sobota, 3 grudnia 2011

Sekta w kartach tarota

Z serii ćwiczeń przed snem, testuję nową talię Ludy Lescot Tarot
Pytanie: jak karty pokażą mi sektę:

6 Buław Kapłan Świat

6 Buław kojarzy mi się z osobami na które zwrócone są nasze oczy, jest  tam lider, przywódca grupy.. obok Kapłan, czyli grupa o ideologii religijnej i Świat, grupa zamknięta i "ograniczona", ma swój własny światopogląd, słowo sekta pochodzi od seqor, seqi – iść, podążać za kimś, postępować za, naśladować ..

Ludy Lescot Tarot na 6 Buław dosłownie - panna młoda, porzuca dom rodzinę wkracza na  nową drogę dla siebie..  początkowo euforia, radość, szczęście .. za nią obrazy rodziny (prawdopodobnie) ... odchodzi od starej rodziny do nowej ...


Kapłan - mają własną hierarchię wartości, własne normy i zasady, istotą jest lider, osoba "duchowa" która przewodzi .. tzw. guru .. Kapłan ma zamknięte oczy, jest zaślepiony..  należy się tam podporządkować: normom, zakazom, nakazomŚwiat grupa zamknięta, izolująca się..ważna jest lojalność grupy.. twarzami zwróceni są do siebie, nie do świata na zewnątrz,  ładnie widać..


5 komentarzy:

 1. Piękna talia - uwielbiam takie lekko mroczne klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Aniu :) Też mnie urzekła...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ma coś w sobie- dzięki temu też ją mam.
  Ale coś w tym roku strasznie mało z Tarotem pracuję.
  Ostatnio wcale, a tak tęsknię. Jednak nie czuję jakoś się na siłach. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Za to craftowo nadrabiasz :)
  Widocznie taki czas..

  Talię dopiero poznaję, jest mroczna dosyć.. i nietypowa... ale wiem, że będzie mi się dobrze pracowało na niej.. interpretowało...

  Tasując karty po x1, zapytałam jak nam się będzie układać "współpraca" i Królowa Buław wypadła :) .... dla porównania w pierwszej talii był Rydwan... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. własnie ja zakupiłam :) bardzo mi sie podoba i nie moge sie doczekać az przyjdzie......

  OdpowiedzUsuń