czwartek, 21 kwietnia 2011

3 Miecze - Initiatory Golden Dawn

Initiatory Golden Dawn
3 Miecze 


Co na karcie (znów notatki):   
- kobieta, pozycja siedząca.. załamana, ręce zasłaniają twarz, mina nietęga..
(postawa: nie chcę słyszeć, nie chcę widzieć)
-bezsilność - ona siedzi, jakby nie miała siły wstać - bezruch postaci, ciała
- za dużo myśli - zamiast zadziałać i coś zrobić, siedzi i myśli.....a burzowe chmury nad nią
- za to usta "w ruchu" - rozchylone, jakby coś mówiła, krzyczała albo to wyraz zaskoczenia czy strachu?
- ręce zasłaniają oczy, nie patrzy trzeźwo na sytuację, nie dopuszcza do siebie czegoś.. cokolwiek dzieje się w jej życiu, nie chce tego widzieć, odgradza się
- nr. karty 3 - kontakt z drugim człowiekiem, w przypadku tej karty - bolesny kontakt.. bolesna prawda, różne punkty widzenia, albo niemożliwość pogodzenia się z innym punktem widzenia
- to krytyka, my kogoś krytykujemy (wypowiadamy coś przykrego) lub ktoś nas,
ktoś powie coś, co zaboli nas do żywego
- krajobraz posępny, jakieś rośliny cierniste, pod stopami zeschnięte liście
- w pierwszej chwili myślałam że w tle są góry, teraz mam wrażenie że ona siedzi w dole.. wpadła do dziury w ziemi.. dosłownie "jest w dołku", przybita..
(klasyczny wizerunek to serce przebite 3 mieczami)
- niebo - burzowe, pełne chmur, te trzy miecze to jak 3 błyskawice z nieba.. pocieszające jest to, że takie burzowe chmury szybko się "rozchodzą" oznacza to że energia tej karty nie jest długotrwała
- piękna róża rozcina przez ostre miecze, siekają ją na kawałki.. coś pięknego co trwało jakiś czas prysnęło właśnie jak bańka mydlana.. jesteś zaskoczeni i rozgoryczeni.. rozczarowani.

3 komentarze:

 1. Olu!
  Dowiedziałam się niedawno...być może Ameryki nie odkryje, ale 3 miecze to może być też ogłoszenie-choćby wirtualne:)U mnie się to sprawdziło...bo osoby z którymi nawiązałam kontakt, a które były związane z ogłoszeniem wychodziły mi w kartach jako karta dworska obok trójki mieczy:)
  3 miecze obok karty dworskiej to też osoba poznana przez internet:)..niekoniecznie ktoś cierpiący:)
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo możliwe :)

  Mi też często wypada na "pocieszyciela", kogoś kto poda rękę w potrzebie, wysłucha.. pokazuje ludzi którzy na co dzień pracują z innymi ludźmi (trójka) skrzywdzonymi - psycholog np :)

  ta karta ma dobre strony.. pytając np. o swój dar, gdy wyciągniemy 3 Miecze, ja bym pomyślała że taki człowiek jest świetnym "wysłuchiwaczem" cudzych problemów.. cierpliwym, obiektywnym (miecze).. to też przekazywanie informacji.. - ogłoszenie pasuje... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. OLU!
  Dziękuję za Twoje cenne spostrzeżenie i doświadczenie co do tej karty:)....ciekawa sprawa...bo właśnie mnie oświeciłaś...z tym "pocieszycielem":)
  Ja długo nie rozumiałam co znaczy ta trójka mieczy w rozkładzie:)

  OdpowiedzUsuń