sobota, 26 listopada 2011

Rozkład na 3 karty i żywioły

W rozkładach na 3 karty, żywioły też mogą coś "dopowiedzieć".. ale tutaj zwracamy szczególną uwagę, na żywioł którego brak, ewentualnie na żywioł który dominuje. Zwracamy uwagę na to, czy  przeważają żywioły aktywne czy bierne.. i jak działają na siebie.

np. ułoży się  ogień powietrze woda, czyli mamy pasję (ogień), myślenie (jakaś idea, pomysł - miecze) i emocje, uczucia, współczucie, emocjonalność, empatię (woda).. ale brak stabilności, brak praktyczności (ziemia), ktoś myśli co tu i teraz a nie o tym co dalej... nie ma "zakorzeniania" w twardym gruncie.
Wiemy że woda i ogień się "gaszą", czyli najsilniejszym żywiołem jest powietrze.. Powietrze i Ogień podsycają się wzajemnie, są aktywne.. więc nasze myśli, wpływają na nasze działania.. Jako że myśli są zimne i rozsądne, mogą mówić o zahamowaniu... Woda jest bierna, pasywna .. staramy się kontrolować emocje, one są.. bo widać je w rozkładzie, ale je kontrolujemy..

jeżeli brakuje nam wody czyli mamy ogień ziemie powietrze
Mamy działanie, pasję, jakąś idee wcielaną w życie, działanie (ogień), myślimy logicznie i praktycznie (ziemia, jesteśmy praktyczni).. aż za bardzo, nasze emocje i serce są spychane na dalszy plan.. brak uczuciowości, empatii, współczucia, myślimy o sobie i swoich korzyściach..Kalkulujemy co nam się opłaca i obieramy kierunek.. Ogień i powietrze są aktywne, ziemia bierna.. ale stabilna. Mówiąc "obrazowo" brakuje tu nawilżenia ..

ogień woda ogień dominuje ogień, woda jest gaszona (dosłownie paruje w tym przypadku), może mówić o pasji, namiętności.. ale brak tu stabilności - ziemi i myślenia - powietrza.. dużo się dzieje na co dzień, ale co dalej nie wiadomo.. prawdopodobnie taka relacja szybko się "wypali"

lub odwrotnie woda ogień woda tu dominuje woda, ale to żywioł bierny.. za mało działań w danym kierunku, mnóstwo uczuć nas przepełnia, ale brak tu wcielania w życie (ogień ugaszony), myślenia (powietrze) i zmysłu praktyczności (monety).. mamy 2 x wodę, żywioł bierny.. relacja może utknąć w martwym punkcie

albo ogień ogień ogień - niezwykle aktywne i silne działanie, pasja, żywe reagowanie.. ale brak stabilności, ugruntowania (monety), myślenia (miecze) i empatii czy zrozumienia dla drugiej osoby (kielichy) Może mówić o bardzo namiętnej relacji w której dużo się dzieje, jest namiętnie, ludzie żyją od spotkania do spotkania.. dużo tu pasji, namiętności.. działania też, ale takiego Tu i Teraz, bez myślenia o przyszłości


woda woda woda, całkowita bierność, pogrążenie w marzeniach a jawie, bardzo silne emocje które nie przekładają się na życie, brak "uczenia się" czy konkretnie sprecyzowanych planów na przyszłość (miecze), stabilności (ziemia) i brak obrania kierunku działania (ogień)

itd. do wyczerpania możliwości ;) 

5 komentarzy:

 1. Olu!
  A jak to będzie jeśli jedną z tych 3 kart będzie AW? Jak Aw zadziała na żywioły?
  Pozdrawiam cieplutko
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 2. Arkana Wielkie też mają swój "przypisany" żywioł, tu "ściągawka":

  http://tarotmojapasja.blogspot.com/2011/07/zywioy-w-tarocie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Olu za podpowiedź:) faktycznie jest:)
  a tak może dopytam: czy żywioł WA jest stały czy zależny od czegoś?
  Pozdrawiam cieplutko
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 4. Co tradycja, to inne żywioły a Arkanach Wielkich..
  Dla mnie ta talia to "ściągawka":
  http://tarotofcolor.com/cards/

  :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Oluś:)
  Pozdrawiam
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń