wtorek, 28 grudnia 2010

2 miecze - czyli za a nawet przeciw


2 Miecze to nasze przeciwstawne myśli, "bicie się z myślami", zastanawianie się, roztrząsanie problemu, rozkładanie go na czynniki pierwsze. Często w życiu objawia się wycofaniem, to też zamykanie oczu na prawdę (karta często przedstawia kobietkę z zamkniętymi oczami). 

Często mi pokazuje niewzruszony spokój (pozorny) a w głowie buzuje, emocje aż kipią.. ale ktoś nie daje po sobie nic poznać... twierdzi, że jest ok, kiedy wcale nie jest ok.

Postać na mojej karcie jest umieszczona poza domem,na ławeczce, w ciemnościach, jest noc, na niebie wisi gigantyczny Księżyc, który wzbudza niepokój.... Kobieta odgradza się tymi mieczami od świata, to jej czas na przemyślenie czegoś. Najczęsciej 2 miecze symbolizują problem, który trzeba rozwiązać, nie daje nam spać w nocy.. ktoś może się świadomie wycofywać, po to by cos przeanalizować... ktoś musi coś postanowić, obrać pewną drogę czy strategię..To często zastój, ktoś zastanawia się dopiero jaką drogę obrać.. często wybiera pomiędzy dwoma przeciwstawnymi opcjami, bardzo znaczącymi np zdecydować się na dziecko czy nie.. podjąć pracę w nowej firmie czy nie itd.. Jak wahadełko, odpowiedź tak/nie.. to często nasze obawy i strach przed podjęciem decyzji..  bo jakąkolwiek drogą pójdziemy, to poniesiemy konsekwencje..

2 Miecze to po prostu wewnętrzne napięcie, zamrożenie się na działanie i wycofanie się.

9 komentarzy:

 1. Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać ogrom Twojej wiedzy na temat Tarota i wnikliwość w odczytywaniu symboliki kart. Ukłony dla Mistrza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :D Zawstydzasz mnie Anno.. wbrew pozorom na świcie jest mnóstwo utalentowanych tarocistów, chociażby ezoforum i za darmo wróżą ;) A ja wciąż się uczę i odkrywam karty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miła Olu.
  Wśród kilku talii Tarota, jakie posiadam, jest ta moja najmilsza, najpiękniejsza, a jest nią Tarot Victorian Romantic. Tą talię wyszukała w Internecie moja Kochana Istota - Madzieńka. Nie jest to ani moja żona, ani moja przyjaciółka, lecz serdeczna koleżanka, którą zapoznałem cztery lata temu. Uzależniłem Ją od Tarota, chociaż ostatnio poświęca Mu mniej czasu - wyszła za mąż. Boże, po co ja Ci to piszę?
  Olu. Jeśli chcesz to mogę Ci zeskanowany obraz całej talii przesłać mailem.
  Przeglądam Twoją stronę, niemal jak nałogowiec. Może to nasza znajoma Wiedźma oczarowała mnie - rzuciła jakieś tajemnicze zaklęcia?

  Pozdrawiam Cię Ciepło w tą mroźną noc. Teraz w Wałbrzychu jest minus 7 stopni C.

  ez[o]

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam ciepło, och.. Tarot Victorian Romantic ja bym nazwała talią "surowego piękna". Postacie na niej tak żywe i prawdziwe i kolory (aż dech zapierają), każdy szczegół jest dopasowany.. w żaden sposób nie jest przesadzona.
  Talię znam (mam w całości), bo ma ją moja ukochana Ania Zielona-Czarownica :D Nie śmiałabym nabyć, bo to jak zdrada .. ale zachwycam się wciąż.. jest tajemnicza jak dla mnie i warta uwagi.. Może kiedyś jak mnie najdzie wena opiszę swoje refleksje na jej temat ;)

  Zapraszam gorąco do odwiedzania strony, tarotem zajmuję się niedługo, bo od sierpnia 2009 i wciąż się uczę.. jest tajemnicą, którą próbuję zgłębić i im bardzie wchodzę w jego świat, tym więcej odkrywam i zaskakuje mnie wciąż i wciąż..

  Pozdrawiam Cię bardzo ciepło (u nas -10), Madzię, którą "zaraziłeś" pasją, ukochaną żonę i czworonoga (mam dwa koty, dla mnie są jak członkowie rodziny) :))

  OdpowiedzUsuń
 5. jest to najlepszy blog o tarocie, który widziałam, Mistrzu nasz uwielbiamy Cię i czekamy na jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie nazwałabym się tak ;P
  .. ale dziękuję, bardzo mi miło :D

  OdpowiedzUsuń
 7. 2 miecze - wybór pomiędzy dwiema drogami w życiu,
  lub wybór pomiędzy dwiema partnerkami, lub partnerami jeżeli wróżymy dziewczynie.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak odczytać _czego mogę ooczekiwać?
  wyszły karty
  2 mieczy, kochankowie, koło fortuny?

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubie pani wypowiedzi,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń