piątek, 14 października 2011

Gwiazda w tarocie i łzy...

Robin Wood Tarot
Nie wiem, czy to tylko u mnie tak wypada, ale często, jak mam Gwiazdę na kartę dnia, to płaczę (albo dzieci mi płaczą.. albo na filmie się wzruszam itp.). 
To taki długi oczyszczający, spontaniczny płacz.. dosłownie łzy ciekną, jak z tych dzbanów, które kobieta na karcie wylewa..i nic ich nie może powstrzymać, wszystko co w nas siedziało .. złe emocje, lęki, stres (ogólnie nasze emocje).. zostaje "wydalone" z organizmu pod postacią łez (na zajęciach z interwencji kryzysowej, nasza pani doktor, wciąż potarzała, że najlepszy sposób,  na wyrzucenie negatywnych emocji i uspokojenie, to właśnie płacz).

... po takim płaczu następuje oczyszczenie, ukojenie.. powracamy do równowagi i znów widzimy wszystko w lepszym świetle, pojawia się światełko w tunelu, nasze myśli się oczyszczają uspokajają...

Enchanted Tarot

Tak sobie myślę, że nagość Gwiazdy jest uzasadniona, bo płacząc tego dnia, obnażamy siebie i swoje słabości, pokazujemy co nas boli.. to jak oczyszczenie przez cierpienie i ból.... obnażanie duszy.

Sama woda (która się wylewa) może symbolizować płynące "emocje", w związku z tym oczyszczenie i odnowienie..

Gwiazda nieco przypomina Umiarkowanie (przez dwa dzbany i wylewanie z nich wody), tyle że Umiarkowanie, to inaczej Wstrzemięźliwość, powściągliwość, pohamowanie.. a Gwiazda to swobodne ujście dla naszych emocji...

U mnie zazwyczaj po takim płaczu następuje wielkie przytulanie i uściski, uśmiech i spokój ducha :)

i na koniec ostatnia refleksja.. dla mnie osoba, która wypada w tej karcie jest bardzo wrażliwa i Zawsze daje drugą szansę innym ludziom :) Pomimo złych i trudnych dni, ma nadzieję na zmianę losu na lepsze ...

Jak dla mnie, to jedna z piękniejszych kart w tarocie :)

13 komentarzy:

 1. A mi się gwiazda kojarzy tak trochę z dzieciństwem, jak mama do mnie mówiła...a co chcesz kochana córeczko... gwiazdkę z nieba... :))) i choć mi było smutno , to jak słyszałam te słowa, to brzmiały jak błogosławieństwo, że będzie dobrze i wtedy się zawsze jakoś lżej na sercu robiło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak, w pełni popieram.. dzięki za głos :)

  ...jeszcze nie odkryłam, czy mi bardziej na łzy wypada czy raczej na "otarcie łez".. (pocieszanie, pokrzepianie i mówienie, że będzie dobrze)

  U mnie się to łączy zazwyczaj ;P najpierw łzy, potem wielkie przytulanko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam podobne wrażenia co do tej karty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oo, to super... serio, czasem mam wrażenie, że mam myśli jak z kosmosu odnośnie znaczeń pewnych kart (szczególnie jak na kartę dnia wypada :P)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi karta ta jakoś tak z odnajdywaniem właściwej drogi się kojarzyła i faktycznie z oczyszczeniem :) no i oczywiście ta przysłowiowa "gwiazdka z nieba" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie, w tym archetypowym znaczeniu jak najbardziej, ale jak na kartę dnia mi wypadają Wa czy MA, to nie mają tak "poważnych" znaczeń ;P

  np. Głupiec, to może jakiś piesek się kręcić pod nogami, albo nową drogą pójdziemy do pracy
  Moc przegląd u dentysty
  Sąd to u mnie kąpiel, głośne słuchanie muzyki
  6 Buław to mnóstwo komplementów słyszę :)
  itd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj a jak widzisz w decyzji co przemawia za dzialaniem?
  gwiazda-cesarzowa-wieza(1,3,5) -pozbycie sie zludzen? a problemem czy dzialac (7) Ksiezyc

  Sytuacja nie jest za dobra znajomosc lekko umiera ale chce sie podjac dzialania...i ciagniete z calej tali bylo

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzis wylosowlam karta gwiazda ,malam bardzo udany I pomyslny czas wizyta w szpitalu I wiadomosc ze zakwaliwikowalam sie na leczenie (czekalam ok 2,5 rou),distalam oferte pracy ,moj kontract na tel wygasl I dostalam nowa lepsza oferte za mniej .bardzo pomyslny dzien z niespodziankami:-D

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzis wylosowlam karta gwiazda ,malam bardzo udany I pomyslny czas wizyta w szpitalu I wiadomosc ze zakwaliwikowalam sie na leczenie (czekalam ok 2,5 rou),distalam oferte pracy ,moj kontract na tel wygasl I dostalam nowa lepsza oferte za mniej .bardzo pomyslny dzien z niespodziankami:-D

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie karta Gwiazda to kołysanka "ach spij kochanie jeśli gwiazdkę z nieba chcesz dostaniesz "

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie Gwiazda jako karta dnia zawsze wypada mi na dzień negatywnych emocji przez kobietę, jakieś niemiłe wiadomości przez tel. co wywołuje u mnie takie emocje, że płyną łzy.

  OdpowiedzUsuń
 12. A co jak wyjdzie jako karta dnia 4 buław, 3 kielichy i 10 mieczy - do 10 mieczy dociągnięta została Gwiazda jako wyjaśnienie 10 mieczy?

  OdpowiedzUsuń
 13. A co jeśli jako kartę dnia wyciągnęłam: 4 buław, 3 kielichów i 10 mieczy Do 10 mieczy dociągnięta została Gwiazda jako wyjaśnienie 10 mieczy?

  OdpowiedzUsuń