środa, 25 sierpnia 2010

Interpretacja kart - czyli trudna sztuka wyboru znaczeń...

Każda karta w tarocie, ma swój głęboki i uniwersalny przekaz, jest on ważny i nie należy go lekceważyć... ale każda karta, ma też 100tysięcy innych znaczeń, jak rozpoznać To właściwe? .. Trzeba wróżyć, wróżyć i wróżyć i nabierać doświadczenia. Tym bardziej, że karty na "co dzień" są bardzo przewrotne.. potrafią coś "pokazać" dosłownie. Trzeba ćwiczyć, np wyciągać kartę dnia, albo nawet kilka na dzień (np poranek, południe, popołudnie, wieczór .. itp) Trzeba kombinować i uczyć się ;) Każda forma jest ok, byleby nie przesadzać.
 
Każda karta, oznacza też co innego dla różnych ludzi, gdyż każdy z nas jest inny, ma inne doświadczenia i skojarzenia. Zanim przeczytamy, co dana karta oznacza, fajnie jest sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie, albo np wymyślić historyjkę do obrazka.. lub nawet 3 i to diametralnie różne ;)
Karcie którą wybierzemy, należy uważnie się przyjrzeć, przeanalizować symbole, znaki, barwy. Karty przemawiają do nas w bardzo różny sposób, ważne jest byście odkrywali je intuicyjnie a nie z podręcznikami..
Oczywiście po takim "seansie" z kartą, należy zanotować wrażenia i potem sięgnąć po książkowe informacje. Książek na rynku jest bardzo wiele, niektóre mają dołączoną talię kart. Bardzo wiele informacji znajdziemy też w internecie, ale pamiętajcie, że to Wasze pierwsze skojarzenie jest najważniejsze!
Osobiście, bardzo często mi się zdarza, że moja interpretacja różni się od pierwowzoru i to znacznie .... bogactwo tarota odkrywam cały czas a on wciąż mnie zaskakuje...

1 komentarz:

  1. Stosuję się do zaleceń i wyciągam trzy karty;)To naprawdę jest super sposob!!Polecam każdemu;)

    OdpowiedzUsuń