niedziela, 16 stycznia 2011

2 Monet - Tarot Kosmiczny


Na karcie mężczyzna, przewaga barw żółty i niebieski. Człowiek stoi na plaży, w tle woda.. na piasku dwa koła (monety-ziemia) i na koszulce też 2 Monet.. prawa noga wychodzi w przód, lewa z tyłu.. bardzo podoba mi się ta karta, bo u mnie to albo zabawa (coś na kształt tańca), albo balansowanie, próba utrzymania równowagi, w praktyce oznacza raz do przodu, raz do tylu.. zastanawianie się, rozwaga, ostrożność.. w negatywie zaś hazard, gry wszelkiego rodzaju..

Co jeszcze na karcie: zielony wąż, ptaszek na słupku, muszelki, statek w tle (na nim narysowany symbol Yin i Jang)

Sam fakt że scena jest nad morzem, mówi o przypływach i odpływach, cykliczności.. na wszystko jest czas i pora... to także karta zmian i wchodzenie w coś nowego, ale bardzo ostrożnie, z rozmysłem...

Niedawno Andola pytała o moje przygotowanie do egzaminu i wypadła 2 Monet, jak dla mnie świetna karta, bo część materiału miałam opanowaną "na blachę" a do części nie zajrzałam wcale..

Bardzo często karta pokazuje mi pracę na zmiany, albo pracę połączoną ze studiami..lawirowanie pomiędzy, próba utrzymania równowagi..

Jako karta dnia, zmienny nastrój ;) jak chorągiewka.., ćwiczenia typu joga (spokojnie i nie obciążające), porządkowanie ale nie mycie czy odkurzanie tylko raczej przestawianie z miejsca na miejsce.. czasem tego dnia musimy o czymś zdecydować, iść w tym czy w tamtym kierunku..?

Generalnie dosyć lubię tę kartę, ale nie na uczucia, za dużo tu ostrożności, często osoba w 2 Denarach myśli co innego niż robi.. ale to też zależy od kontekstu innych kart ;P12 komentarzy:

 1. Ślicznie odczytujesz karty ^^

  Ta 2 monet jest rzeczywiście ciekawa. Mi się wydaje, że ten facet tańczy i jest dosyć wesoły ;)
  Przykuwa mnie tutaj także znak nieskończoności pod jego stopami, jakoby i tak wszystko toczyło się w kółko, bez początku ani końca...

  Ale w uczuciach chyba ta karta nie wypada przyjaźnie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Fairy :*

  Tak mężczyzna jest odprężony i spokojny..i chyba skupiony na tym co robi..... ostrożny właśnie.. i masz rację pod stopami nieskończoność, jakby miał wiele dróg przed sobą a co najmniej dwie..

  Jeżeli chodzi o uczucia, to najczęściej wypada mi na sytuację krok do przodu, krok do tyłu.. i tak na zmianę.. kojarzy mi się ze ślimakiem: powolutku wyciąga rogi i się wysuwa ze skorupki a najmniejszy bodziec sprawia że się chowa.. i tak w kółko..

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna z sugestii 2 denarów w uczuciach, to bycie w dwóch związkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. A to bardzo pasuje do "lawirowanie pomiędzy".. masz rację. Dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 5. 2 denary to pocałunki, taka szybka wymiana, zwłaszca przy asie buław:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za refleksję :P

  Pozdrawiam ciepło,
  Ola.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co mówi II Pentagramów, gdy pytam o zdradę fizyczną?

  OdpowiedzUsuń
 8. mi 2 monet nigdy seksu nie pokazała, bardzo często pokazuje przytulanie, całowanie, obie ręce "zajęte ciałem" drugiej osoby np. głaskanie, dotyk .. zależy co ktoś rozumie przez zdradę..

  pozdrawiam,
  Aleksandra.

  OdpowiedzUsuń
 9. jeszcze dodam że ta karta naprawdę często wypada niejednoznacznie.. mówi dosłownie "i tak i nie"
  sama liczba dwa - dwoistość, niezdecydowanie, niejednoznaczność.. ale po jednej karcie nie da się odpowiedzieć.. szczególnie tej, należało by dobrać karty lub zrobić rozkład..

  jeszcze raz pozdrawiam,
  Ola.

  OdpowiedzUsuń
 10. A gdy na pytanie o przyszlosc znajomosci wypada - 8bulaw, krol kielichow i 2 monety? Czy onzaczaloby to, ze ten bierny krol kielichow zacznie cos dzialac w kierunku kobiety z ktora sie spotyka? Czy jednak bedzie rozmyslal wszelkie za i przeciw - czy warto kontynuowac te znajomosc czy nie? Jak Wy sadzicie?

  OdpowiedzUsuń