeń, który pracuje dorywczo, czy student który dorabia np. na korepetycjach. Karta pokazuje praktyki wakacyjne, zawodowe, szkolenia. Praca w której należy się wykazać pewną delikatnością w stosunku do przedmiotów np. praca kelnera (serwowanie potraw) czy w fabryce bombek, należy wykazać się tam precyzją (np. zegarmistrz, rzemieślnik). Często długi i żmudny proces badawczy, katalogowanie, sięganie do źródeł, trzeba w pracy wykazać cierpliwością, to może być rekonstrukcja rozbitej wazy, obrazu (historyk sztuki), kości. Praca związana z biologią, przyrodą, zbiorami, z wykorzystaniem narzędzi (moneta w dłoni jako lupa, mikroskop, "soczewka"). Moneta ma kształt koła, oznacza to pracę, w której wiele czynności trzeba powtarzać, praca może być bardzo czasochłonna. Często karta dosłownie pokazuje pracę w polu (zbieranie sezonowych owoców), praca na roli, oranie, sianie, sadzenie roślin np. w szkółkach drzew, praca w ogrodzie, w ziemi. Często karta wskazuje na pracę w laboratorium. Moneta w dłoni może oznaczać obrót gotówką, w przypadku pazia to handel, wymiana, sprzedaż. Może mieć tendencję do niewolniczej pracy,
pracy ponad siły. To często praca na mniej odpowiedzialnym stanowisku (paź), bądź nisko "w hierarchii" np. ekspedient w sklepie z płytami czy w księgarni. Asystentka, sekretarka, pani w xero, chemik (szczególnie przy Umiarkowaniu), pielęgniarz czy opiekun. Historyk sztuki, archeolog, badacz, rzeczoznawca, pracownik sklepu z antykami czy antykwariatu. Firma cateringowa czy wszelkie firmy w których należy coś "organizować", praca w której są tzw. napiwki.

Zdolności ezoteryczne - zdolności są, ale u tej osoby jest silna chcę poznania, zdobywanie wiedzy wszelkiego rodzaju.. czytanie książek, forum, dzienników, zbieranie doświadczeń Swoich.. ktoś chce sam krok po kroku odkrywać ten drugi świat.. nie narzuca sobie nic, idzie powoli ale sukcesywnie do przodu.. magia ziemi, korzystanie z mocy kamieni, natury, amulety talizmany pomogą się rozwijać


Moje sny i medytacje:
Wtyczka, kontakt, jednorożec.

Inne: pizza na telefon.

5 komentarzy:

 1. ciekawe spostrzeżenia :) zgadza się wszystko ( nawet ksywka - jednorożec :D ) - prawie :P często się spóźniam, wręcz notorycznie. ale pracuje nad tym :D
  fajne masz te notki, pisz ich jak najwięcej;) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi Paz Monet pokazuje także kontakt telepatyczny, porozumiewanie sie w zupełnie innym wymiarze. Ten denar w jego dłoni niczym lustro ukazuje myśli czy odczucia innej osoby

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko prawda. Wyszła mi jako pierwsza karta w pytaniu o pracę. I prawda jestem studentką z opisu (wygląd nawet się zgadza) i ide jutro na rozmowę o pracę do laboratorium. Pierwsza praca w zawodzie i na niskim szczeblu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy wiec ksiazke bedzie mozna kupic? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W pytaniu Co facet ukrywa Giermek Denarow,i Śmierć nie mogę jakoś tego ugryźć pomoże ktoś dziękuję

  OdpowiedzUsuń