czwartek, 1 grudnia 2011

Księżniczka Mieczy Initiary Tarot of the Golden Dawn

Córka powietrza ;) czyli Księżniczka Mieczy

Pierwsze Wrażenie: wojowniczka, drobniutka ale silna, bacznie obserwuje, oczy lekko zmrużone (lepiej widać podobno ;P), usta w dzióbek... szczuplutka, stoi bokiem na chmurach, sprawia wrażenie "ruchu".. karta jest bardzo dynamiczna, sama postać jakby była w trakcie obrotu… pozycja bardziej obronna, ale też skora do ataku w razie potrzeby… pióra pawia na hełmie.. jakby „nastroszone”.. wydaje się wyższa dzięki nim.. bardziej wojownicza.

Miejsce – wysoko w chmurach (intelektualna, reaguje szybko, intuicyjnie, zmienna w działaniach, nastrojach, zdarza jej się zmieniać kierunek myślenia, przeskakiwać z tematu na temat.. )

Kolor żółty (kolor intelektu i potencjału, osoba taka stara się sprostać wyzwaniom, jest spontaniczna, żywiołowa, aktywna umysłowo) i srebrny (intuicja, rycerskość lub jej brak w negatywie)

W lewej dłoni miecz (potrafi się bronić jak i zaatakować, robi to intuicyjnie - lewa strona, czasem zbyt pochopnie)
na prawej zawieszona bransoletka (oczyszczone powietrze z negatywnych wibracji), 


pas na talii (podkreślona czakra pępka, manipura - Siła woli i złość),
łydki osłonięte wężowymi splotami (usztywnione i osłonięte),
na głowie hełm (ochrona) z pawimi piórami (bacznie obserwuje, nawet szpieguje, wszystko widzi jak mitologiczny Argos - stuoki olbrzym zamieniony w pawia),
naszyjnik - Meduza (z mitologii, Meduza – najmłodsza, najpiękniejsza i najgroźniejsza z Gorgon (imię Meduza, oznacza – Sprytna). Wzrok meduzy zamienia w kamień.. Ciekawe, bo często spotkanie z osobą, co w „paziu Mieczy” wypada, zamurowuje mnie na chwilę ;P
Za nią coś jak fotel?, przypomina karczoch z wyglądu. Myślę że w tej karcie to "uziemienie" dla niej..

To silna młoda kobieta, zdolna do natychmiastowego działania, baczny obserwator… i bardzo wnikliwy, jest pewna siebie, zazwyczaj ma swoje zdanie na każdy temat.

Jako osoba: świetnie włada słowem, potrafi się komunikować, wyrażać swoje myśli.. bardzo spostrzegawcza, potrafi się szybko "rozeznać" w sytuacji, wychwycić kwintesencję, ale może mieć negatywne cechy takie jak: sarkazm i złośliwość, agresja słowna i fizyczna (pazie to żywioł ziemi), czasem jest szczera aż do bólu (nie patrzy na konsekwencje).

karta pokazuje mi nożyczki ;)

Z kim mi się kojarzy: Księżniczką Mononoke

2 komentarze:

  1. skojarzenie z San - idealne ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. oj tak, San jest idealistką, wojowniczką (powietrze) a jednocześnie bardzo dba o Matkę Ziemie naturę, ekologię (ziemia) ..

    Paź Mieczy często mi pokazuje rzadko uczęszczane ścieżki, szlaki turystyczne ..
    osoby - skłonne do wybuchów złości, działające najczęściej samotnie bądź w niewielkich grupach z bardzo idealistycznych pobudek ..

    OdpowiedzUsuń