wtorek, 10 stycznia 2012

7 Mieczy - wilk w owczej skórze

 "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, 
wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi"
Ewangelia według św. Mateusza
Wczoraj miałam tę kartę na dzień i absolutnie nic mi się nie mogło skojarzyć, niczego nie nie mogłam dopasować.. dopóki nie natrafiłam na związek frazeologiczny 
"wilk w owczej skórze"
Które pasuje do karty7 Mieczy ... i to było elektryzujące odkrycie :)

Tarot Osho


Jak by kopać "głębiej" można dotrzeć do mitów :)
Jednym z bogów, którzy nosili skórę wilka był Aita, bóg Etrusków - kask, hełm, czapka z głowy wilka dawała mu niewidzialność, niewidoczność, wtapianie się .. 
W mitologii greckiej Hades zakładał na głowę "czapkę" z wilczej skóry. Owy hełm miał pewne właściwości, dawał mu niewidzialność. Każdy, go włożył na głowę mógł przemknąć niezauważony.

Secret Tarot

3 komentarze:

 1. Droga Oleńko. Kłaniam się.

  Dziękuję za tego posta, którego treść - Twoje przemyślenia prawdopodobnie, bardzo długo pozostaną aktualne. Pierwszy rysunek mówi sam za siebie - bez słów, jest niejako mottem całego posta.

  Pozdrawiam Cię serdecznie i bardzo ciepło. :)

  ez[o]

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Edwardzie za komentarz :)
  Pozdrawiam równie ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie tak! bo 7 mieczy to kamuflowanie się,udawanie kogoś kim się nie jest.Jest to zwłaszcza widoczne i obecne w relacjach przez internet kiedy siebie nie widzimy tylko bazujemy na tym co piszemy-a pisać można różne rzeczy nie zawsze zgodne z prawdą:)) 7 mieczy z moich obserwacji to też inwigilowanie, śledzenie, zdobywanie o kimś danych, informacji w sieci. Przykład: szukanie w google danych na czyiś temat, zdjęć, przeszukiwanie serwisów społecznościowych w celu znalezienia kogoś:))oczywiście nie oznacza to że jest to negatywne. W 7 mieczach wychodzić może nasz cichy wielbiciel który się w nas podkochuje i upaja się zdjęciami i informacjami na nasz temat:))Znam to z autopsji więc wiem że tak działa moja karta 7 mieczy:))takie typowe zakradanie się do kogoś:))
  https://picasaweb.google.com/115231833407355800116/TarotLegacyDivineDeCiroMarchetti?gsessionid=8wr6nw7cbmalX5ow1lkL_A#5386030128948865554

  7 mieczy to też strategia, plan realizacji czegoś, dyplomacja,spryt:))

  Pozdrawiam serdecznie
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń