niedziela, 10 października 2010

Cesarzowa


Na karcie młoda kobieta, bardzo klasyczne rysy twarzy, ładne ciało, pokazuje nogi.. jest świadoma siebie i swojego uroku
Nad jej głową gołąb, symbol bogini miłości Wenus, symbol pokoju, instynktu, gołąb to bardzo "rodzinny" ptak, jak zakłada rodzinę to na całe życie, zawsze wraca do swojego gniazda, jest wysłannikiem wiadomości, przekazuje je. Jest symbolem duszy ludzkiej i wierności.. opiekuje się swoim potomstwem.
Cesarzowa jak na Królową przystało siedzi na tronie, jest na podwyższeniu (piedestale).. oznacza to, że by ją zdobyć trzeba się postarać i potrudzić, ona nie należy do tych "łatwych"
Schodki także oznaczają wejście na wyższy poziom, w dłoni berło - ma władzę i nie waha się jej użyć, kula na trzonie oznacza wszechwładzę, na głowie korona, czerwona szata - kobiecość, seksualność, krew menstruacyjna, jest płodną kobietą.. w lewej dłoni ankh, staroegipski symbol reprezentujący Fizyczne i Wieczne Życie. Dawanie życia, podtrzymywanie życia, symbol płodności i kobiecego łona..
Co więcej, postawa ciała, skrzyżowane nogi, postawa pełna rezerwy, defensywna..

2 komentarze:

 1. z jakiej talii pochodzi ta karta tarota? pozdr

  OdpowiedzUsuń
 2. Z mojej ulubionej talii, pierwszej w dodatku :)
  Zawsze do niej wracam, pisano o niej, że jest "hybrydą" pomiędzy R.Waite'm a Crowleyem a nazywa się Initiatory Tarot of the Golden Dawn, czyli Tarot Złotego Brzasku

  Karty można zobaczyć tu:
  http://www.albideuter.de/html/initiatory_golden_dawn.html

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń