czwartek, 9 grudnia 2010

Rycerz Monet

Rycerz Monet - na co zwróciłam uwagę.. na karcie mężczyzna, raczej wiek dojrzały, siedzi sobie na byku (symbol siły, męskości, ale głownie cierpliwości i upartego parcia naprzód.. pomimo przeszkód, ślamazarnie i powoli, ale zawsze do przodu).

Jako jedyny rycerz w mojej talii stoi w miejscu, ewentualnie porusza się bardzo powoli, jest najbardziej "ociężały" i spokojny, każdy jego krok jest przemyślany i wyważony.

Mężczyzna ma na głowie  złoty hełm z rogami, dokładnie ochrania on jego głowę, w prawej dłoni trzyma złotą monetę (świetnie rozporządza pieniędzmi), w lewej zaś berło. Ważne jest to, że trzyma je "do góry nogami", odwrotnie.. tak jakby władza schodziła na dalszy plan i mamy tu nieco żeńskiej energii (bo lewa ręka).

Karta jest w kolorach ziemi, stonowana żółć, zgniła zieleń, brąz.. Jak każdy rycerz z talii ma skrzydła, ale nie korzysta z nich.. sam wyraz twarzy: pogody, tak bym powiedziała, optymistyczny, nieco zamyślony.


Co mi pokazała ta karta:


- mężczyzna w Rycerzu Monet, powolny, cierpliwy, działa bardzo ostrożnie, jak już sobie postanowi coś, to prze do celu, nic go nie powstrzyma.. nie śpieszy się, dziewczynę może wiecznie podrywać (i to często ona nawet nie wie, że to podryw z jego strony,nieporadny jest jak słoń w składzie porcelany), brakuje mu spontaniczności. Można na niego liczyć, jest zaradny, twardo stąpa po ziemi, jest odpowiedzialny.. 
To minimalista, człowiek praktyczny, zanim coś powie/zrobi przemyśli.. jeżeli odpowiada to bardzo uprzejmie, dyplomatycznie  - tak by nikogo nie urazić
Trochę się boi kobiet, jak jakaś stanie naga przed nim to prędzej ucieknie niż skorzysta z okazji.. nie lubi być zaskakiwany. Kiedyś karta pokazała mi mężczyznę, który chce się oświadczyć (moneta w dłoni, jako pierścionek). Rzadko zmienia zdanie, w ogóle rzadko cokolwiek zmienia, nawet swoje poglądy.. ciężko mu coś wyperswadować. 
Zalety - jest wierny swojej kobiecie, żadne skoki w bok mu nie w głowie ;)
Wady - powolny jak mucha w smole, nie zainicjuje kontaktu z kobietą, czeka na jej gest 

- jako wydarzenie - to często kontynuacja czegoś, nie "coś" jednorazowego tylko np nauka języka, ciąża.. coś się rozwija systematycznie i powoli, nie da się też przyśpieszyć tego, wszystko w swoim czasie, powoli.. Często pokazuje mi jakąś fajną okazję, na którą "zasłużyliśmy" np awans którego się spodziewaliśmy, nagroda, ale wypracowana np świadectwo z paskiem, świetne oceny na  dyplomie Coś na co czekamy, spodziewamy się..itp.. zawsze to coś związanego z praktyczna stroną życia, realizmem, materią.. zakupy mi pokazuje ten rycerz, ale przemyślane, "zgodne z kartką", tylko to co potrzebne.. jak książka, to jakaś mądra i naukowa a nie pierwsze lepsze romansidło..

- generalnie osoba systematyczna, pracowita, twardo stąpa po ziemi.. jeżeli pytamy ogólnie to często coś z pieniędzmi, albo będziemy wydawać, albo zastrzyk gotówki dostaniemy..pokazuje mi też pracę, etat praktyczną stronę życia..

7 komentarzy:

 1. ;) ja go lubie bo to wytrwały facet;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie go lubimy;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. Moim zdaniem to nie jest Rycerz a Ksiąze czyli Król. Na kartach pisze Ritter tj Rycerz. Przeciez wszyscy rycerze są zawsze przedstawiani na koniach a Królowie w powozach. Tak ze ja tą kartę uzywam jako znaczenie Król Denarów. Czyli ten na koniu to będzie Król u Pani?
  Pozdrawiam i sory ze wtrącam swoje trzy grosze. Swietny blog!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Crowley'a 'król' to 'ritter', reprezentuje żywioł ognia i dlatego C. umieścił go na koniu (na oklep), zaś rycerz to 'prinz' czyli książę i reprezentuje żywioł powietrza (aka 'jest wolny') i jest umieszczony w powozie.
   Było to dla mnie mylące na początku, tym bardziej że rycerz kielichów (siwowłosy, brodaty) wygląda znacznie 'starzej' niż król.. tu link do strony po niemiecku, może coś rozjaśni:
   http://www.albideuter.de/html/ritter-vergleich_-_buch_t_-_rw.html

   I dziękuję ;) Za komentarz i za słowa uznania.. cieszy mnie każdy głos ;)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Nigdy w życiu. 5 lat z Rycerzem Monet, nigdy więcej.

  OdpowiedzUsuń