wtorek, 31 sierpnia 2010

Głupiec a raczej moja przygoda z Nim

Głupiec - jedna z najbardziej rozpoznawalnych kart w tarocie. Można by cały elaborat napisać a i tak, nie wyczerpalibyśmy wszystkich znaczeń ;)

Oto moje doświadczenie z nim:
Ogólnie: chodzenie ze sobą, ale jeszcze bez deklaracji na przyszłość, coś dobrego, optymistycznego, spontanicznego.. ale nic na stałe i nic pewnego, raczej dobra zabawa, sprawdzanie siebie. Coś z dzieckiem np ciąża, w uczuciach nowo obrana droga, odwrót od tego co było.. podjęcie ryzyka też. Bardzo często ta karta, mówi że czeka nas nowa przygoda, takie pójście w nieznane i dreszczyk pod skórą.
W negatywie problem z seksem, pierwszym razem (bardziej obawy chłopaka niż dziewczyny np wczesny wytrysk), coś nierozważnego (np seks, ale bez zabezpieczenia), ktoś roztrzepany lub nieuważny, naiwność i infantylizm.

Miejsca: impreza z alkoholem, młodzi ludzie na niej, gdzieś, gdzie jest towarzystwo, generalnie - dobra zabawa bez myślenia o konsekwencjach.. bycie tu i teraz i czerpanie z życia pełną parą.. także porodówka.

Część ciała - dłoń, penie przez to, że na mojej karcie wyciąga ją do góry, to właśnie nią może złapać swoją różę :)

Symbole na mojej karcie:
Pierwsze, co się rzuca w oczy Dziecko, do tego nagie..
Dziecko, czystość, niewinność, potencjał i jeszcze nam nie uświadomione siły. Symbol początku, Nowego Roku, poranka, wiosny; związku z naturą; płodności; czystości, nieskażonego stosunku do życia, niewinności; niewiedzy, głupoty; spontaniczności, irracjonalizmu; zapomnienia i wybaczenia; pełni możliwości.

Nagość, nic do ukrycia, bezbronność, bezwstyd, niewinność. Nagość to powrót człowieka do stanu, z chwili narodzin ab ovo.

Pies-wilk, którego trzyma na uwięzi, poskromiona natura.. co za ironia, bo w sytuacjach trudnych, to ona wychodzi z cienia i góruje nad nami. Tzw instynkt, nasze uśpione alter ego... dodatkowo ma błyszczące ślepia "niektóre dzieła diabła, oślepiają ludzi, wydając się głupcom piękne i zbawienne"... Być może, mały chłopiec na karcie, myśli, że wygrał los na loterii a suma sumarum, okaże się, że poniesie klęskę...

Róża - to nie tylko symbol piękna, doskonałości, szacunku. W istocie swej skrywa tajemnicę, ideę, pociąga nas i nęci swoim pięknem. ale.. jak wiadomo, róża to kwiat który posiada kolce a o nie można się boleśnie zranić..

Podsumowując, z kartą Głupca należy być bardzo ostrożnym w interpretacjach. ..

4 komentarze:

 1. Witaj,
  Karta Glupiec wyszla mj na pytanie czy on spotyka sie i sypia z innymi kobietami.
  Nie chodzi tu o zdradr poniewaz narazie sie spotykamy i nie jestesmy oficjalnie para.
  Nie rozumiem znaczenia tej karty w tym kontekscie. Czy mozesz mi pomoc? (Poprosilam tez o uzupelbienie odpowiedzi i wyszlo 6mieczy i tez nic nie rozumiem.
  Ale to pytanie zadalam kartom juz poraz drugi i znow wyszedl Glupiec) bede wdzieczna za podpowiedz ;)
  Dziekuje
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, karta może mówić że spotyka się z innymi kobietami, ale nie traktuje tych relacji poważnie. "Głupiec" jest otwarty na znajomości, lubi spotkania, towarzystwo, ciężko mu "usiedzieć" w miejscu .. jakby był w fazie poszukiwań, czy zbierania doświadczeń, "nie zamaka się" jeszcze na inne kobiety.. jakbym miała powiedzieć jednym zdaniem, to tak spotyka się, okazjonalnie .. pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Czeka mnie porod, na pytanie o dlugosc procesu porodu wypadl Glupiec. Interpretuje raczej jako szybki porod... Ale z drugiej strony przed glupcem dluga wedrowka.. Co Pani sadzi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja powiedziałabym, że poród minie szybko. Nie nameczysz się. Ciekawa jestem jak było naprawdę...?

  OdpowiedzUsuń