czwartek, 6 stycznia 2011

Zodiac Tarot

Zodiak Tarot, symbolika Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, wzbogacona o symbole astrologiczne. Bardzo ciekawa talia.. choć ilustracje na kartach znacznie odbiegają od standardu (np. talii R.W.)

Tu do obejrzenia w całościZodiac Tarot"Tarot Zodiakalny – pierwsza astrologiczna talia kart Tarota wyczerpująco prezentująca ich powiązania z żywiołami, planetami i znakami Zodiaku. Przy jej użyciu można robić wyjątkowo trafną prognozę przyszłości łącząc wiedzę astrologiczna z intuicją pobudzaną przy pomocy Tarota. Talia nadaje się nie tylko do przepowiadania przyszłości, ale także do precyzyjnych odpowiedzi na pytania związane ze sferą uczuć, biznesu i zdrowia. To karty Tarota raczej dla zaawansowanych tarocistów znających przynajmniej podstawy astrologii."

Miecze to chmury
Buławy - latarki
Kielichy - kubki
Monety - kamienie


Obrazki nowoczesne i komiksowe, grafika ciekawa.. ale trudna dla początkujących.. ma w sobie coś, obrazki na kartach są różnorodne i bardzo współczesne, kolory nieco wyblakłe, każda z kart ma na dole sygnaturkę znaku astrologicznego.. np.
 Diabeł, cela.. uwięzienie


 Śmierć - coś niezbadanego, świat podwodny.. przeraża i fascynuje jednocześnie.. i nie jest taka straszna jak się wydaje..no i to światło przebijające się .. daje nadzieję..


Moim zdaniem dla kogoś, kto interesuje się astrologią może być niezwykle interesująca :)

4 komentarze:

 1. Kolejna talia, która przypomina mi Manarę.
  Aczkolwiek mimo, że ładna, to dla mnie zbyt nowoczesna.
  Ja chyba utknęłam gdzieś w minionych epokach ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, jest baardzo nowoczesna.. Wisielec mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Olu.
  Przedstawiasz kilka kart Tarota Zodiakalnego, którego w ogóle nie znam. Być może jest to talia, z którą bym popracował. Ale dwie karty, to zbyt mało, by poczuć klimat tej talii. Jeśli to możliwe, to proszę Cię o wskazanie mi źródeł, gdzie mógłbym przejrzeć wszystkie karty. Ciekawi mnie także jakość tych kart, kto je wydał. Doskonale wiesz, jak ważna jest jakość, nazwijmy ,,użytkowa" kart. Głównie kupuję karty belgijskie - AGMULLER. Są naprawdę dobrej jakości.

  Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  ez[o]

  OdpowiedzUsuń
 4. Edwardzie,Talia Zodiak została zaprojektowana przez Lee Bursten'a & Luca Raimondo
  Wydawnictwo Lo Scarabeo 2007.
  Moje karty z Lo Scarabeo po roku używania bardzo wyblakły i są mocno poprzecierane, na plus - są wciąż sztywne, świetnie pasują do dłoni i im starsze, tym łatwiej się tasują..

  Tu link do całej talii:
  http://www.interhobby.net/tarot/viCard.php3?Code=566&divideID=AM

  OdpowiedzUsuń