poniedziałek, 31 stycznia 2011

6 Mieczy - Cosmic Tarot

Nieco inne wyobrażenie niż Wait..
COSMIC TAROT
Na karcie człowiek, mężczyzna, stoi na jednej nodze, druga wysoko uniesiona i wyprostowana.. jak dla mnie długo musiał ćwiczyć by tak stanąć ;)

Cały ciężar swego ciała utrzymuje na palcach stopy.. wpatrzony w swoją prawą stronę.. po lewej za plecami widać kawałek piramidy. Jest on na pustyni.. pora dnia.. jak dla mnie idzie noc, albo wstaje dzień.. na horyzoncie świta a wysoko na niebie widać gwiazdy..

To karta mistrzostwa, parcia naprzód, przełamywania barier i granic, jak widać nie tylko na mapie, ale też swoich własnych (np. swojego ciała).

6 mieczy leży na piasku, skierowane są one na jego stopę.. ten owal nad głową.. mam wrażenie że to ruch jego ręki.. i jakaś forma energii, zmian w powietrzu..  Przez ten "owal" wydaje się być "oświeconym człowiekiem".. jakby umysł mu się "rozjaśnił" w mrokach nocy,odkrył jakiś sekret.. Za stopą laska z dwoma wężami- kaduceusz, ma związek z tarotowym Magiem, to symbol nauki, analizowania, myślenia.. odkrywania.

6 Mieczy to karta brama - bardzo często pokazuje mi naukę ogólnie, potrzebę wiedzy.. przekraczanie granic wszelkiego rodzaju, doskonalenie, odwrócenie się od starego i poszukiwanie nowego, pokazuje potrzebę równowagi i harmonii w życiu
To karta wiedzy, intelektu, śmiałych poszukiwań.. często karta mówi o zmianie otoczenia, niekoniecznie wyjazd za granicę (choć karta często pokazuje podróż).. to może być także zapisanie się na nowy kurs... coś nowego w naszym życiu... kilka razy naukę języka mi pokazała ;P

To świetna karta gdy pytamy o nasz rozwój, dokształcanie czy twórczość.. gorzej jeżeli chodzi o uczucia. Miecze to karty intensywnych myśli, intelektu, racjonalizowania, czasem pokazuje odcinanie się od problemów, ucieczkę, czyjeś odejście... często wypada mi na pracę w domu (np. przez internet), jeżeli pytam o zdrowie - pokazuje zabieg, operację..

3 komentarze:

 1. OLU!
  Bardzo fajnie napisanie:)zgadzam się:)
  mnie też 6 mieczy wypadła na surfowanie po necie lub kontakt z kimś przez net:)
  Pozdrawiam gorąco
  Magdalena

  PS: cały czas uczę się znaczenia kart przez pryzmat własnego doświadczenia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie .. właśnie tak trzeba, czasem mamy podobne odczucia co do kart, czasem nie.. najlepiej samemu się przekonać w praktyce :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W pytaniu o dalszy rozwój odnośnie kart tarota wypadła mi karta 6 mieczy z karta śmierci ..Myślę ze czekaja mnie nowe wyzwania być może zmieniające dotychczasowe myslenie,Istotnie wybieram się na dwa kursy .

  OdpowiedzUsuń