środa, 29 grudnia 2010

Miecze - super ogólne spojrzenie

Talia Elemental Tarot

As Mieczy - "coś" zostaje zapoczątkowane, najczęściej w naszej głowie dopiero.. pojawia się myśl, może nas np. obudzić w środku nocy, albo to "przebłysk" pomysłu w ciągu dnia.. często ulotna jak mgiełka.. Jak dobra wróżka/elfik na karcie, zsyła nam inspirację a co my z tym zrobimy, to od nas tylko zależy.. karta sugeruje, że należy się czasem wsłuchać w siebie, albo wsłuchać w swoje sny.. czyli dotrzeć do swojej nieświadomości poprzez uświadomienie sobie czegoś.. bardzo możliwe, że te najbardziej "genialne" myśli są ulotne jak sny.. pojawiają się równie szybko jak znikają..2 Miecze - no i tu pojawia się problem, wcielić myśl w czyn czy też nie.. dylemat, napięcie, zastanawianie się i dogłębna analiza, bardzo aktywny stan umysłu a w życiu "zamrożenie", blokada.. 
w głowie się kotłuje "tak, zrób to" a za chwilę "nie, nie rób".. i tak w kółko..
Zresztą, sama nazwa Wahadełko - wahanie jak nic...............  a w związku z tym wstrzymanie się z decyzją.. 3 Miecze- ból, cierpienie, smutek, prawda wyszła na jaw, prawda boli.. smutne, ale prawdziwe .. coś nie wyszło, jesteśmy zaskoczeni .. wytrąciło to nas z równowagi, często 3 Miecze szok oznacza, spadek z góry - na twardą ziemię ..Myśli powracają wciąż i wciąż, "jak to się mogło stać, nie spodziewałem się przecież, to nie miało tak być"... ta karta kojarzy mi się też z wyrzutami sumienia, jakąś "prawdę" powiedzieliśmy "za szybko" i to nas dręczy.4 Miecze - "ok, spokojnie, to zły czas i trzeba to przeczekać", nie może być tak źle.. Nasze myśli, chwilowo "pochowały się po kątach", poukrywały.. ale słyszymy je jak przez mgłę, bo to w końcu myśli.. one nie śpią.. to czas samotności, medytacji, odpoczynku od świata i zgiełku.


5 Mieczy - na karcie myśli są "w garści", chwilowo.. to często pyrrusowe zwycięstwo .. może też oznaczać natłok, zbyt dużo myśli.. one się kłębią i nie mogą dojść do porozumienia, często ta karta oznacza zysk poprzez stratę.6 Mieczy - to czas obrania nowej drogi, zdobywanie wiedzy.. często odcięcie się od "starego" .. poszukiwanie nowego, jak to myśli - są związane z intelektem, nauką, to "odrabianie lekcji", zbieranie wiedzy..


7 Mieczy - najbardziej "przyziemia" z mieczy, zakładamy maskę na twarz i "gramy". Harmonia nie może być zachowana, bo 7 nie da się podzielić równo na 2. Niewielka przewaga Yin sprawia, że jesteśmy zachmurzeni jak niebo przed burzą, kombinujemy, chcemy coś osiągnąć podstępem.. karta ta często kradzież pokazuje, materializm się przebija z tej karty...  myślenie o sobie i swoim zysku.. może przez to monetki na Elemental Tarot?8 Mieczy - tu zdecydowanie blokada, nasze myśli nie pozwalają nam się rozwijać, wybić i wydostać, jesteśmy więźniami własnych iluzji.. sami siebie ograniczamy, bardzo trudno przejść tę bramę.. ta karta to często bezsilność i związane ręce, ograniczenia z zewnątrz również.. ale jak widać na karcie nic nie dzieję się bez przyczyny, być może takie sytuacja w życiu wpływają na nasz rozwój duchowy i doskonalenie duszy.. jak to się mówi co nas nie zabije, to nas wzmocni..9 Mieczy - myśli chwilowo się uczepiły nas (jak wróżki obsiadły drzewo) i nijak nie da się ich odpędzić.. potrzeba czasu albo drastycznego kroku.. ale one wracają wciąż i wciąż i dręczą po nocach.. aż do świtu10 Mieczy - tu coś się rozsypało na drobne kawałki i nie da się już tego naprawić..:(
3 komentarze:

  1. Chyba obie zgadzamy się co do uroku tej talii :) no i te żywioły :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna talia nie wiedziałam jej wcześniej ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też mi się spodobała, pewnie przez żywioły.. ma w sobie coś magicznego, zwiewnego, eterycznego i kobiecego.. Cieszy oko :)

    OdpowiedzUsuń